Jihlava nad síly AZetu

Petr Miklas | 14.09.2016

Hráčům AZetu Havířov se nedá upřít snaha a bojovnost, ale dnes nenašli na výbornou obrannou hru Jihlavy recept. Nakonec odešli poraženi 1:4 a to ještě několik tutovek Dukly zastavil brankář Laco. Naději mohl vykřesat za stavu 0:2 na začátku druhé třetiny Jakub Kotala, ale nevyšel mu bekhendový blafák. Pak už to ze strany Havířova byla spíše křeč. Snad se hráčům AZetu povede lépe v sobotu, kdy zavítají na led Třebíče.

WSM liga - 4.kolo st 14.9.18:00
AZ Havířov - HC Dukla Jihlava
1:4
(0:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 45. Maruna (Hlinka) – 8. Čachotský (Diviš, Kajínek), 12. Dundáček (Skořepa, Jergl), 30. Stoklasa (Kajínek), 42. Zeman (Diviš, Říha). Rozhodčí: Kika – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:40 (7:14, 8:15, 17:11). Diváci: 1494. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

AZ Havířov: M. Laco – Lenďák, Krisl, D. Seman, Nesvadba, Petran, Korím, Dudek – Dvořáček, Haas, Sztefek – Kotala, Bednář, Gřeš – Štumpf, Pechanec, Maruna – D. Matula, Hlinka, V. Meidl.
HC Dukla Jihlava: M. Svoboda – Bilčík, Kaláb, Říha, Marcel, Dundáček, Kajínek, Grebeňuk – Březina, Skořepa, Jergl – Čachotský, Zeman, Diviš – Stoklasa, F. Seman, Jícha – Síkela, Kondratěv, Anděl.

Utkání 4. kola WSM Ligy mezi AZ Havířov a Duklou Jihlava začal mnohem lépe hostující tým, který v úvodu utkání hrál velmi aktivně a Havířov se musel bránit. Ve 3. minutě to potvrdil jihlavský Sikela, který se obtočil kolem branky a zakončil bekhendem, Laco puk zastavil. O několik okamžiků později se po střele Zemana dostal k dorážce Kajínek a ten jen o malý kousek minul branku.

Havířov se sice odhodlal k několika výpadům, ale hostující Dukla potvrdila svůj aktivní start do utkání brankou. Tomáš Čachotský obešel v 8. minutě obránce a zakončil nad Lacovo rameno – 0:1.

V polovině třetiny Havířov zapnul, ale střela Maruny skončila pouze na betonech Svobody. Naopak Jihlava podruhé v zápase udeřila. Přesně v čase 12:00 vyslal přesnou střelu do levého růžku branky Filip Dundáček a poslal Jihlavu do vedení 2:0. AZ mohl reagovat přesilovkou, ale tu nevyužil. Jihlava dostala na konci první třetině možnost hrát dvojnásobnou přesilovku! Tu ale Dukla nevyužila.

Druhou třetinu začal Havířov mnohem lépe. V úniku zcela sám na Svobodu byl Kotala, ale trefil pouze v zakončení levý beton. Začátek druhé třetiny se nesl v jiném obrazu než té první. Havířov se dostával více do šancí. Postupem času se ale čím dál více hra kouskovala.

Ve 30. minutě dokázala Dukla odskočit do náskoku už o tři branky. Hosté ujeli dva na jednoho a Filip Stoklasa luxusně zakončil do horního rohu Lacovy branky – 0:3.

Ve 31. minutě zaměstnal Svobodu střílející Štumpf, jeho střela skončila v lapačce. O tři minuty později ujel sám na Laca Jergl, kterému ale zakončení dokázal domácí brankář zneškodnit. Ve 37. minutě se po chybě Gřeše dostal Čachotský před Laca, ale havířovského brankáře nepřekonal. Do šaten se po druhé třetině šlo za stavu 0:3 pro hosty.

Havířov třetí třetinu nezačal zle, ale Jihlava opět skórovala. Ve 42. minutě se chytře prosadil Adam Zeman. Stál za brankou a počkal si, až se bude Laco přesouvat a od jeho zad odrazil puk do branky – 0:4. Ve 44. minutě měl velkou šanci Čachotský, ale puk skončil nad brankou.

Ve 45. minutě hrál AZ Havířov početní výhodu, kterou dokázal zužitkovat a vstřelit tak svou první branku v zápase. Michal Hlinka vyslal na Svobodu střelu, kterou jen vyrazil před sebe, kde stál volný Jan Maruna a uklidil puk do volné branky – 1:4. Havířov branka nakopla a předváděl hned jinou hru.

Následně se ale hrál hokej nahoru dolů, ale bez výraznějších šancí. V 54. minutě se mohl prosadit Seman, ale Svoboda jeho pokus vyrazil. Následně jsme viděli několik potyček i souboj mezi Pechancem a Bilčíkem.

Na to, jaký byl stav, tak byl závěr zápasu poměrný napjatý z obou stran. I přesto Jihlava už kontrolovala svůj náskok a zisk tří bodů.

Štefan Mikeš (HC AZ Havířov): Nerad bych příčiny porážky hodnotil takto krátce po jeho konci v emocích, budeme si je chtít rozebrat v klidu. Ale jednoznačně to byl z naší strany špatný výkon. Chybělo tomu úplně vše. Naopak soupeř byl lepší v osobních soubojích, byl rychlejší, důraznější, vytvářel si šance a výsledek hovoří za vše. Pozitivní snad je jen poznání pro hráče, že takto nemohou do utkání nastupovat. A také, že fanoušci nás stále povzbuzovali až do konce.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Věděli jsme, že domácí měli dobrý vstup do soutěže a nečeká nás nic lehkého. Ale my jsme k tomu přistoupili velmi dobře a za předvedenou hru jsme zaslouženě vyhráli. Úvod byl z naší strany v pořádku, vytvořili jsme si tlak a šli jsme do vedení. Trochu jsme si to pak zkomplikovali brankou po odrazu od naší brusle, ale jinak jsem s výkonem spokojen.