Na ledě lídra prolomena série porážek

Jozef Valenčík, Filip Ardon | 15.10.2016

Havířov odjížděl do Kladna s cílem prolomit sérii porážek, která trvala již dlouhých osm utkání. Po výborném vstupu Havířova domácí pomaličku přebírali otěže zápasu a dlouho to vypadalo, že se havířovským hokejistům nepodaří prolomit sérii porážek ani dnes. Tolik potřebné štěstíčko však stálo tentokrát na naší straně a tak necelou minutu před koncem při hře bez brankáře Marcel Petran vyrovnal a následně v prodloužení Daniel Štumpf (na fotografii) rozhodl utkání ve prospěch AZetu, který tak z ledu lídra přiváží dva body.

WSM liga - 15.kolo so 15.10.16:00
Rytíř Kladno - AZ Havířov
3:4p
(1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Burger (Tenkrát), 30. Ton (TS), 52. Zikmund (Kubík) – 6. Kotala (Horák), 43. Štumpf (Pechanec), 60. Petran (Pechanec), 63. Štumpf (Krisl). Rozhodčí: Battěk – Belko, Doležal. Vyloučení: 9:7 + Hlinka (HAV) 20 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 2207. Střely na branku: 33:41 (10:17, 9:10, 10:11, 4:3). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4

Rytíř Kladno: Hanuljak – P. Hořava, J. Drtina, D. Růžička, Repe, Ptáček, Ulrych, Kehar – Tenkrát, Burger (C), Machač – Jánský, R. Přikryl, Strnad – Zikmund, Kubík, Ton – Cetkovský, Havlůj, Redlich.
AZ Havířov: M. Laco – Krisl, Lenďák, Petran, Korím, Dudek, D. Seman (C), Drtil, Horák – Maruna, Haas, Dvořáček – Hlinka, Pechanec, Štumpf – Ollender, Bednář, Kotala – Gřeš, Anděl, Kalus.

Domácí Rytíři vstoupili do utkání velmi dobře a hned od úvodu měli veliký tlak. V šesté minutě se ale rozjel po levé straně hostující Jakub Kotala, který z nenápadné situace poslal kotouč za Hanuljakova záda – 0:1. Odpověď Rytířů ovšem byla rychlá. Jiří Burger byl dostatečně důrazný na brankovišti a dokázal dorazit Tenkrátovu střelu za Laca - 1:1. Hned vzápětí navíc dorážel z mezikruží hodně nebezpečně i sám Tenkrát, ani nadvakrát mu ovšem nebylo přáno. AZet si poté ještě vytvořil možnost rychlou dorážkou z velkého úhlu, jenže domácí gólman se vrhl hbitě na bok a kotouč zakryl. V samém závěru pak měli hosté k dispozici dlouhou přesilovou hru pěti proti třem, již využít nedokázali.

Druhá třetina už nenabídla tak atraktivní hokej jako úvodní dvacetiminutovka. První větší možnost měl až v polovině třetiny Petr Ton, který se dostal do úniku, jenže v něm byl hákován a sudí nařídil trestné střílení. To zvládl kladenský útočník s obrovským přehledem a bekhendovým blafákem překonal Laca – 2:1. V samém závěru druhého dějství mohli Rytíři ještě navýšit, Přikryl ale v přečíslení přihrál jen do posledního vracejícího se beka Havířova.

Úvod třetí části patřil hostům. Krisl nejprve nastřelil tyč, Daniel Štumpf vzápětí bekhendem překonal kladenského brankáře - 2:2. Po chvíli se před branku hezky uvolnil Petr Hořava, jenže po předávce od Tenkráta dorazil Machač jen do ležícího Laca. Až vzápětí využili Kladenští přesilovou hru. Kubík obkroužil klec a důrazný Ladislav Zikmund předvedl dobrý důraz - 3:2. V závěrečné minutě odvolali Havířovští ještě brankáře a tento risk po třech vteřinách hry využili. Marcel Petran vypálil dělovkou od modré přesně - 3:3.

Prodloužení přineslo několik obrovských šancí na obou stranách, největší možnost měl Roman Přikryl, který vybojoval trestné střílení. Ani tentokrát však nejlepšímu kladenskému asistentovi nebyla první sezonní branka přána a Laco zakročil. Po chvíli předvedl obrovský přehled o hře Daniel Štumpf, jenž si počkal a přesnou střelou uklidil kotouč za Hanuljaka - 3:4.

František Kaberle (Rytíři Kladno): Utkání jsme začali celkem dobře, měli jsme mírnou převahu. Od půlky třetiny jsme měli nějaká vyloučení a soupeř vyrovnal. Soupeř byl během zápasu možná i lepší. Nám to dnes nějak nebruslilo, byli jsme pomalejší. I když jsme mohli pak v prodloužení získat druhý bod, tak se to nepovedlo. Tři na tři už je to pak vždycky vabank.

Martin Janeček (AZ Havířov): My jsem sem jeli v nepříjemné situaci, protože máme velikou šňůru proher. Momentálně hledáme řešení, jak z toho ven, a jeli jsme na soupeře, který je na prvním místě, s tím, že je to možná nejlepší nabídka k tomu, abychom to zlomili. Přesně tak jsme k tomu zápasu přistoupili. Rvali jsme se s nepřízní osudu, dvakrát jsme prohrávali, těsně před koncem se nám podařilo srovnat a v prodloužení už je to vždycky to šťastnější mužstvo. Ale byl to krásný blafák, takže možná můžu říct i šikovnější mužstvo, protože tam byly gólové situace na obou stranách. Musím smeknout před našimi hráči, co dnes předvedli, jak se ze všeho dostali, a snad je to nakopne k něčemu lepšímu do budoucna.