SDO: Letňany předčily AZet v bruslení

Petr Miklas | 08.01.2016

Od začátku utkání bylo vidět, že Letňany chtějí bodovat a šly si za tím naproti. Domácím se nepovedlo nic, hosté nastříleli pět branek, dvakrát se trefili Jan Kučera a Tomáš Fabiánek.

ELSD - 31.kolo pá 8.1.16:30
AZ Havířov - HC Letci Letňany
0:5
(0:2, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 8. Fabiánek (Nedorost, Danov), 15. Valíček (Danov, Fabiánek), 31. Kučera J. (Danov, Rousek), 44. Kučera J. (Kučera L.), 60. Fabiánek (Valíček, Pařík). Rozhodčí: Koliba – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 30:39. Průběh utkání: 0:5.
AZ Havířov: Matoušek (4. Dufek) – Aulehla, Chujac, Frojda, Szturc, Ševěček, Srníček, Mrowiec – Janeček, Potočný, Strakoš, Pecka, Kristian, Peterka, Piš, Lenomar, Raček, Pawliczek
HC Letci Letňany: Vacula – Pařík, Hanuš, Gebell, Brabec, Grauer, Valíček, Lytvynov – Sklenář, Nedorost, Fabiánek, Danov, Rousek, Kučera L., Mařík, Kučera J.

Utkání se od začátku hrálo ve vysokém tempu. Více ze hry měli hostující Letci, kteří měli hned ve 4. minutě velkou šanci, kdy Fabiánkovu dorážku do odkryté branky zastavil obránce AZetu. Při tomto zákroku se zranil Jiří Matoušek a do branky musel jít Michal Dufek. O minutu později se před Dufka dostal Jan Kučera, ale nepodařilo se mu překonat jej střelou mezi betony.

Na začátku 8. minuty už se Letci radovali, když Tomáš Fabiánek dorazil Nedorostovu střelu a využil tak přesilovku. Poté se hra začalo trochu kouskovat a kloudnou akci jsme neviděli až 15. minuty, kdy podruhé udeřili při přesilovce hosté: Matěj Valíček natřikrát propasíroval puk někde pod Dufkovými betony do branky. V závěru třetiny měl možnost přesilové hry domácí Havířov, ale nevyužil ji. Po dvaceti minutách tak hosté vedli 0:2.

Druhá třetina se rozjížděla zpozvolna, až ve 25. minutě musel Dufek řešit gólovou šanci Valíčka, kterou svým rychlým přesunutím vyřešil bravurně. O tři minuty později se do šance dostal i domácí Peterka, který ujel po pravém křídle a střelou švihem orazítkoval pravou tyč Vaculovy branky.

Poté jsme viděli boj a snahu o útočení, hosté se dokázali udržet dlouho v útočném pásmu, ale nedostali se ke střele. Změnilo se to až na začátku 31. minuty, kdy Jan Kučera přehodil ležícího Dufka a zužitkoval tak přesnou přihrávku od Danova. Chvíli poté měli Letci další přesilovku, ale tu nevyužili i proto, že byl po minutě vyloučen Pařík. V závěru třetiny měli domácí minutu a třicet šest vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3, z ní ale odehráli jen dvacet vteřin, zbytek si přenesli do třetí části. Po dvou třetinách tedy platil stav 0:3.

AZetu se přesilovka 5 na 3 nepovedla, už po 22 vteřinách byl totiž vyloučen Peterka a tak pokračovala přesilovka 4 na 3, ale ani tu domácí nevyužili. Svou krátkou přesilovku neyvužily ani Letňany, ale mrzet je to nemuselo, protože ve 44. minutě se prosadil po závaru před brankou Jan Kučera. Ve zbytku třetiny už jsme příliš zajímavých akcí neviděli, protože Letňany chytře držely střední pásmo a nikam se nehnaly. Hráči AZetu se sice snažili o dosažení branky, ale maximem byla šance Peterky, který se dostal před Vaculu, dokonce jej i obešel, ale v zakončení mu zabránil jeden z obránců Letňan. Necelé tři minuty před koncem hrál AZet v šesti a Letci si tak mohli zahrát další přesilovku. A tu využili, když Dufek neudržel Valíčkovu střelu a Tomáš Fabiánek měl lehkou pozici při doklepnutí puku Dufkova záda. V poslední minutě už se nic nestalo, takže AZet podlehl Letcům 0:5.

Martin Janeček (AZ Havířov): Hosté dnes lépe bruslili a od začátku bylo vidět, že chtěji vyhrát. Proto zaslouženě vyhráli.