Junioři načepovali Uničovu hodně hořkou desítku

Josef Nudera | 28.09.2014

Teoreticky to dnes měl být v 6. kole východní skupiny ligy juniorů vyrovnaný duel pátého se čtvrtým celkem tabulky. Ale Havířovští mladíci svého soupeře v úvodu dokonale zaskočili, dostali se do vysokho vedení a to nakonec, i přes polevení ve druhé části utkání, navýšili až na potupnou desítku. Další zápas seharaje AZ v pátek na ledě Vsetína.

LJ - 6.kolo ne 28.9.13:45
AZ Havířov - HC Uničov
10:3
(6:0, 0:1, 4:2)
Branky a nahrávky: 5. Vyčesaný (Křibík), 6. Křibík (Churý), 9. Churý (Vyčesaný), 14. Churý (Vyčesaný, Křibík), 15. Wróbel (TS), 19. Kurovský (Wróbel), 41. Churý (Vyčesaný, Křibík), 48. Vyčesaný (Staš), 53. Regoš (Wróbel), 59. Křibík (Heinzl) – 35. Wind, 47. Pastorek, 51. Kolařík (Spěvák). Vyloučení: 6:6, navíc Vyčesaný a Kiss (oba HAV) 10 min. OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1, 7:2, 8:2, 8:3, 10:3.
AZ Havířov: Kostka – Regoš, Staš, Heinzl, Potočný V., Kiss, Potočný J. - Churý, Vyčesaný, Křibík, Caruk, Polak E., Polak R., Kurovský, Wróbel, Moravčík, Schmied, Lejčko
HC Uničov: Kořalka (od 9. Melnár) – Hromádka, Pastorek, Evják, Zelený, Kolařík, Nedopil, Janík, Wind, Gatěk, Hodulák, Navrátil, Spěvák
Zápas mezi Havířovem a hostujícím Uničovem se od samého začátku vyvíjel zcela jasně. První branku vstřelil v 5. minutě Michal Vyčesaný, který svou střelu umístil velmi přesně. O minutu později se prosadil Jan Křibík, který si najel s pukem mezi kruhy a zakončil nad rameno Kořalky – 2:0. Podobnou akci jsme viděli i v 9. minutě, když měl puk na holi Radomír Churý, ten se také trefil nad rameno brankáře Kořalky a vyhnal ho z branky – 3:0.

Martin Melnár držel čisté konto pouze do 14. minuty, když ho dokázal přesnou střelou švihem překonat Radomír Churý - 4:0. V 15. minutě dokázal využít nařízené trestné střílení Kamil Wróbel, když si brankáře Melnára vymíchal a zakončil zápěstím – 5:0.

Hosté se do šancí dostávali v první třetině pouze sporadicky. Pokud už vystřelili, stál v brance pozorný Kostka. Naopak v 19. minutě se potvrdila kvalitní souhra Wróbela s Kurovským. Daniel Kurovský dostal od prvně jmenovaného přesnou přihrávku před branku a puk pohotově zametl za brankáře Uničova – 6:0.

Ve druhé třetině se podařilo Uničovu začít mnohem lépe. Nedopil se dostal do zajímavé pozice, ale Kostka mu jeho střelu vyrazil koncem svého levého betonu. I ve 25. minutě měl havířovský brankář, co dělat. Navrátil svou střelou od modré mohl uspět, ale Kostka puk udržel ve výstroji. Ve 35. minutě se podařilo hostům poprvé skórovat. Bylo to dokonce ve vlastním oslabení, kdy ujel Adam Wind a trefil se přesně k tyčce – 6:1.

Druhou třetinu odehráli hosté slušně, ale na začátku třetí periody to byl opět Havířov z první části. Už po 32 vteřinách hry dostal puk na pravý kruh Radomír Churý a přesnou střelou do růžku dokončil hattrick – 7:1. Ve 47. minutě se mohli podruhé radovat hosté z Uničova. Přesilovku dokázal využít Patrik Pastorek, jeho střela od modré čáry zapadla přesně pod horní tyčku – 7:2. AZet dokázal na tuto branku reagovat velmi rychle. Z další akce totiž nastřelil puk na branku Staš a Michal Vyčesaný puk usměrnil za záda Melnára – 8:2.

V 51. minutě ujel Michal Spěvák, ale jeho klička se mu nepodařila. Následně v 51. minutě to už bylo o něčem jiném. Po nepovedené akci dokázal puk dostat před branku na volného Michala Kolaříka, který dokázal Kostku prostřelit – 8:3.

V 53. minutě dokázali využít domácí přesilovou hru. Robin Regoš využil clony před brankářem Melnárem a trefil se přesně k levé tyčce – 9:3. A v 59. minutě se podařilo AZetu využít i další přesilovku, což znamenalo desátou branku v síti soupeře! Puk se dostal k Janu Křibíkovi, který se tvrdým příklepem trefil do levého horního růžku, kde to měl Havířov po celý zápas jakoby předplaceno – 10:3.

Havířov si tak z utkání odnáší tři body a poprvé v sezoně se mu podařilo vstřelit soupeři deset branek.

Michal Janeček (AZ Havířov): Utkání začalo naše mužstvo výborně a po krátkém čase se vedlo 3:0. Myslím si,že první třetina rozhodla celé utkání. My kromě výpadku ve druhé třetině,kdy jsme přestali hrát a mysleli si,že soupeře přehrajeme "profesorským" hokejem,jsme byli jasně lepší a zaslouženě vysoko vyhráli. Je jen škoda,že góly zatím dává převážně první útok a když hrají,tak dorostenci. Je potřeba,aby se do hry zapojilo co nejvíce hráčů a ne se jen po ledě klouzat a utkání jen tak bez zájmu odehrát...