Mladší dorost dlouho nad Zlínem vedl, nakonec těsně podlehl

Tomáš Vlček | 28.09.2015

Hned den po výhře ve Vsetíně postavil extraligový los do cesty mladším dorostencům AZetu další klub z Valašska - PSG Zlín. Jednoho z favoritů soutěže se havířovským mladíkům podařilo v úvodu dokonale zaskočit a vybojovat dvoubrankové vedení. Hosté se ale přeci jen postupně dostali do zápasu a ve třetí třetině skóre otočili. Nicméně i přes porážku zaslouží hráči AZetu pochvalu za poctivý a bojovný výkon. Další utkání sehrají v neděli v Třinci.

ELMD - 7.kolo po 28.9.14:30
AZ Havířov - PSG Berani Zlín
2:3
(2:0, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 1. Janeček (Máca), 19. Zíka (Pliska, Žídek) – 44. Dobiáš (Kristek), 49. Dřímal T. (Sebera, Sedláček), 54. Fajkus (Dobiáš, Pröschl). Rozhodčí: Krenželok – Řezáč, Tomis. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 99. Střely na branku: 25:34. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
AZ Havířov: Dufek – Zíková, Pliska, Grygar, Máca, Ševěček, Čipera – Janeček, Del Favero, Tomeček, Revaj, Potočný, Juhász, Bochnak, Zíka, Bambula,Přeček, Žídek.
PSG Berani Zlín: Kořének – Havík, Dřímal, Jaroněk, Prchal, Dluhoš, Dobiáš – Leška, Mlýnková, Sebera, Pröschl, Světlík, Nesrsta, Dřímal, Sedláček, Fajkus, Kristek, Zmeškal.

Havířovští měli do utkání bleskový nástup. Hned v první minutě se vhazovalo buly před zlínskou brankou. Obránce Máca nahodil puk na branku a Michal Janeček opakovanou dorážkou poprvé překonal Kořénka. Pak měl dobrou šanci po dravém průniku Bambula, ale Kořének na dvakrát odolal. Ve 12. minutě nahodil v přesilovce puk od modré Grygar, Žídek jej ve vzduchu šikovně tečoval a Kořének s vypětím všech sil zachytil. Přesilovka zůstala nevyužita, stejně tak jako ta první hostující od 13. minuty. Zlín postupně hru vyrovnal a dostával domácí i pod tlak. Skóre se ale měnilo v 19. minutě na druhé straně. Opět po buly v útočné třetině vystřelil od modré obránce Pliska a Tadeáš Zíka gólmanem vyraženou střelu doklepl do odkryté branky – 2:0.

I ve druhé třetině měli první šanci domácí. Bambula v situaci 2 na 1 volil střelu, ale na Kořénka si nepřišel. Pak AZ ubránil oslabení, ale postupně hosté začali mít ve hře navrch a dostávali havířovské pod tlak. Střely Sedláčka a Pröschla však zneškodnil Dufek, Dřímalova bomba letěla těsně nad. Nejhůře bylo hráčům AZetu od 37. do 39. minuty, kdy museli zvládnout dokonce dvojnásobné oslabení. Nakonec se jim to, s vypětím mnoha sil, padařilo a tak zůstalo skóre i po dvou třetinách 2:0.

Na začátku třetí třetiny dostal také AZ šanci hrát přesilovku 5 na 3, ale nevyužil ji. A pak už se prosadili hosté. Ve 44. minutě se Vojtěch Dobiáš prosmýkl mezi třemi protihráči a prudkou střelou k tyči snížil na 1:2. Vyrovnat mohli Ševci už za dvě minuty, ale Sedláček zcela sám před Dufkem trefil jen havířovského gólmana. Hosté byli ale i nadále v tlaku a vyrovnání nakonec přišlo o pár minut později. Na konci 49. minuty dostal Tomáš Dřímal křížnou přihrávku na levý kruh a milimetrově přesnou střelou z první se trefil pod břevno – 2:2. V 54. minutě šli hosté do vedení. Sebastian Fajkus dostal parádní přihrávku před odkrytou branku a nemýlil se. V závěru utkání se sice domácí ještě pokusili o vyrovnání, ale hosté si vedení pohlídali a berou tak výhru 3:2.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Muaím kluky moc pochválit, během dvou dní odehráli dvě parádní utkání. Zlín je velmi kvalitní mužstvo a má svou sílu. My jsme měli parádní první třetinu s výborným forčekinkem. Od druhé třetiny se už soupeř přeci jen začal prosazovat, ale my jsme ještě dobře bránili. Ve třetí třetině jsme čekali tlak soupeře, ten přišel a prosadil se i brankově. My jsme postupně přestali hrát tak aktivně, začali jsme se bát a soupeř svou kvalitou zápas otočil. Nyní nás čekají zápasy s Třincem a Vítkovicemi, ve kterých bychom chtěli uspět.

Tomáš Válášek (PSG Zlín): Měli jsme špatný vstup do utkání. Domácí nás nachytali nepřipravené a dali nám rychlou branku. Pak jsme se dlouho trápili proti dobře hrajícímu soupeři, který poctivě bránil a blokoval střely. Dlouho jsme nemohli najít recept, ale myslím, že jsme měli postupně více sil a dostali jsme zápas na svou stranu. V poslední třetině už to byl z naší strany výkon, který jsem očekával a přišly i branky a otočení skóre. Rád bych, aby mužstvo hrálo více než jen 20 minut.