Mladší dorost vyhrál po obětavém výkonu v Opavě

Tomáš Vlček | 18.10.2014

11. kolo ELIOD extraligy mladšího dorostu zavedlo havířovské mladíky na led svého tabulkového souseda, tedy opavského Slezanu. V zápase sice brzy inkasovali, ale ještě v první třetině srovnali a ve druhé šli do vedení. To ještě ve zbytku zápasu dvěma využitými přesilovkami navýšili na 4:1 a vezou si tak z Opavy možná trochu překvapivé, ale zasloužené tři body. Další utkání sehraje AZ v neděli 26.10. doma od 13:15 proti Olomouci.

ELMD - 11.kolo so 18.10.12:00
HC Slezan Opava - AZ Havířov
1:4
(1:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Frydrych (Blecha, Hladoník) - 17. Peterek (Bambula), 23. Adámek (Pawliczek), 32. Pawliczek (Adámek), 42. Pawliczek (Bambula). Rozhodčí: Klapetek - Kroček, Lasák. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 103. Střely na branku: 30:27. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
HC Slezan Opava: Mocher (42. Fichna) - Kroček, Mar, Kunc, Lelek, Tůček, Hadamczik - Pělucha, Blecha, Hilšer, Frydrych, Hudečka, Hladoník, Kvasnica, Bitomský, Beránek, Vojtovič
AZ Havířov: Velička - Szturc, Srníček, Ševěček, Teplanský, Piskoř, Adámek - Pawliczek, Revaj, Ligocký, Piš, Peterek, Juhász, Skalka, Bambula, Hýsek, Potočný

Souboj šestého se sedmým týmem tabulky byl klasickým duelem o šest bodů. Lépe do něj vstoupili domácí, když na konci 7. minuty dokončil Lukáš Frydrych souhru svých spoluhráčů a otevřel skóre. AZ to nicméně nerozhodilo. Herně byl domácím minimálně vyrovnaným soupeřem a střelecky dokonce aktivnější. Přežil i dvouminutové oslabení a trpělivě se pokoušel překonat domácího gólmana Mochera, což se mu poprvé podařilo na začátku 17. minuty. Jan Bambula připravil dobrou pozici pro Jonáše Peterka a ten se v zakončení nemýlil – 1:1.

Na začátku druhé třetiny AZ opět úspěšně ubránil oslabení a za chvíli už šel do vedení, když Dominik Pawliczek nahrával a střelcem branky byl Petr Adámek. V dalším průběhu se hodně vylučovalo, což nakonec přineslo i třetí branku AZetu. V přesilovce si dvojice Adámek-Pavliczek tentokrát vyměnila role a Dominik Pawliczek ve 32. minutě navýšil náskok Havířova na 3:1.

Stejný kousek se podařil Dominiku Pawliczkovi i ve 42. minutě, když mu na druhý přesilovkový gól v zápase tentokrát nahrál Jan Bambula a rázem to bylo 4:1 pro Havířov. Opava se sice snažila ze všech sil vrátit do zápasu, ale kolektivní a bojovný výkon havířovských jim to nedovoloval. V posledních třinácti minutách ubránili azeťáci i čtyři oslabení a zaslouženě dovedli zápas do vítězného konce. Vrátili tak přesně stejným poměrem 1:4 Slezanu domácí porážku z druhého kola a přeskočili jej v tabulce na 6. místo.