Juniorka zvládla svůj vstup do soutěže dokonale

Josef Nudera | 12.09.2014

Svůj první ligový zápas má za sebou i havířovská juniorka, která změřila síly s celkem Warrior Brno. Úvod utkání sice domácím nevyšel, jelikož inkasovali jako první, ale zbytek utkání se nesl v duchu havířovských akcí. AZet dokázal zápas šesti vstřelenými brankami otočit a v úvodním kole tak zabodoval naplno.

LJ - 1.kolo pá 12.9.18:00
AZ Havířov - Warriors Brno
6:1
(2:1, 0:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 12. Caruk (Potočný V., Šmíd), 18. Křibík, 44. Křibík (Polak E.), 44. Polak R. (Šmíd, Caruk), 47. Šmíd (TS), 56. Vyčesaný (Křibík) – 8. Vágner (Růžička) . Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Průběh utkání: 0:1, 6:1.
AZ Havířov: Kostka – Gawlas, Graca, Heinzl, Potočný V., Regoš, Polak E., Vyčesaný, Křibík, Šmíd, Caruk, Staš, Balasz, Polak R.
Warriors Brno: Holub – Vágner, Mytiska, Malíř, Huml, Ščerban, Sabol, Sedlák, Jánošík, Růžička, Marcello, Křenek, Polzer, Staněk, Zechmeister, Svobda, Nossek, Kment, Hussein
V úvodu utkání byl aktivnější domácí Havířov, ale paradoxně to byli hosté, kteří se dokázali z ojedinělé akce prosadit. V 8. minutě vyslal Růžička přesnou přihrávku na modrou čáru Jakubu Vágnerovi, který dokázal vystřelit velmi přesně a Kostku v havířovské brance překonal – 0:1. V 11. minutě se dostal k puku ve vlastním obranném pásmu Richard Polak, projel celé hřiště, ale v zajímavé šanci před brankářem byl faulován.

Ve 12. minutě se podařilo Havířovu vyrovnat. V přesilové hře vypálil Václav Potočný, jeho střelu tečoval Martin Caruk, čímž překvapil brankáře Holuba a puk proletěl až za jeho záda – 1:1. V 18. minutě se blýsknul Jan Křibík, ze středního pásma ujel po levém křídle a z kruhu dokázal velmi přesně propálit Holuba pod horní tyčku – 2:1.

Ve 24. minutě se dostal Jan Šmíd k dobré šanci, ale Holub vytáhl parádní semafor. Ve 27. minutě se dostal hostující Bedřich Ščerban hned ke dvěma šancím, ale Kostka obě zneškodnil. Ve 34. minutě se prodral před branku Jan Křibík, dokázal si položit brankáře, ale jeho bekhendový blafák nebyl přesný.

Ve druhé třetině dostal Havířov možnosti přesilové hry, ale oproti první třetině se nepodařilo ani jednu z nich využít. Třetí třetina vyšla Havířov výborně. Ve 44. minutě navýšil náskok AZetu Jan Křibík, který si najel před branku a bekhendovou střelou zavěsil – 3:1. O 36 vteřin později už to bylo 4:1. Richard Polak volil mezi přihrávkou a střelou z kruhu, rozhodl se pro střelu a dokázal se trefit přesně na bližší tyčku.

Ve 47. minutě dokázal využít Jan Šmíd nařízené trestné střílení, když dokázal zakončit povedeným bekhendovým blafákem pod horní tyčku – 5:1. Hosté se sice čas od času do šance dostali, ale vše dokázal pokrýt brankář Kostka. V 56. minutě dostal Michal Vyčesaný dobrou přihrávku od Křibíka před branku, Vyčesaný si natáhnul brankáře a vystřelil do horní části branky – 6:1.

Havířov dokázal vyhrát úvodní utkání 6:1 a povedeně vkročil do nového ročníku Ligy juniorů.

Michal Janeček (AZ Havířov): Jednalo se o první kolo. Byl to více boj než hokej. Myslím si, že jsme byli více hokejovější a využívali jsme naskytnuté šance. V tom byl největší rozdíl.

Michal Bartoněk (HCM Warrior Brno): Výsledek 1:6 je pro nás hodně krutý, takový jsme si nazasloužili. Tím nechci říci, že by domácí nevyhráli zaslouženě. Byli lepší a dávali góly. Pokud už prohrávate 1:4, není snadné takové utkání odehrát. Domácí byli lepší ve využívání šancí, čímž rozhodli zápas. My jsme svoje šance měli, ale nevyužili jsme je.