Junioři podlehli v Porubě na samostatné nájezdy

Petr Blakala | 15.09.2014

Nedělní utkání juniorů bylo velmi vyrovnané. Po základní hrací době totiž nebylo rozhodnuto a vítěz, který si připíše dva body do ligové tabulky, byl znám až po sérií nájezdů. Ty lépe vyšly domácímu celku z Poruby. Další měření sil čeká naše juniory v neděli, kdy přivítají hokejisty z Přerova.

LJ - 2.kolo ne 14.9.13:30
HC RT TORAX Poruba - AZ Havířov
5:4sn
(2:2, 1:0, 1:2-0:0)
Branky a nahrávky: 3. Gola P. (Kropka), 17. Baca (Smrčka), 25. Mládek, 56. Fibrich (Gola P., Kropka), rozh. náj. Gola P. – 5. Kurovský (Macuh), 10. Hendrych (Kurovský), 52. Křibík (Vyčesaný), 59. Kurovský (Vyčesaný). Rozhodčí: Krenželok D. – Řezáč, Kašinský. Vyloučení: 5:8, navíc Ryška (POR) 5+10 min. OK. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 101. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.
HC RT TORAX Poruba: Šrámek – Ryška, Štěpán, Baca, Charvát, Pobuta, Kropka, Hranoš – Rataj, Schwarz, Havránek, Mládek, Smrčka, Gola R., Fibrich, Brnčál, Gola P., Kurnik
AZ Havířov: Turšner – Gawlas, Potočný J., Heinzl, Potočný V., Regoš, Staš, Dudek, Křibík – Vyčesaný, Polak E., Caruk, Šmíd, Macuh, Hendrych, Kurovský, Balasz, Polak R.

Do prvního ostrého startu Ligy juniorů vstoupili lépe domácí, když v začátku třetí minuty protečoval Kropkovo nahození Patrik Gola. O dvě minuty později bylo srovnáno. První pokus Kurovskému nevyšel, ale Havířov nadále zůstal na puku a z dalšího přihrávkového kolotoče vytěžil Daniel Kurovský vyrovnání. Zápas otočili hosté v desáté minutě, když Šrámka prostřelil Jakub Hendrych. Naproti vyrovnání šel důrazně a tvrdou střelou Smrčka, ale Turšnerovu bránu puk těsně minul.

Do kabin se přeci jen nakonec šlo za nerozhodného stavu. Obránce Jakub Baca si sjel až před branku a švihem poslal kotouč na gólmana. Puk si našel cestu mezi levým loktem a betonem. Do druhé třetiny si domácí přenesli větší část přesilovky, kterou ale nedokázali využít. Pokračovali však v okupování útočného pásma a unavenou havířovskou pětici pokořil třetím porubským gólem Jonáš Mládek. Havířov postupně získával herní převahu a v neproměňování vyložených gólových šancí jim bránila jen skvělá forma porubského gólmana Šrámka.

Havířovští v polovině utkání dostali luxusní pětiminutovou přesilovku, kterou si pokazil vlastním vyloučením, ale i tak byli nuceni ve hře čtyři proti čtyřem bránit svou třetinu. RT TORAX dokázal držet puk na svých hokejkách a zatlačil soupeře do defenzívy. Hosté pak přečkali v defenzívě i oslabení. RT TORAX měl několik dobrých gólovek, jenže proti inkasování byl Turšner. AZetu se naopak povedlo přesilovku využít během dvanácti vteřin. Od modré čáry vypálil Jan Křibík a Šrámek jen zíral, kudy puk prošel.

A začalo být přiostřeno. Domácí šli po puku jako buldoci a do brány jako berani. Nakonec si vysloužili přesilovku, v které z blízka střílel Patrik Gola, od modré čáry Kropka a nakonec se z gólu radoval Josef Fibrich, když puk před brankou skočil a gólman již na změnu směru nereagoval – 4:3. Rychlý únik havířovského Vyčesaného znamenal pro porubskou obranu problém. Šrámek však dokázal najít skulinu, aby na střelu viděl a s jistotou ji zachytil.

Hosté si vzali následně oddechový čas a po vyhraném buly Vyčesaným po pravé straně domácí brány v čase 58:48 vyrovnal Daniel Kurovský. Po odehraných šedesáti minutách následovaly nájezdy. Ve čtvrtém kole se jako první trefil do sítě Patrik Gola, a když svůj pokus neproměnil havířovský Gawlas, získal RT TORAX bod navíc. Pro případné další body si zajedou porubští junioři v pátek 19. září do Přerova.

Miroslav Bahník (RT TORAX Poruba): Naše první utkání s velice kvalitním soupeřem prověřilo možnosti našich hráčů. Kluci bojovali, podávali dobrý výkon v první a třetí třetině. Vytknout jim můžu jen nedisciplinovanost v druhé třetině, kdy jsme byli často vylučováni a to nám bralo hodně sil, ale podržel nás výborně gólman Šrámek. Vedení jsme neudrželi díky hrubé chybě a nájezdy jsou už pak loterie.

Michal Janeček (AZ Havířov 2010): Čekali jsme od soupeře nepříjemný duel. Bylo to jejich první utkání, naše druhé, ale onemocněl nám klíčový hráč obránce Graca, který nám řídí hru zezadu a dnes citelně chyběl. Proto je pro nás bod velmi cenný. Překvapili starší dorostenci, kteří hráli excelentně a dávali branky. Škoda, že se nepřidali ostatní starší hráči, kteří by právě měli rozhodovat těžká utkání se soupeři jako je Poruba, Přerov.