Mladší dorost prohrál v Opavě, rozhodl obrat v první třetině

Tomáš Vlček | 16.12.2014

Mladší dorostenci dnes odehráli svůj odložený zápas v Opavě. I přes výborný vstup do utkání a vedení 2:0 jedou domů bez bodu, protože domácí skóre ještě v první třetině otočili a havířovští už jen stačili ve druhé třetině snížit. Další zápas čeká AZ v úterý 23.12. ve Vsetíně.

ELMD - 20.kolo út 16.12.15:00
HC Slezan Opava - AZ Havířov
4:3
(4:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Frydrych (Kvasnica), 8. Hladoník (Frydrych, Hadamczik), 15. Kažimír (Kvasnica, Frydrych), 18. Frydrych - 5. Ligocký (Pawliczek, Bambula), 6. Peterek, 25. Peterek (Bambula). Rozhodčí: Krenželok - Binar, Kroček. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 114. Střely na branku: 44:34. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3.
HC Slezan Opava: Lamla - Kroček, Mar, Kunc, Lelek, Kažimír, Hadamczik - Pělucha, Hilšer, Frydrych, Hudečka, Hladoník, Kvasnica, Věntus, Bitomský, Beránek, Vojtovič
AZ Havířov: Dufek (21. Velička) - Szturc, Srníček, Teplanský, Pavelek, Grygar, Adámek - Pawliczek, Ligocký, Piš, Peterek, Juhász, Skalka, Bambula, Hýsek, Potočný

AZ měl výborný vstup do utkání a jeho aktivitu korunoval na konci 5. minuty brankou Josef Ligocký. Uplynula navíc jen další půlminuta, když po samostatné akci navýšil náskok Havířova Jonáš Peterek. Domácí se však rychle otřepali a v průběhu 8. minuty předvedli prakticky stejný kousek. Totiž branky Lukáše Frydrycha a Alexe Hladoníka od sebe rovněž dělila jen půlminuta. Atak se prakticky začínalo od znova.

Postupně však získávali převahu domácí. A také přesilovky. Srníčkovo vyloučení AZ ještě přežil, ale Teplanského trest trval jen 40 vteřin, protože ve 14. minutě se právě v přesilovce trefil Marek Kažimír a poprvé dostal Slezan do vedení. Pak si zahrál v početní převaze i Havířov, ale úspěšný nebyl. Naopak, chvíli poté se podruhé v zápase trefil Lukáš Frydrych a rázem vedli domácí 4:2.< p>

Od začátku druhé třetiny byla vidět snaha AZetu opět se dostat do zápasu. Podařilo se to už za 4 minuty Jonáši Peterkovi, který se také v zápase prosadil už podruhé. Ještě do poloviny utkání měl AZ dvě přesilovky, ale neprosadil se v nich.

Nepodařilo se mu to ani ve třetí třetině. Měl sice střeleckou převahu, ale nenašel už recept na domácího gólmana Lamlu. A tak i přes dobrý začátek a snaživý závěr nakonec zůstali havířovští mladíci bez bodového zisku.