Mladší dorost vyšel na Warrioru střelecky i bodově naprázdno

Tomáš Vlček | 26.02.2015

Extraliga mladšího dorostu pomalu spěje ke svému závěru a havířovští si dnes předehráli v Brně svůj nedělní zápas 18. kola skupiny o udržení. Přestože odjížděli se záměrem potvrdit své slušné výkony z poslední doby, na ledě Warrioru se jim to moc nepodařilo. Střelecky vyšli naprázdno a protože domácí se trefili třikrát, zůstaly všechny body v Brně. Další zápas sehraje AZ příští čtvrtek doma s Přerovem.

ELMD - 36.kolo čt 26.2.15:00
Warriors Brno - AZ Havířov
3:0
(2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Mudrych (Kunst), 18. Malý (Blaško, Mudrych, 47. Kormúth (Kuchař). Rozhodčí: Honza - Lainka, Čelechovský. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 39. Střely na branku: 29:22. Průběh utkání: 0:0, 3:0.
Warriors Brno: Holík - Daněk, Miloš, Pípa, Kuchař, Rafaj - Antoňů, Mudrych, Kunst, Blaško, Macháň, Jedlička, Růžička, Dufek, Kormúth, Chalupa, Dufek, Malý, Turanský
AZ Havířov: Dufek - Szturc, Srníček, Ševěček, Pavelek, Grygar, Adámek, Pawlas - Pawliczek, Ligocký, Piš, Tomeček, Juhász, Sklaka, Hýsek, Bambula, Potočný

Zápas začali aktivněji domácí a hned ve 3. minutě dostali navíc k dispozici přesilovku. Ta se ještě pro jihomoravany ve své druhé polovině vylepšila na dvojnásobnou, ale obrana AZetu v čele s brankářem Dufkem zatím odolala. Skóre zápasu tak otevřel až na konci 10. minuty Alex Mudrych. Ještě do první sirény pak Warrior navršil svůj náskok na dvě branky, protože v 18. minutě se trefil i Vojtěch Malý. Ve druhé třetině se hrálo hned pět přesilovek, ale žádná branku nepřinesla. Celkově AZ hru vyrovnal a vyvinul snahu skóre napravit ve svůj prospěch, ale k úspěchu to nevedlo. Závěrečná třetina pak přinesla návrat k domácí převaze. Tu navíc potvrdil ve 47. minutě Adam Kormúth brankou na 3:0, kterou také uzavřel skóre zápasu.