Mladší dorost vstoupil do nadstavby výhrou nad Opavou

Tomáš Vlček | 26.11.2015

Mladší dorostenci dnes vstoupili zápasem s Opavou do nadstavbové části své extraligy. Proti poslednímu celku tabulky sice výkonem nijak nepřesvědčili, ale spíš si připsali povinné tři body. O své výhře rozhodli už v první desetimunutovce třemi brankami, soupeř v poslední třetině pouze snížil. Bod a přihrávku si připsal Matěj Potočný (na snímku), tradičně spolehlivý výkon podal v brance Michal Dufek. Další utkání sehraje AZ už v neděli doma proti mnohem těžšímu soupeři - VHK Vsetín.

ELMD - 19.kolo čt 26.11.17:45
AZ Havířov - HC Slezan Opava
3:1
(3:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Potočný (Čipera), 10. Zíka (Potočný), 10. Del Favero (Juhász) – 43. Pogatschaig (Kadula). Rozhodčí: Mikula – Dohnal, Vančo-Minařík. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: 33:19. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
AZ Havířov: Dufek – Pavelek, Máca, Macurák, Adámek, Čipera – Janeček, Del Favero, Tomeček, Potočný, Byčkov, Juhász, Malysz, Pindel, Zíka, Bambula, Damps
HC Slezan Opava: Fichna (od 10. min. Hasala) – Kunc, Thiel, Mar, Kroček, Kocián, Tůček – Hilšer, Zouhar, Pogatschaig, Kadula, Fabianczyk, Věntus, Peterek, Matuška

Domácí hokejisté vstoupili do zápasu aktivně a odměnou jim byla od 4. minuty přesilovka za faul na unikajícího Janečka. V ní havířovští nejprve neúspěšně ostřelovali Opavskou branku, ale AZ nakonec přesilovku proměnil, byť poněkud netradičně. Matěj Potočný projel s pukem ze středního pásma až před opavskou branku a střelou těsně nad ledem poprvé překonal Fichnu. V 8. minutě se do šance dostal opavský Věntus, ale ztroskotal na betonu Michala Dufka.

V 9. minutě si AZ pro svého soupeře připravil dokonalý dvojitý úder, který nakonec rozhodl o výsledku celého utkání. Nejprve byla základem gólu opět individuální akce Potočného. Tentokrát jeho střelu Fichna vyrazil, ale k puku se nejdříve dostal Tadeáš Zíka a poslal jej bez problémů do sítě. No a chvíli na to v podobné situaci Tadeáš Del Favero dorazil Juhászovu střelu a vyhnal Fichnu z branky Slezanu na střídačku.

Ve zbytku úvodní třetiny se už nic důležitého nestalo a bohužel pro všechny přítomné to platilo i o celé druhé třetině. Za obzvláštní zmínku stojí snad jen dva perfektní zákroky Michala Dufka při havířovské přesilovce (!) v polovině utkání, kterými proti Hlšerovi a Kadulovi hasil chyby svých spoluhráčů. Kromě toho opavští ještě ve 33. minutě trefili už ve vlastní přesilovce Marem tyčku. Na druhé straně byl vidět především aktivní Potočný, kterého ale v úniku ve 35. minutě zablokovala obrana a Janeček, jenž nestihl dojet vypíchnutý puk dříve než hostující gólman.

Hostům se na začátku třetí třetiny nakonec přeci jen podařilo skórovat. Thomas Pogatschaig dostal od Kaduly přihrávku z poza branky a zblízka překonal Dufka. Slezan to samozřejmě povzbudilo, ale domácí obrana fungovala poměrně spolehlivě, a co prošlo, pochytal s přehledem Dufek. Na druhé straně mohl ještě skóre změnit v 56. minutě ve své dvojšanci Del Favero, ale neuspěl. Hosté se nakonec nedostali ani k nějakému závěrečnému náporu a tak vyhrál AZ v průměrném zápase zaslouženě 3:1.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Ještě že jsme hráli dnes s Opavou. Kluky jsme pochválili ve Zlíně i ve Vítkovicích po prohraných zápasech. Ale dnes jsme odehráli nejhorší utkání sezony. Doufám, že takový výkon, už nejde ani zopakovat.