Mladší dorostenci otočili zápas v Brně a vezou dva body

Tomáš Vlček | 28.10.2014

K velice důležitému zápasu východní skupiny extraligy mladšího dorostu zajížděli dnes havířovští mladíci na led Warrioru Brno. Přestože od 2. minuty prohrávali, nesložili zbraně a po velkém tlaku se jim podařilo v poslední minutě brankou Dominika Pawliczka vyrovnat. A protože se v samostatných nájezdech trefil dvakrát Jonáš Peterek, vezou domů dva velecené body. Další utkání sehraje AZ v neděli proti Vítkovicím.

ELMD - 13.kolo út 28.10.14:00
Warriors Brno - AZ Havířov
1:2
(1:0, 0:0, 0:1-0:0)
Branky a nahrávky: 2. Rafaj (Kunst, Macháň) – 60. Pawliczek (Peterek, Srníček), 65. rozh. náj. Peterek. Rozhodčí: Humpolíček – Otáhal, Mikšík. Vyloučení: 5:4, navíc Pawliczek 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 29:37. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Warriors Brno: Holík – Daněk, Miloš, Jurnečka, Pípa, Kuchař, Rafaj – Kunst, Blaško, Macháň, Jedlička, Růžička, Chalupa, Dufek (C), Malý
AZ Havířov: Velička – Szturc, Srníček, Ševěček, Teplanský, Piskoř, Adámek – Veselý, Pawliczek, Smička, Ligocký, Piš, Peterek, Juhász, Skalka, Bambula, Hýsek, Potočný

Domácí začali zápas pěkně zostra. Už v první minutě nebezpečně pálil Rafaj, a následně mohl dopravit puk do havířovské branky Blaško. Warrioru se to nakonec podařilo už v minutě následující. Tentokrát už byl na střelu Tomáše Rafaje havířovský gólman Velička krátký - 1:0. Srovnáno mohlo být na začátku 6. minuty. Piš se řítil sám na domácího gólmana Holíka, ale byl atakován obránci, a Holík si s jeho pokusem poradil. Domácí byli v první třetině aktivnější, což dokládala i jejich šance v přesilovce ve 12. minutě, kdy Jurnečkova tečovaná střela těsně minula branku.

Ve druhé třetině se obraz hry vyrovnal. AZ přežil dvě oslabení a sám ohrožoval Holíkovu branku. Srníčkova dělovka však šla těsně vedle. Domácí také několikrát ohrozili nebezpečně Veličku, ale ten si poradil s pokusy Růžičky, Dufka i Kunsta a tak se šlo podruhé do kabin za nejtěsnějšího vedení Warrioru.

Na začátku třetí třetiny měl AZ dvě přesilovky a řádně v nich Brno zmáčkl. Se všemi střelami si však Holík prozatím věděl rady. Tlak AZetu na vyrovnání vyvrcholil v závěru třetiny. V 56. minutě ještě domácí gólman svůj tým podržel při obrovské šanci Bambuly, ale 40 vteřin před koncem už to AZetu vyšlo. Odvolal brankáře a nehlídaný Dominik Pawliczek zakončil u tyčky akci Srníčka s Peterkem – 1:1.

V prodloužení si oba týmy zahráli přesilovku 4 na 3 a vypracovaly si po jedné šanci. Jenže ani Jurnečka, ani Bambula gólmany nepřekonali. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Z první trojice se prosadil za Havířov jen Peterek a za Warrior pouze Blaško. Ve čtvrté sérii Blaško neuspěl, a protože Jonáš Peterek zachoval klid a poslal puk Holíkovi nad lapačku, vyhrál AZ na Warrioru 2:1sn. Z ne příliš pohledného, ale o to dramatičtějšího zápasu si tak Havířov připisuje dva cenné body a v tabulce přeskočil svého dnešního soupeře na 5. místo tabulky.