SDO: Slavia vyhrála o jeden gól a bere všechny body

Jozef Valenčík | 14.01.2017

Starší dorostenci po porážce od Letňan chtěli získat body proti dalšímu pražskému celku – Slavii. Úvod zápasu však patřil hostům, kteří se v první třetině nakonec dostali i do jednobrankového vedení. AZ v průběhu celého utkání musel dotahovat náskok soupeře a nakonec zůstal o jeden gól pozadu. V souboji o čtvrtou příčku v nadstavbové skupině B, která zajišťuje účast v playoff, tak opět ztratil. Další utkání sehrají starší dorostenci v pátek 20. ledna doma s Litvínovem.

ELSD - 8.kolo so 14.1.11:30
AZ Havířov - HC Slavia Praha
2:3
(0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 29. Bambula (Hilšer), 47. Pavelek (Janeček, Žídek) – 18. Melovič (Martínek, Hradil), 28. Martínek (Melovič), 42. Šilhan (Martínek). Rozhodčí:

Šutara – Lederer, Tkáč. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:2. Diváci: 105. Střely na branku: 23:34 (6:14, 7:13, 10:7). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3

AZ Havířov: Dufek – Pliska, Máca, Szturc, Ševěček, Pavelek, Klus, Kuchař – Pindel, Bambula, Urban, Hilšer, Klíma, Jnaeček, Potočný, Piš, Raček, Pawliczek, Žídek
HC Slavia Praha: Vecka – Melovič, Erben, Vobořil, Zderadička, Macek, Holý, Stark – Brož, Všetečka, Grim, Hradil, Vaniš, Šilhan, Marek, Martínek, Furch, Janča

Utkání začalo ještě v dopoledních hodinách, přesně v 11:30 a Slavia do něj vlétla jako uragán. Hned v první minutě musel brankář Dufek řešit nepříjemný závar před svou brankou. Postupem času však Havířov hru vyrovnal a překvapivě nejvíce šancí si připsal při hře v oslabení, kdy nebezpečně pálil Ševěček a také Bambula. Úvodní gól zápasu přišel až při druhém havířovském vyloučení, tuto přesilovku už Slavia zahrála mnohem lépe a Petr Melovič v jejím závěru otevřel skóre.

Na začátku druhé třetiny vyrobili domácí velkou chybu, ale přečíslení čtyři na jednoho hosté trestuhodně zahodili. Mrzet je to však nemuselo, při poskytnuté přesilovce totiž ve 28. minutě navýšil na 2:0 Viktor Martínek. Druhý gól AZ nepoložil, naopak už za necelou minutu hry snížil Jan Bambula, který poslal puk přesně pod horní tyč. Po tomto gólu se hra malinko otevřela a tak byly šance k vidění na obou stranách, tu největší měli ve 35. minutě hosté, ale Dufek se na brankové čáře dokázal skvěle přemístit.

Na začátku třetí třetiny měl Havířov k dispozici přesilovou hru, ale sotva skončila, tak udeřilo na druhé straně, kde důraz na brankovišti proměnil v branku Jakub Šilhan, kterému asistovat z trestné lavice vracející se Martínek. Už to vypadalo, že si Slavia zbytek zápasu pohlídá, jenže ve 47. minutě poslal od modré čáry kotouč na branku Vojtěch Pavelek a ten skončil v síti. AZ postupně navyšoval svůj tlak, ale Slavia dokázala těmto pokusům vždy odolat a nezměnila na tom nic ani závěrečná hra bez brankáře. Slavia tak zvítězila v Havířově 2:3 a odvezla si do hlavního města tři body.

Jan Daneček (AZ Havířov): Myslím si, že to celkově bylo vyrovnané utkání. My prohráli první třetinu, ve které byli hosté lepší. Byla velká škoda, že nám soupeř vždy odskočil na dva góly. Nám se na to sice podařilo vždy zareagovat, snažili jsme se poté samozřejmě o vyrovnání a měli jsme tam i šance. Dali jsme sice dvě tyčky, ale to na vyrovnání nestačilo.

Miloš Pecka (HC Slavia Praha): Po včerejším zápase, který jsme prohráli v Ostravě, jsme dnes potřebovali nutně vyhrát. Mužstvo odevzdalo zodpovědný, kvalitní výkon a dá se říct, že po celý zápas jsme byli o trošku lepší a zápas jsme odehráli hlavně zodpovědně. V závěru nás však domácí tlačili a měli tam i šance. Já bych chtěl hlavně mužstvu poděkovat za ubojované vítězství.