Junioři nestačili na Uničov

Jozef Valenčík | 27.09.2016

Juniorka AZ Havířov má za sebou druhé soutěžní utkání. V Uničově začaly branky padat až ve třetí třetině a přestože Havířov v 55. minutě srovnal zásluhou Vlčka, tak domácí přece jen gólem v čase 58:47 rozhodli o svém vítězství. Další utkání sehraje juniorka v pátek 30. září doma proti Opavě.

LJ - 2.kolo ne 25.9.17:35
HC Uničov - AZ Havířov
2:1
(0:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 44. Výkruta (P. Hromádka, Abrahám), 59. Výkruta (D. Hromádka) - 55. Vlček (Pacoň) Rozhodčí: Maršálek - Bubela, Zedník. Vyloučení: 10:7 navíc Heinzl a Tmený (HAV) 10 min. osobní trest. Využití: 1:1. Střely na branku: 26:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1

HC Uničov: Kořalka (Urban) - D. Hromádka (C), Jankú, Kolovrátník, Abrahám - Hodulák, Husták, P. Hromádka, Malý, Řečinský, Machálek, Výkruta, Dohnal, Sázel
AZ Havířov: Jaček (Křehlík) - Dudek, Trombik, Schwitalla, Heinzl, Frojda, Trnený, Procházka, Hladil - Polak, Pořízek, Lenomar, Pacoň, Baron, Dobrzynski, Čadílek, Vlček, Stružík

Po úvodním úspěšném vystoupení v Porubě se junioři vydali na utkání do Uničova zabojovat o další ligové body. Po bezbrankových prvních dvou třetinách přišla první změna skóre ve 44. minutě. To seděl na trestné lavici havířovský bek Jakub Tmený a domácí toho ukázkově využili, když na konci přesilovkové kombinace byl Tomáš Výkruta, který vstřelil úvodní gól zápasu.

AZ bojoval a zasloužil si vyrovnání. Také tentokrát za tím byla hra v početní výhodě. Celou akci zakončoval vyrovnávacím gólem Daniel Vlček. Už to vypadalo, že se utkání dostane až do prodloužení, jenže pouhých 73 vteřin před závěrečnou sirénou udeřil Uničov podruhé a na druhý přesný zásah Tomáše Výkruty už svěřenci Michala Janečka odpověď nenašli a z Uničova se tak vraceli bez bodu.