Junioři nasázeli Karviné třináct branek!

Josef Nudera | 04.10.2015

Havířov odehrál v neděli první domácí utkání Ligy juniorů, soupeřem domácímu AZ byla Karviná. O vítězi utkání nebylo od začátku ani pochyb. Domácí si vypracovali po první třetině vedení 5:0 a poslali zápas směrem k jasnému výsledku. Nakonec se Havířovu podařilo vsítit Karviné celkem třináct branek! Soupeř alespoň korigoval čtyřmi brankami v zápase. Havířov vyhrál 13:4.

LJ - 3.kolo ne 4.10.13:45
AZ Havířov - SK Karviná
13:4
(5:0, 3:2, 5:2)
Branky a nahrávky: 4. Stružík, 10. Cihlář (Kurovský), 11. Bahounek (Chroboček, Dobrzynski), 15. Bednář (Mrowiec), 18. Šmíd (Bednář, Mrowiec), 27. Stoklásek (Stružík), 36. Polak (Caruk, Šmíd), 39. Polak (Šmíd), 45. Dobrzynski (Bednář, Chroboček), 46. Peterka (Kurovský), 51. Kurovský (Mrowiec, Stružík), 54. Kurovský (Chroboček), 55. Stružík (Bednář, Rzekanowski) – 22. Vlček (Trnený), 27. Vlček (Kania, Kalus), 59. Procházka (Škorpík, Heczko), 60. Pacas (Heczko). Rozhodčí: Mrkva - Moravec, Stonavský. Vyloučení: 2:3. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 99. Střely na branku: 37:31. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2, 13:2, 13:4.
AZ Havířov: Turšner – Heinzl, Trombík, Bahounek, Chroboček, Mrowiec – Bednář, Stoklásek, Němec, Stružík, Caruk, Polak, Šmíd, Peterka, Rzekanowski, Cihlář, Schmied, Dobrzynski, Kurovský.
SK Karviná: Juránek (od 45. Buszta) – Procházka, Klus, Kalus, Frojda – Škorpík, Trnený, Pacas, Heczko, Vlček, Anestis, Kania.
Havířov odehrál první utkání na domácím ledě v Lize juniorů proti sousední Karviné. Od začátku utkání byli domácí lepší, což se projevilo i na skóre. Ve 4. minutě se podařilo domácím využít první přesilovku zápasu. Nikolas Stružík si najel od mantinelu na kruh a prostřelil Juránka mezi betony – 1:0.

V 10. minutě našel Kurovský Dominika Cihláře, který si najel na levý kruh a trefil se pod horní tyčku – 2:0. Ani ne minutu později se domácím podařilo navýšit své vedení na 3:0. David Bahounek nastřelil puk na branku od modré a puk prošel Juránkovi do branky. V 15. minutě se z rychlého kontru dokázal prosadit Lukáš Bednář - 4:0.

V 18. minutě uzavřel povedenou první třetinu Jan Šmíd. Lukáš Bednář v brejku dva na jednoho našel připraveného Šmída a ten navýšil na 5:0 pro AZ.

Karviná začala druhou třetinu mnohem lépe. Hosté měli trochu štěstí, Bahounek vyvážel puk z pásma, ale ten se zasekl ve vodě a Daniel Vlček nabídnutou šancí nepohrdl – 5:1. Ve 23. minutě se do velké šance dostal při dorážce Škorpík, ale Turšner puk udržel.

Ve 27. minutě napálil Stružík puk do brankáře Juránka, ten puk pouze vyrazil před sebe na hůl Martina Stokláska, který už neměl potíže puk doklepnout – 6:1. O 41 sekund později se Karviná podruhé v utkání prosadila. Kania nahrál puk Danielu Vlčkovi, který prostřelil Turšnera – 6:2.

Ve 36. minutě to už byl ale opět Havířov, který se radoval. S pukem zajel za branku Caruk, našel před brankou volného Ericha Polaka, který prostřelil Juránka mezi betony – 7:2.

Ve 36. minutě měl Kurovský k dispozici trestné střílení, ale klička mu na Juránka nevyšla. Juránek si vychutnal Kurovského i v následném úniku, když lapil puk pohotově do lapačky.

Havířov se dokázal prosadit ještě jednou v závěru druhé periody. Ve vlastním oslabení se do brejku dva na jednoho se dostal Polak se Šmídem. Oba to vyřešili velmi pohledně. Šmíd na sebe natáhl obránce a poslal puk na druhou stranu Erichu Polakovi, který už měl nataženo a vyslal na branku tvrdou a rychlou střelu, na kterou neměl šanci se Juránek přemístit k opačné tyčce – 8:2.

Ve 45. minutě se dokázali domácí prosadit po deváté. Po rychlé souhře v početní výhodě, na jejímž konci byl Patryk Dobrzynski byl stav utkání 9:2. Ve 45. minutě vystřídala Karviná brankáře, ale Felix Buszta nevydržel bez inkasované branky moc dlouho. Už po minutě v brance inkasoval. Kurovský našel v dobré pozici Lukáše Peterku, který prostřelil brankáře Busztu – 10:2.

V 51. minutě se Havířov prosadil z přesilové hry. Daniel Kurovský dostal přihrávku k levé tyčce a puk přešel do branky po několika odrazech od hokejek soupeře – 11:2.

Netrvalo dlouho a v 54. minutě se Daniel Kurovský prosadil znovu, rychlou střelou k tyčce – 12:2. O 23 sekund později se domácí junioři dokázali prosadit po třinácté! Karviná dokázala v 59. minutě snížit stav utkání. Škorpík našel před brankou Daniela Procházku, který prostřelil zblízka Turšnera – 13:3.

O 24 sekund později se trefila Karviná ještě jednou. Brankový účet utkání uzavřeli tedy hosté. Heczko našel přesnou přihrávkou Lukáše Pacase, který se prosadil u pravé tyčky – 13:4.

Havířov tedy svého soupeře rozstřílel vysoko 13:4.

Michal Janeček (AZ Havířov): Po první třetině, do které jsme vstoupili dobře, jsme měli pětibrankový náskok, který plynul z naše dobrého výkonu. Naopak do druhé třetiny, místo abychom přidali a soupeře jasně přehráli, jsme úplně přestali hrát a podřídili jsme se hře soupeře. Z naší strany to byla hrůza. Podobně to vypadalo i ve třetí třetině, kde místo toho abychom si zahráli a vyzkoušeli nějaké akce, tak se probíjíme individuálně, dneska jsme hráli špatně. Doufám, že takový výkon nezopakujeme v Porubě, jinak by mohl být výsledek opačný.