Junioři překvapivě prohráli s Karvinou

Josef Nudera | 21.11.2014

Na 20. kolo Ligy juniorů nebude Havířov vzpomínat v dobrém. Papírový favorit totiž dnes nepodal předpokládaný výkon, čehož dokázala Karviná využít. Hosté si vybudovali dvoubrankový náskok, o který sice přišli, ale následné tři branky je stavěli do pozice lepšího celku. Za stavu 2:6 ve třetí třetině dokázali domácí utkání zdramatizovat, když snížili až na rozdíl jediné branky. V závěrečné hře bez brankáře, ale inkasovali a tři body si odváží Karviná.

LJ - 20.kolo pá 21.11.18:00
AZ Havířov - SK Karviná
5:7
(0:1, 2:5, 3:1)
Branky a nahrávky: 26. Schmied (Taras, Lejčko), 28. Chroboček (Vyčesaný), 43. Caruk (Šmíd), 46. Chroboček (Šmíd), 55. Sap (Šmíd, Caruk) – 9. Kasperlík (Hranoš), 22. Kurnik (Václavík), 34. Kasperlík, 36. Kurowski, 36. Václavík (Piechaczek), 39. Němec (Pacas), 60. Kurowski (Motálek). Rozhodčí: Koziol – Ganger, Moravec. Vyloučení: 5:3 (navíc Polak E. (HAV) 5 + DKU za napadení). Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:6, 5:6, 5:7.
AZ Havířov: Turšner – Heinzl, Chroboček, Gawlas, Staš, Potočný J., Regoš – Polak, Křibík "A", Vyčesaný "C", Sap, Šmíd, Caruk "A", Lejčko, Schmied, Taras
SK Karviná: Motálek – Kalus, Piechaczek, Ščurek, Procházka, Hranoš, Škorpík – Ondráček Kasperlík "C", Czylok "A", Kurowski, Kurnik, Václavík, Pacas, Němec
První třetina moc hokejové krásy nenabídla. Oběma celkům chybělo přesnější zakončení a četnost střeleckých pokusů. Vypíchnout můžeme akci ze 4. minuty, kdy se do útočného pásma vřítil Ondřej Kasperlík, ale jeho střela pouze olíznula levou síťku havířovské branky. O dvě minuty měl velké štěstí Motálek, když mu puk vypadl do brankoviště, ale nakonec se domácí k přesné dorážce nedostali.

V 9. minutě se poprvé měnilo skóre tohoto střetnutí. Po vlaženém úvodu přesilové hry se dokázali prosadit Karvinští. Od modré čáry vystřelil Hranoš, puk se odrazil od pravé tyčky před už bezmocného brankáře Turšnera, kterého zblízka propálil Ondřej Kasperlík - 0:1.

I zbytek třetiny nabídl přesilové hry, ale ani jeden z celků se už neprosadil.

Jestli v první periodě chyběly branky, tak ve druhé to byl přesný opak. Ve 22. minutě chtěl odpálit odražený puk od zadního mantinelu Turšner mimo, ale promáchnul a puk se dostal na hokejku zcela volného Antonína Kurnika - 0:2. Ve 26. minutě dokázali domácí snížit. Střelu Tarase Motálek vyrazil před sebe k volnému Dominiku Schmiedovi, který už dorážel do prázdné branky – 1:2. O dvě minuty později dokázal využít Havířov přesilovou hru. Vyčesaný dokázal najít skvělou žabičkou volného Davida Chrobočka, který dokázal parádní střelou vymést všechny pavučinky v Motálkově brance – 2:2.

Když už to vypadalo, že je vše na dobré cestě, tak opak byl pravdou. Ve 34. minutě se dostali hosté před brankářem Turšnerem k několika dorážkám, kdy nakonec byla ta Ondřeje Kasperlíka úspěšná – 2:3. Netrvalo to dlouho a hosté si opět vybudovali dvoubrankové vedení. Jakub Kurowski si vzal puk, najel si po levém křídle k levé tyčce, odkud prostřelil Turšnera lehkou střelou bekhendem – 2:4. Pro Havířov černou dvouminutovku dokončil Tomáš Václavík, který se prosadil střelou švihem nad rameno havířovského brankáře – 2:5.

Ve 39. minutě navíc dokázali hosté využít po 11 vteřinách přesilovku 5 na 3. Radim Němec si najel s pukem na pravý kruh, ze kterého prostřelil Turšnera střelou k levé tyčce – 2:6.

Do třetí třetiny vstoupil Havířov s jasným cílem, zdramatizovat zápas. V oslabení si vzal puk Jan Šmíd, dokázal se dostat až za obránce, ale zakončení šlo pouze do Motálka, ten puk vyrazil před sebe, kde už najížděl Martin Caruk a puk dokázal zasunout k levé tyčce – 3:6. Ve 46. minutě to bylo už pouze o dvě branky. Jan Šmíd posunul puk na modré čáře Davidu Chrobočkovi, který vypálil zprvní tvrdou bombu, která zapadla k pravé tyčce Motálkovy branky – 4:6.

Havířov pokračoval ve stíhání hostujícího náskoku i nadále. Jaroslaw Sap dokázal v 55. minutě obejít dva hráče a v zakončení se navíc trefil ideálně do pravého horního růžku branky – 5:6. Havířov si následně vypracoval celou řadu šancí, ale ani přes hru bez brankáře se zápas srovnat nepodařilo. Naopak hosté skórovali do prázdné branky. Přes celé hřiště se trefil Jakub Kurowski - 5:7. Karviná tak dokázala favorita zaskočit a odvést si tři body.

Michal Janeček (AZ Havířov): Zápas se mi hodnotí velice těžko, ale už zápas ve Frýdku ukázal, že máme tendenci tyto papírové soupeře podceňovat. To se nám dneska vymstilo, protože pořád otáčet zápasy se nepodaří. Dvě třetiny jsme nehráli, bylo to hodně špatné. Až ve třetí třetině jsme hráli, a to bylo pozdě. Je dobře, že jsme prohráli, zasloužili jsme si to. Někteří by si měli urovnat v hlavě, co mají hrát a co se po nich chce. Musíme začít znovu a vrátit se k naší hře, která nás zdobila a která nám funguje. Musíme se připravit na Prostějov, Opavu a další zápasy.

Václav Števček (SK Karviná): V situaci v jaké jsme potřebujeme každý bod. Dneska jsme proti domácímu favoritovi s trochou štěstí vybojovali dokonce tři, takže jsme moc spokojení. Nabádali jsme kluky k poctivé hře dozadu, což nám přineslo vedení. Pak jsme si už mysleli, že to mám v kapse a kvalitní domácí tým náskok stáhl. Ale v závěru jsme splnili taktické pokyny a nakonec to zvládli.