Junioři napravili zaváhání a vyhráli na ledě Vsetína

Josef Nudera | 29.09.2015

Junioři AZ Havířov měli po pátečním utkání v Opavě, co napravovat. Havířov cestoval do Vsetína, který v sezoně vždy patří k těm nejsilnějším celkům tabulky. Zápas byl dlouho vyrovnaný, ale byl to Havířov, který vždy soupeři odskakoval do vedení. Havířov rozhodl zápas v závěru druhé třetiny. Svou výhru junioři ze Slezska pečetili ještě jednou brankou v posledním dějství. Havířov přivezl výhru v poměru 6:4 a také tři body do tabulky. Další zápas odehrají junioři v neděli 4. října, kdy hostí na domácím ledě od 13:45 Karvinou.

LJ - 2.kolo ne 27.9.
VHK Vsetín - AZ Havířov
4:6
(1:2, 3:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Tydlačka, 21. Kuchařík (Grygar), 34. Kuchařík (Vašíček), 35. Janošek (Kovář) – 15. Dobrzynski (Chujac), 17. Šmíd (Chroboček, Polak), 30. Bednář (Caruk), 32. Šmíd (Polak, Caruk), 36. Šmíd, 43. Stoklásek (Stružík) Vyloučení: 4:5 (navíc TS HAV za faul Vítka [VHK]). Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 28. Střely na branku: 30:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:6.
VHK Vsetín: Stojar - Bůbela, Španko, Imeri, Janošek, Vašíček, Konopka, Svozílek, Kuchařík, Grygar, Vítek, Tydlačka, Tulpa, Kovář.
AZ Havířov: Turšner – Heinzl, Trombik, Chroboček, Bednář, Chujac, Mrowiec – Stružík, Stoklásek, Němec, Šmíd, Caruk, Peterka, Dobrzynski, Rzekanowski, Polak.
Ke druhému kolu Ligy juniorů cestoval Havířov na Lapač. Proti Vsetínu, ale nezačal moc dobře. V 5. minutě se domácí hokejisté dostali do vedení, po trefě Ondřeje Tydlačky - 1:0.

Havířov dokázal na toto vedení reagovat dvěma brankami za sebou. Postupně se trefil Patryk Dobrzynski a Jan Šmíd - 1:2. Hostům se podařilo ve 21. minutě, v úvodu druhé třetiny, srovnat. Přesný projektil vyslal na branku Turšnera Lukáš Kuchařík - 2:2.

Ve 30. a 32. minutě si Havířov vypracoval nad svým soupeřem dvoubrankové vedení. Nejprve se prosadil Lukáš Bednář, aby následně mohl Jan Šmíd přidat svou druhou branku v utkání – 2:4.

Valašský hokejový klub ale zbraně nepoložil a dokázal vyrovnat. Nejprve snížil na rozdíl jediné branky Lukáš Kuchařík, po něm srovnal Miroslav Janošek - 4:4.

Závěr druhé třetiny, ale patřil AZetu, který dokázal jít do vedení. Ve 36. minutě vrátil Havířovským vedení Jan Šmíd, který zaznamenal hattrick – 4:5. Ve třetí třetině pak ještě Havířov navýšil vedení na 6:4, když přidal úspěšný pokus i Martin Stoklásek. Domácí sice ještě v závěru zkoušeli srovnat, ale to už se jim nepodařilo. AZ přivezl ze Vsetína první body, a to rovnou tři.

Michal Janeček (AZ Havířov): Do utkání ve Vsetíně jsme vstoupili úplně jinak než v Opavě. S větším nasazením, pomohlo nám, že s námi cestovala lajna starších dorostenců, která to celé oživila. Kluci bojovali a dodržovali to, co se po nich chtělo. Bylo to nesmírně těžké utkání, ale my jsme ho zvládli, protože jsme se sehráli. Myslím si, že fyzicky i hokejově se to projevilo v závěru utkání. Chci kluky pochválit a doufám, že to tak bude i v dalších zápasech.