Mladší dorostenci se rvali až do konce, ale ve Vítkovicích těsně prohráli

Tomáš Vlček | 22.11.2015

Mladší dorostenci AZetu mohli v případě výhry na ledě favorizovaných Vítkovic poskočit v tabulce na čtvrté místo a tím postoupit do nadstavbové skupiny o titul. Po druhé třetině tomu byli, i díky brance Michala Janečka hodně blízko, ale pak dali domácí dva slepené góly a nakonec vyhráli 3:1. Nicméně svěřenci trenéra Tomáše Potěšila mohou ještě do bojů o titul zasáhnout - pokud se jim v nadstavbové skupině E podaří udržet prozatímní první místo. První zápas této části extraligy sehrají už ve čtvrtek doma proti Opavě.

ELMD - 18.kolo ne 22.11.13:00
HC Vítkovice Ridera - AZ Havířov
3:1
(0:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 44. Mrva (Bieniek), 45. Konečný (Z. Malík), 60. Kylnár - 36. Janeček (Pindel). Rozhodčí: Šutara - Rychlý, Tomis. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 156. Střely na branku: 25:26 (7:8, 6:13, 12:5). Průběh utkání: 0:1, 3:1.
HC Vítkovice Ridera: Dobeš - Z. Malík, Bílý, Kuboš, Vacula, Bieniek, Šulák, Zapletal - Plánka, Vojtovič, Konečný, Fridrich, Žemba, Takáč, Kylnár, Vavřík, Vjačka, Vícha, Urban, Mrva.
AZ Havířov: Dufek - Zíková, Pavelek, Grygar, Hrček, Máca, Adámek, Čipera - Janeček, Tomeček, Revaj, Potočný, Juhász, Pindel, Bambula, Damps

První třetina přinesla oboustranně spíše opatrný hokej. A také šancí se mnoho neurodilo. Nepomohla tomu ani hra ve čtyřech od konce 10. minuty, ani přesilovka Havířova v závěru třetiny. To ve druhé tetině AZ zabral a svého soupeře nejen přehrával, ale zejména si vytvářel střelecké a brankové příležitosti. Využil však jen jedinou – na konci 36. minuty se po Pindelově přihrávce trefil poosmé v sezoně Michal Janeček a bylo to 1:0 pro AZ. Ve třetí třetině naopak získali převahu favorizovaní domácí. Brankově ji vyjádřili, pro AZ poněkud smolně, dvojicí slepených gólů z holí Jakuba Mrvy a Viktora Konečného ve 44. a 45. minutě. Havířovští bojovali o prodloužení a tím i svou naději až do úplného konce. Sáhli i ke hře bez brankáře, ale definitivní tečku za utkáním udělal střelou do prázdné branky 2 vteřiny před koncem Jakub Kylnar.