Mladší dorost ze Vsetína přivezl tři body

Jozef Valenčík | 27.09.2015

Mladší dorostenci zajížděli v 6. kole ELIOD Extraligy na půdu Vsetína, kde se dostali již v páté minutě do vedení a přes vyrovnání Vsetína se AZet nenechal rozhodit a nakonec celé utkání ovládl přesvědčivou výhrou 1:5. Další utkání odehraje mladší dorost 28. září ve 14:30, kdy se na domácím ledě postaví Zlínu.

ELMD - 6.kolo ne 27.9.13:15
VHK Robe Vsetín - AZ Havířov
1:5
(1:1, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 9. Půček (Klímek) - 5. Bochnak (Revaj, Bambula), 25. Tomeček (Ševěček, Potočný), 31. Žídek (Potočný, Zíková), 55. Bambula (Bochnak), 59. Žídek (Grygar, Janeček). Rozhodčí: Libiger - Rožánek, Řešáto. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 31:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.
VHK Robe Vsetín: Horák (31. Chrástecký) - Mikulenčák, Ondračka, Rusler, Šánek, Klímek, Cabák, Zetocha, Weintritt, Andris, Matiaško, Pírek, Půček, Brodek, Štědrý, Paťava, Lobodowski
AZ Havířov: Dufek - Zíková, Pliska, Grygar, Máca, Ševěček, Čipera - Janeček, Tomeček, Revaj, Potočný, Juhász, Bochnak, Zíka, Bambula, Žídek

Mladší dorostenci ve svém 6. utkání ELIOD Extraligy zamířili do Vsetína, kde se jim podařilo už v 5. minutě utkání dostat do vedení zásluhou Ernesta Bochnaka, který hráče s AZ na hrudi poslal do vedení, to však příliš dlouho Havířovu nevydrželo. V 9. minutě se totiž Valaši dostali k vyrovnání, když do černého zamířil Roman Půček. Oba celky si zahráli v první třetině ještě po jedné přesilové hře, ale ta na skóre již nic nezměnila a tak se do šaten šlo za nerozhodného stavu.

Vstup do druhé periody vyšel lépe AZetu, ten se v 25. minutě dostal opět do vedení, když se prosadil Daniel Tomeček a jen málokdo by asi čekal, že tato branka bude nakonec rozdílovou. Klid na hokejky havířovských dorostenců dodalo navýšení vedení, když se krátce na startu druhé poloviny prostřední části prosadil v přesilové hře Jan Žídek.

Do závěrečné třetiny vstupovali domácí s výhodou přesilové hry, ale ta zůstala nevyužita. Do konce třetí třetiny se dlouho skóre neměnilo, až se pět minut před koncem prosadil v přesilové hře Jan Bambula a definitivní tečku za utkáním dal 89 vteřin před sirénou Jan Žídek, pro kterého to bylo první utkání v havířovském týmu a hned pro něj znamenalo dvougólový zápis do statistik.