Juniorka udolala Prostějov těsně 6:5

Tomáš Vlček | 24.11.2014

Předposlední zápas základní části východní skupiny ligy juniorů zavedl havířovský tým do Prostějova. Proti domácímu celku AZ rychle získal dvoubrankové vedení, ale pak se chytli i mladí Jestřábi a po celý zbytek zápasu to byla velká přetlačovaná o výsledek. Nakonec v poslední třetině opět odskočil AZ do dvoubrankového vedení a to už mu na výhru stačilo. Další utkání sehraje juniorka už v úterý doma od 18:00 s Opavou.

LJ - 21.kolo ne 23.11.16:15
LHK Jestřábi Prostějov - AZ Havířov
5:6
(1:2, 2:2, 2:2)
Branky a nahrávky:15. Dočkal (Langr, Kuncek), 31. Pavel (Mašek), 34. Jurík (Liška, Kuncek), 46. Pavel (Dočkal, Krček), 59. Langr - 4. Křibík (Chroboček), 12. Churý (Vyčesaný, Chroboček), 22. Sap (Regoš, Šmíd), 39. Šmíd (Sap, Caruk), 54. Gawlas (Vyčesaný, Křibík), 58. Kurovský (Hendrych). Vyloučení: 5:5, navíc Mašek (PRO) 10+20 min. NESP. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 74. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:6, 5:6.
LHK Jestřábi Prostějov: Strašák - Krček, Melka, Krampol, Liška, Antoš, Kuncek, Mašek, Jurík, Langer, Dočkal, Hofman, Pavel, Willert
AZ Havířov: Kostka - Chroboček, Gavlas, Heinzl, Regoš, Bahounek, Dudek - Křibík, Vyčesaný, Churý, Šmíd, Caruk, Sap, Hendrych, Kurovský, Němec, Staš

AZ měl do zápasu dobrý vstup, což potvrdil už v polovině 4. minuty úvodní brankou nejlepší střelec týmu Jan Křibík. Pak sice havířovští nevyužili přesilovku, ale moc je to mrzet nemuselo, protože ve 12. minutě je do dvoubrankového vedení poslal další člen prvního útoku Radomír Churý. Jenže hned za chvíli dostali možnost hrát přesilovku i domácí a k jejímu využití jim stačilo necelých dvacet vteřin. Úspěšným střelcem byl Patrik Dočkal. AZ pak nevyužil ani svou druhou přesilovku, a tak se šlo do šaten za jeho vedení 2:1.

Také druhou část zápasu načali havířovští výborně. Tentokrát skórovali už po necelých dvou minutách, když se prosadil Jaroslaw Sap. Vypadalo to, že dvoubrankový náskok AZetu bude dostatečný, ale mladí Jestřábi se nevzali a po polovině zápasu dvěma slepenými brankami skóre srovnali. Nejprve se v 31. minutě trefil, při hře ve čtyřech na obou stranách, Jan Pavel a o tři minuty později v přesilovce i Petr Jurík. Hostující tým se z této sprchy otřepal a o šest minut později si vzal vedení zpět. Jan Šmíd využil přihrávku Sapa a počtvrté překonal Strašáka v brance Prostějova.

Výsledková dotahovaná pokračovala i ve třetí třetině. Ve 46. minutě domácí podruhé vyrovnali, když se opět z přesilovky prosadil Jan Pavel. Havířovští ale přeci jen našli ještě síly a um na opětovné strhnutí vedení na svou stranu. V 54. minutě se konečně v páté přesilovce trefil obránce Filip Gawlas a na konci 58. minuty navýšil havířovský náskok ještě dorostenec Daniel Kurovský. Prostějov sice ještě snížil, když se v 59. minutě, jak jinak než v přesilovce, trefil Tomáš Langr, ale na výhře AZetu už to nic nezměnilo.