Mladší dorost vysoko prohrál ve Zlíně

Petr Miklas | 01.09.2014

Havířovští mladší dorostenci nevstoupili do prvního mistrovského utkání sezóny nejlépe.Jejich vrstevníci ze Zlína je jasně přehráli, o výsledku rozhodli už v první třetině, kterou vyhráli 5:0. Havířov se dočkal čestného úspěchu až v závěru utkání, kdy na 7:1 snižoval Petr Smička.

ELMD - 1.kolo ne 31.8.11:30
PSG Berani Zlín - AZ Havířov
7:1
(5:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Dobiáš (Kočica), 6. Sedlák (Hefka), 12. Chytil, 16. Jenáček (Kowalczyk, Václavek), 19. Chytil (Václavek, Jenáček), 32. Chytil (Jenáček, Václavek), 45. Chytil (Václavek, Dvořáček) – 58. Smička (Potočný. Rozhodčí: Škach – Wesley, Goňa. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 47:21. Průběh utkání: 7:0, 7:1.
PSG Berani Zlín: Šimonů – Dřímal, Vítek, Hamrlík, Kowalczyk, Klauda, Omelka, Jenáček, Dvořáček – Sedlák, Hefka, Blažek, Kočica, Dobiáš, Pröschl, Zmeškal, Fajkus, Chytil, Václavek, Kristek.
AZ Havířov: Velička (od 41. Dufek) – Szturc, Srníček, Ševeček, Teplanský, Pavelek, Piskoř, Adámek, Klus – Pawliczek, Ligocký, Píš, Peterek, Juhász, Smička, Skalka, Zíka, Bambula, Hýsek, Potočný.

Domácí hokejisté, kteří jsou favority ELIOD extraligy mladšího dorostu, vlétli do utkání jako uragán. První branku dal ve 3. minutě Dobiáš, o 3 minuty později zvýšil Sedlák. Ve 12. minutě už domácí vedli 3:0, když dal první ze svých čtyř branek Chytil. Za další čtyři minuty se zlínští radovali znovu, úspěšným střelcem byl Jenáček. Gólový účet první části uzavřel opět Chytil.

Ve druhé třetině se hra trochu vyrovnala, ale přesto domácí ještě navýšili své vedení, protože svůj hattrick dovršil Chytil. Do třetí části se trenéři Havířova rozhodli vystřídat brankáře, Lukáše Veličku nahradil Michal Dufek. Zápas se hodně povedl zlínské dvojici Filip Chytil a Jan Vaclávek, protože ve 45. minutě prvně jmenovaný vsítil svou čtvrtou branku a druhý si připsal čtvrtou asistenci.

Zlín tedy vedl už 7:0, ale domácí brankář Daniel Šimonů čisté konto neudržel, protože se prosadil havířovský Petr Smička. To už ale byla pouze kosmetická úprava výsledku.