Junioři porazili vysoko lídra z Hodonína

Jozef Valenčík | 29.11.2015

Po nepovedeném utkání v Brně čekala na havířovskou juniorku výzva uspět proti vedoucímu celku soutěže z Hodonína. Ten do zápasu vstoupil aktivně, ale po první inkasované brance otěže zápasu převzali domácí, kteří své vedení postupně navyšovali a ve výsledku zvítězili vysoko 7:2. Pěti body se na výhře podílel Lukáš Bednář, který ke dvěma gólům přidal tři asistence.

LJ - 15.kolo ne 29.11.17:45
AZ Havířov - SHK Hodonín
7:2
(2:0, 3:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Chroboček (Šmíd, Bednář), 13. Caruk (Trombík, Bednář), 26. Šmíd (Caruk), 37. Bednář (Heinzl), 39. Bednář (Caruk, Šmíd), 53. Stružík (Bednář, Caruk), 54. Baláž (E. Polak) – 26. Jajcay (Janás, Kulyk), 33. Hložánek (Černohous, Maršálek). Rozhodčí: Koziol - Bojda, Mikler. Vyloučení: 4:7 + R. Polak (HAV) 10 min OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 7:2.
AZ Havířov: Turšner – Trombík, Heinzl "C", Bahounek, Chroboček – Stoklásek, Stružík, Němec, Bednář, R. Polak, Šmíd, Caruk, E. Polak. Dobrzynski, Baláž
SHK Hodonín: Zollpriester – Weber, Kulyk, Crlík, Maršálek, Andrýsek – Hložánek, Venclík, Ling, Jajcay, Větříšek, Stanislav, Černohous "C", Šála, Gombarčík, Janás

Utkání začalo velmi rychlou hrou a to z obou stran, hned v prvních dvou minutách musel Turšner třikrát zasahovat, ale kotouč za svá záda nepustil ani v jednom případě. Domácím výrazně pomohla první přesilová hra, která sice ještě gólem neskončila, ale AZet se v ní dostal do tlaku. Následně přišel další trest pro Hodonín, který již v 7. minutě potrestal přesilovkovým gólem David Chroboček.

Havířov po tomto gólu byl aktivnější, ale stále musel čelit i útokům soupeře, který rozhodně dokazoval, že patří k tomu nejlepšímu co Liga juniorů může nabídnout. AZetu velmi pomohla šťastná branka ze 13. minuty, kdy se kotouč od zadního mantinelu odrazil přesně na hůl Martina Caruka, který poslal domácí do dvoubrankového náskoku.

Ve druhé třetině si poprvé domácí vyzkoušeli oslabení a to po Trombíkově vyhození kotouče za mantinel. Tuto přesilovku Hodonín využil zásluhou Andrease Jajcaya, který využil zmatku v brankovišti. Jenže snížení mělo krátký efekt, již za deset vteřin do útočného pásma vlétl Jan Šmíd a vrátil domácím dvoubrankový náskok a také větší klid na hokejky.

Hodonín měl velkou šanci na srovnání v polovině druhé třetiny, ale Turšner i se štěstím a za pomocí obrany dostal puk mimo nebezpečí, to se však nepovedlo o dvě minuty později, kdy Erik Hložánek zakončil krásnou přesilovkou kombinaci hostů. Tlak Hodonína poté přerušilo oslabení, ale už to vypadalo, že se hosté přece jen po přečkané hře ve čtyřech dočkají tlaku, jenže kotouč si vzal ve středním pásmu Lukáš Bednář a ke dvěma asistencím, které v té době měl, přidal i první branku. Aby toho nebylo na hosty málo, tak stejný hráč skóroval také v závěru druhé třetiny, když těsně před tím měli velkou šanci na snížení hosté. Po druhé třetině tak Havířov vedl 5:2

Do závěrečné třetiny AZet vstupoval s náskokem tří gólů a ten se mu postupně podařilo držet, definitivu výsledku dalo rozmezí mezi 53. a 54. minutou zápasu. Nejprve Nicolas Stružík využil přesilovou hru a o necelou minutu poté Matěj Baláž nachytal Zollpriestera nenápadným zakončením. Závěr zápasu již domácí s přehledem hlídali a dokázali tak na domácím ledě porazit vedoucí tým soutěže vysoko 7:2.

Michal Janeček (AZ Havířov): Dnešní utkání se nám vyvedlo od začátku až do konce. Kluci zahráli po dlouhé době velice slušné utkání a dokázali tak porazit lídra soutěže. Vítězství jsme si dnes zasloužili.

Hostující trenér se k utkání odmítl vyjádřit.