SDO sahal na ledě Rytířů po bodu

Tomáš Vlček | 23.01.2015

Starší dorostenci AZetu hráli dnes další zápas své nadstavbové skupiny B, ve které ještě usilují o šanci na postup do play-off. Na kladenském ledě jim byli soupeřem domácí Rytíři. Ti měli mnohem lepší vstup do zápasu a na začátku druhé třetiny už vedli 3:0. AZ se však nevzdal a díky Richardu Polakovi (na snímku) a Kamilu Wróbelovi snížil až na rozdíl jediné branky. Více však už nestihl a tak získali body Rytíři. Další zpas sehrají starší dorostenci už zítra opět na Kladně, tentokrát s PZ.

ELSD - 37.kolo pá 23.1.16:00
Rytíř Kladno - AZ Havířov
3:2
(2:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Hrabík (Kubík), 8. Okegawa (Schildhabel, Borkovec), 21. Okegawa (Stahl, Schildhabel) – 36. Polak, 58. Wróbel (Spálovský, Moravčík). Rozhodčí: Bejček – Beneš Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 3:0, 3:2.
Rytíř Kladno: Stahl – Havelka, Malý, Šíma, Balcar, Zajíc, Zelingr, – Řepka, Sagan, Patyk, Okegawa, Schildhabel, Kalaj, Janeček, Hrabík, Borkovec, Kubík, Pejchal
AZ Havířov: Gerža – Srníček, Piskoř, Trombik, Dudek, Spálovský, Mrowiec – Pawliczek, Moravčík, Polak, Wróbel, Stružík, Langer, Peterka, Hendrych, Macuh, Kosina, Cihlář

První třetina byla jasně v režii domácích hokejistů z Kladna. První velkou šanci musel brankář Havířova hatit již v 5. minutě, když přečíslení Kladna a střelu Okegawy dokázal vykrýt rychlým přesunem k tyčce. Jenže ještě v tentýž minutě se domácí přeci jen dostali do vedení. Kryštof Hrabík zvolil na pravém kruhu přesnou střelu k bližší tyči, na kterou Gerža nestihl zareagovat včas.

V 8. minutě už domácí hráči odskočilili dokonce do dvoubrankového vedení, když do černého pálil Yuiy Okegawa, který střelou z první umístil puk přesně za záda havířovského brankáře. Ke konci první třetiny se ozvali i Havířovští, za něž si první větší příležitost vypracoval dorážející Hendrych, jenže ten ani na několikátý pokus neuspěl.

Vstup do druhé dvacetiminutovky znamenal další rychlou branku pro Kladenské. Ti šli už ve 21. minutě do tříbrankového vedení, když propadlé obraně Havířova ujel opět Yuiy Okegawa, který úspěšným blafákem dosáhl svou druhou branku v zápase. S šancemi hostujícího týmu to nevypadalo příliš dobře, přesto se Havířov dokázal dostat zpět do hry.

Řada šancí v prostřední části hry všák ještě gólem neskončila. Polák nejprve tečoval střelu pouze do boční síťky, o chvíli později neuspěl ani tečující Wróbel, jehož zase pro změnu vychytal Stahl. Ve 35. minutě nepochodil se svou dorážkou ani hostující Stružík, jemuž v poslední chvíli přeskočil kotouč přes čepel. O dvě minuty později se ale Havířov dostal zasloužené odměny v podobě kontaktní branky. Richard Polak nejprve puk vystřelil na branku, aby jej posléze bekhendem na druhý pokus uklidil i za záda kladenského brankáře.

Ve třetí třetině mohli hřebíček do rakve hostujícímu týmu zatlouct v oslabení ujíždějící Hrabík s Řepkou, ale Gerža tuto situaci ustál. V 52. minutě tato dvojice ujížděla opět, ale i tentokrát byl úspěšnější chytající Gerža. O chvíli později následoval další únik v oslabení, tentokrát na straně domácích. Wróbel ale ujížděl na branku v tak velké rychlosti, že svou kličku přetáhl.

V 58. minutě zařídil velké drama skórující Kamil Wróbel, který odraženou střelu od zadního mantinelu rychle uklidil k volné tyči kladenské svatyně. Zbytek utkání už však domácí uhlídali, a to i přes závěrečnou hru Havířovských bez brankáře. Kladno tak zvítězilo v poměru 3:2.