MDO: Mladí AZeťáci Olomouc nepřekvapili

Petr Miklas | 26.10.2014

H A V Í Ř O V - hokejisté AZetu podali sympatický výkon, ale nakonec Olomouci podlehli 2:6. Poprvé si vyzkoušel extraligu brankář Daniel Šembera, který ve třetí třetině nahradil Lukáše Veličku.

ELMD - 12.kolo ne 26.10.13:15
AZ Havířov - HC Olomouc
2:6
(0:1, 1:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 27. Peterek (Revaj), 41. Pawliczek – 16. Wolf (Kořenek), 28. Pěcha (Skopal), 33. Skopal (Pěcha, Rutar), 38. Krejčí (Rutar, Urban), 50. Krejčí (Pěcha), 60. Skopal (Rutar). Rozhodčí: Krenželok – Tkáč, Novák. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 98. Střely na branku: 17:18. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:6.
AZ Havířov: Velička (od 41. Šembera) – Szturc, Srníček, Ševěček, Teplanský, Piskoř, Adámek – Pawliczek, Revaj, Ligocký, Piš, Peterek, Juhász, Skalka, Veselý, Bambula, Hýsek, Potočný.
HC Olomouc: Galuška – Rutar, Krejčí, Vosátko, Galvas, Holiš, Klesla – Kořenek, Štefka, Pěcha, Skopal, Urban, Palinek, Wolf, Spatharis, Skřivánek.

První třetina mnoho zajímavých situací nepřinesla, hosté byli aktivnější a měli více ze hry, také otevřeli skóre zápasu. Bylo v polovině 16. minuty, když Petr Wolf předvedl rychlou akci zakončenou střelou, kterou sice Velička vyrazil, ale na následnou dorážku už nedosáhl. O dvě minuty později nebezpečně pálil Peterek, ale olomoucký brankář Galuška vytáhl perfektní zákrok lapačkou a šanci zhatil. Po první třetině tedy vedli hosté 0:1.

Do druhé třetiny si AZet přinesl přesilovku z první části a byli v ní blízko vyrovnání, když Hýskovi sjel puk z hole při zakončení do odkryté klece. Ve 27. minutě už se domácí dočkali – Jonáš Peterek si vybruslil od mantinelu a přesnou ranou překonal Galušku. Jenže neuplynula ani minuta a hosté znovu vedli, protože Velička špatně rozehrál, čehož využil Martin Pěcha. Ve 33. minutě ujela při oslabení domácí dvojice Bambula s Pawliczkem, ale druhý jmenovaný minul branku.

AZet svou šanci promarnil, za což jej stihl trest – Olomouc přesilovku nakonec využila, když po pěkné kombinaci po ose Rutar-Pěcha a Miroslav Skopal posledně jmenovaný poslal puk do prázdné branky. To však nebylo vše, ve 38. minutě přidal čtvrtou branku hostí Petr Krejčí, jehož bomba od modré se odrazila od břevna do sítě. Stav po čtyřiceti minutách hry byl 1:4.

Do třetí třetiny vstoupili s výhodou přesilové hry hosté, kteří si přinesli minutu a dvanáct vteřin trvající výhodu z druhé části. Ale ta se olomouckým nepovedla, navíc jim pláchl Dominik Pawliczek a perfektně provedeným blafákem snížil. To byl ale poslední úspěch AZetu v utkání, branky už střílela jen Mora, která těžila z rychlých protiútoků. V 50. minutě na 1:5 zvyšoval Petr Krejčí, který si vyměnil puk s Pěchou a švihem překonal Šemberu, který na začáku třetí třetiny nahradil v brance Havířova Veličku. V závěru zápasu ještě navýšil vedení hostí Miroslav Skopal, jehož přesná střela do šibenice určila konečné skóre. Na světelné tabuli po šedesáti minutách svítilo 2:6.

Tomáš Potěšil (HC AZ Havířov):Jsem trošičku zklamaný. Věděli jsme, že soupeř je v neúplné sestavě a po výborném výkonu v minulém zápase v Opavě jsme chtěli opět překvapit a případně vybojovat i nějaké body. Ovšem opět jsme měli z papírově silnějšího soupeře přehnaný respekt. Měli jsme v zápase i dobré momenty, ale celkově jsme na lepší výsledek asi neměli. Největší rozdíl byl asi v zakončení.

Nyní nás čeká důležitý zápas v úterý v Brně. Na ten se musíme dobře připravit a pokusit se zopakovat výkon z Opavy.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Myslím, že na to v jak oslabené sestavě jsme přijeli, tak jsme odehráli výborné utkání. Chybělo nám 7 hráčů základní sestavy, ale dokázali jsme, že i tak můžeme hrát dobrý hokej. Dobře jsme bruslili, kluci splnili to, co jsme si řekli. Zpočátku jsme možná měli i trochu štěstí, ale od poloviny už jsme ovládli hru a zápas kontrolovali.