Junioři přehráli Vsetín jasně 6:2

Josef Nudera | 27.02.2015

Předposlední kolo nadstavbové skupiny ligy juniorů přivedlo na havířovský led hokejisty VHK Vsetín. Po bezbrankové první třetině šli hosté v přesilovce do vedení, ale havířovští ještě do druhé sirény třemi brankami skóre otočili ve svůj prospěch. Své vedení ve třetí třetině ještě zvýraznili a po slušném výkonu nakonec vyhráli jasně 6:2. Další zápas sehraje AZ v neděli v Třebíči. Stále má možnost postoupit do play-off, a to pouze v případě, že v Třebíči vyhraje za 3 body a současně nezíská Vsetín doma proti Přerovu ani bod.

LJ - 41.kolo pá 27.2.19:00
AZ Havířov - VHK Robe Vsetín
6:2
(0:0, 3:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 4. Křibík (Vyčesaný, Graca), 35. Lejčko (Macuh), 37. Vyčesaný (Graca, Churý), 41. Vyčesaný (Churý, Graca), 59. Křibík, 60. Macuh (Chroboček) – 27. Stanislav (Surý, Vašíček), 52. Surý (Stanislav, Bumbál). Rozhodčí: . Vyloučení: 5:7 navíc Churý (HAV) 2 + 10 za vražení zezadu. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2.
AZ Havířov: Kostka – Gawlas, Graca, Chroboček, Bahounek, Heinzl, Regoš, Trombík – Křibík, Churý, Vyčesaný, Taras, Fejko, Caruk, Macuh, Hendrych, Stružík, Lejčko
VHK Robe Vsetín: Stojar – Svozílek, Vašíček, Konopka, Červínek, Zuzaník, Štědrý – Surý, Bumbál, Mikula, Kuchařík, Grygar, Stanislav, Valter, Jochýmek
Úvod utkání nepřinesl žádné velké množství šancí. Do první vážnější situace se dostal Churý ve 4. minutě, kdy si nabruslil na pravý kruh a svou střelou orazil horní tyčku. O dvě minuty později se dostal ke střele z mezikruží Zuzaník, ale i jeho pokus brankou neskončil.

V 10. minutě jsme mohli sledovat pohlednou akci domácího celku. Churý našel dlouhou přihrávkou na modré čáře Vyčesaného, který poslal puk na volného a rozjetého Křibíka, ten se dostal před brankáře, ale jeho bekhendový pokus mu Stojar lapil parádním zákrokem! Ve 12. minutě si AZet zahrál druhou přesilovku, ale ani střílející Graca či Křibík neuspěli.

V 17. minutě se do dvou zajímavých situací dostal Štědrý, jenže ani jedna z nich branková nebyla. Deset sekund před koncem první třetiny se odrazil puk na hokejku úplně volného Fejka, ale havířovský útočník tuto šanci zahodil!

Ve 21. minutě našel Kuchařík před brankou zcela volného Mikulu, ale toho vychytal Kostka. Ve 27. minutě se na stadionu v Havířově poprvé měnilo skóre. Vsetínští se dostali do několika střel a dorážek. Na konci celého tohoto tlaku byl Filip Stanislav, který napálil puk z mezikruží na branku a ten projel někde pod výstrojí Kostky – 0:1.

Ve 29. minutě se podařilo domácím vytvořit velkou řadu šancí. Ale v krátkém časovém úseku se nikdo z trojice Churý, Regoš, Macuh neprosadil.

Ve 34. minutě dokázal využít Havířov přesilovou hru. Jan Křibík byl na konci akce, která skončila brankou, přesné umístění střely nedalo Stojarovi šanci – 1:1. Od té doby byl na ledě pouze jeden tým. O minutu později už domácí vedli. Rok Macuh naservíroval přesnou přihrávkou puk Jiřímu Lejčkovi jako na zlatém podnosu a ten už jen puk nasměroval za záda už bezmocného Stojara – 2:1.

Ve 37. minutě se podařilo domácím vstřelit třetí branku v rychlém sledu. Daniel Graca vymyslel velmi chytrou akci. Graca lehce nahodil puk od modré na branku, na levém kruhu stál Michal Vyčesaný, který změnil puku dráhu jeho letu přímo mezi betony Stojara – 3:1.

Domácí předvedli parádní nástup do třetí třetiny. Ve 41. minutě poslal Radomír Churý puk na Michala Vyčesaného, který se přesnou střelou švihem trefil parádně nad rameno Stojara do růžku – 4:1. Nedlouho na to měl velkou šanci Zuzaník, ale Koska udržel puk mezi betony.

V 52. minutě využili hosté tlaku z početní výhody. Filip Stanislav našel před brankou Tomáše Surého, který pohotově zakončil – 4:2.

Hosté ale už pouze snížili. Havířov pak ustál tlak hostů a následně udeřil. V 59. minutě trefil odkrytou branku Jan Křibík - 5:2. V poslední minutě se podařilo domácímu celku přidat i šestou branku. David Chroboček posunul puk na Roka Macuha, který se trefil parádně a vymetl pavučinku v brance Stojara – 6:2.

Havířov tak vybojoval tři body a může ještě v posledním kole bojovat o play-off. K tomu ale potřebuje výhru za tři body v Třebíči a prohru Vsetína s Přerovem po normální hrací době.

Martin Janeček (AZ Havířov): Z obou stran to byl z mého pohledu od začátku takový bezstarostný a ospalý hokej. Od druhé třetiny se rozběhly góly. Ke konci jsme zbytečně hazardovali s výsledkem zbytečnými fauly. Soupeře jsme zase dostali do hry, ale pátou brankou jsme jim dali hřebíček do rakve. Uskočili jsme jim a hlídali si vývoj utkání.

Roman Čechmánek (VHK Vsetín): Od doby, co domácí srovnali, byl náš výkon hodně špatný. Někteří hráči neplnili pokyny, nehráli to, co jsme po nich vyžadovali. Bez bruslení a nasazení se venku vyhrát nedá. Bohužel dnes jsme ten pohyb neměli, nebyli jsme dost důrazní v osobních soubojích, a to nás stálo lepší výsledek.