Mladší dorostenci sehráli s Jihlavou vyrovnaný zápas, ale na body nedosáhli

Petr Miklas | 04.12.2016

Dnešní utkání bylo hodně bojovné a moc šancí k vidění nebylo. Hosté se dostali do vedení, na které AZet dokázal zareagovat. V závěru druhé třetiny znovu hosté odskočili a ve třetí třetině své vedení ještě navýšili, na což už Havířov neodpověděl a nakonec podlehl Jihlavě 1:3. Další utkání sehrají mladší dorostenci ve čtvrtek na domácí půdě s Třincem. Zápas začíná v 17:30.

ELMD - 3.kolo ne 4.12.13:15
AZ Havířov - HC Dukla Jihlava
1:3
(0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 33. Grygar – 15. Najman (Brož V., Piskač), 39. Najman (Menšík, Křišta), 52. Čermák (Zadražil). Rozhodčí: Kašinský – Bojda, Mikler. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 66. Střely na branku: 18:17 (5:5, 12:7, 1:5). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

AZ Havířov: Štipčák – Dabrowski, Koubek, Frančiak, Thiel, Grygar, Hrček, Macurák – Bláha, Čienčala, Tomeček, Wawrzckiewicz, Dufek, Pindel, Stromko, Szturc, Byčkov, Čempel.
HC Dukla Jihlava: Krejčí – Krišta, Brož P., Piskač, Winkler, Barák, Chvátal, Sapík – Menšík, Najman, Brož V. – Pigl, Juda, Chlubna – Svoboda, Čermák, Krajíček – Zadražil.

Autor reportáže: Jan Kudělka

Úvodní minuty první třetiny přinesly zajímavou podívanou s několika pohlednými akcemi obou celků, přestože obrany pracovaly poctivě a ani jeden tým nechtěl ve svém obraném pásmu udělat chybu. První zahrozili domácí, když ve 2. minutě dorážel nadvakrát domácí Dufek, ale ani na druhý pokus nedokázal překonat Krejčího. Dobrou akci předvedli v 10. minutě hosté, když od modré nahazoval Brož avšak Stipčák stačil puk vyrazit holí do rohu kluziště. V 15. minutě předvedli pěknou kombinaci hostující hráči. Brož, jenž projel celým obranným pásmem domácích, a poslal krásný puk na Adama Najmana a ten se zakončením do prázdné branky neměl problém. V 16. minutě přišlo první vyloučení hostí, ale tuto přesilovku domácí nedokázali využít. V poslední minutě první třetiny domácí Pindel zkusil na Krejčího blafák, ale i přesto šla do kabiny Jihlava s jednobrankovým vedením.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí a hned ve druhé minutě zahrozil Tomeček, který však bohužel pro AZ nedokázal Krejčího ani nadvakrát překonat. Začátek druhé třetiny kromě této akce nepřinesl mnoho akcí ani jednoho z obou celků. Plynulosti hry nepřispívalo, že oba týmy přicházely o mnoho puků už ve středním pásmu. Ve 27. minutě přišlo první vyloučení na straně domácího celku, ale Jihlava tuto možnost vstřelit gól nevyužila. V 32. minutě po individuální akci Ondřeje Grygara přišla první gólová radost domácího celku. V 33. minutě v přesilové hře domácích opět Grygar střílel a chybělo mu málo k radosti z druhého gólu. V průběhu 36. minuty přišla chyba hostující lavičky, a Jihlava si musela odpykat trest za mnoho hráčů na ledové ploše. Dvě minuty před koncem třetiny podnikla Dukla rychlý protiútok do domácího obraného pásma a vytěžila z toho svůj 2. gól. Prosadil se opět střelec prvního Jihlavského gólu Adam Najman, který bekhendovou kličkou překonal domácího Štipčáka.

Třetí třetinu začal opět aktivně domácí celek, ale hosté byli pozorní. Poté přisel faul Jihlavy, ale domácí celek svou 4. přesilovku opět nevyužili. To byla pro AZ škoda, obzvlášť když v 52.minutě už zvyšoval náskok Dukly na dvoubrankový Patrik Čermák. Jeho teč střely od modré zapadla přesně k tyči domácí svatyně. Domácí celek však tento gól nezaskočil a stále pokračoval ve svižné hře směrem k Jihlavské svatyni. Domácí se dostali v závěru i do několika velkých šancí, ale Jihlavska obrana byla koncentrovaná a jejich útoky si až do konce zápasu pohlídala.

Havířov dnes bohužel na domácí půdě neurval 3 body, ale další šanci získat první body v nadstavbě bude mít ve čtvrtek od 17:30, kdy hostí mladší dorost Třince.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Dneska jsme odehráli třetí utkání nadstavbové skupiny, přičemž jsme inkasovali celkem deset branek a dvě vstřelili. Na tom je vidět kvalita hráčů v těchto týmech, která je na vyšší úrovni. Zaostáváme jak bruslařsky, tak v práci s holí. Velký rozdíl je ve hře tělem a souboje o kotouč hůl na hůl. Jestliže chceme s těmito týmy uspět, musíme hru zrychlit a hlavně se udržet na puku a více se tlačit do brány. Jenom obětavost a nasazení v této skupině nestačí.

Petr Svoboda (Dukla Jihlava): Na klukách dneska byla vidět únava, protože máme za sebou páté utkání v sedmi dnech. Hráli jsme totiž ještě v Salzburku. Čekali jsme, že Havířov bude hrát důrazně, že budou obětaví a výborní v obranném pásmu. To se potvrdilo, těžko se přes ně prochází. Proto jsme rádi, že jsme využili své šance a vyhráli. Zase nás podržel gólman a díky tomu jsme vyhráli 3:1.