SDO: AZ v Třinci držel pouze první třetinu a prohrál 2:6

David Motloch | 21.11.2014

Ve 23. kole RAKO extraligy staršího dorostu zajížděla družina trenéra Martina Janečka do blízkého Třince. Favorit utkání byl předem daný, i když první třetina lépe vyšla právě Havířovu. Na úvodní branku Peterky ale Oceláři našli několikanásobnou brankovou odpověď, a tak ve výsledku nepomohl ani druhý gól Havířova, který vstřelil v prostřední části hry útočník Daniel Kurovský. Domácí vyslali za zápas obdivuhodně přes 60 střeleckých pokusů na branku a porazili Havířov 6:2. Další zápas sehrají starší dorostenci již v sobotu 22.11. doma proti Olomouci.

ELSD - 23.kolo pá 21.11.18:00
HC Oceláři Třinec - AZ Havířov
6:2
(0:1, 4:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 22. Mach (Kofroň), 24. Stuchlík (Janiczek), 36. Mach (Adámek, Haman), 39. Flok (Hladoník), 44. Kalus (Kaukič, Bartko), 56. Radzienciak (Mach, Kaukič) – 14. Peterka (Macuch), 37. Kurovský (Mrowiec). Rozhodčí: Jeřábek – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 5:6 - navíc Matěj Murín (TRI) 10 min za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 154. Střely na branku: 63:17. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 6:2.
HC Oceláři Třinec: Hlaváč – Hrachovský, Haman, Radzienciak, Adámek, Imrich, Bartko, Janiczek – Stuchlík, Kaukič, Švaňa, Mach, Flok, Hladoník, Kofroň, Murín, Kalus, Sztwiertnia, Roman
AZ Havířov: Gerža – Srníček, Trombik, Frojda, Dudek, Hudeček, Kiss, Mrowiec – Wróbel, Stružík, Langer, Peterka, Hendrych, Kurovský, Němec, Macuh, Kosina, Cihlář

První třetina zápasu mezi Třincem a Havířovem přinesla vyrovnaný úvod utkání. V 9. minutě se poprvé vylučovalo na straně domácích, o dvě minuty později si Havířov zahrál přesilovku 5 na 3. Třinci se moc nedařilo, o pár minut se na trestnou lavici opět vracel Murín. Této příležitosti už Havířov využil a v přesilové hře otevřel skóre zápasu. Před domácí svatyní byl velký závar, toho využil Lukáš Peterek a poslal kotouč přes rameno gólmana. Následovala velká šance domácích na dorovnání, když Kaukič zachytil přihrávku a z dobré pozice před bránou mohl střílet do prázdného místa, tu ale o kousek minul.

Další přesilové hry využili hned z kraje druhé periody domácí, kteří zužitkovali svůj tlak a připsali si tak svůj první gól v utkání. Ten za záda Gerži poslal Matěj Mach. Necelé tři minuty poté se Třinec dostal do vedení. Janiczek zatáhl kotouč podél mantinelu a poslal ho do prostoru před branou. Tam si už sjel Kryštof Stuchlík a nasměroval ho přímo do branky. Poté se situace na ledě moc nerozvíjela, přestože Oceláři sevřeli na delší dobu AZet ve svém útočném pásmu, dopláceli na nepřesnost svých přihrávek.

36. minuta však přinesla další gól pro domácí, ve kterém se již podruhé prezentoval Matěj Mach , ten získal kotouč již ve středním pásmu, přejel si s ním před bránu a bez problémů ho uklidil za gólmanovy záda. Minutu na to ale odpovídal Havířov, momentální nedostatky v třinecké obraně přispěly ke snížení, před branku se dostal nehlídaný Daniel Kurovský, který tečoval kotouč za brankovou čáru. Do konce této periody si však své vedení s rozdílem dvou branek vzali třinečtí dorostenci zpět. I přes nepřehlednost se podařilo Adamu Flokovi najít cestu do hostující branky.

Třetí část už si domácí pohlídali a na tempu neztráceli. Neuběhly ani čtyři minuty a Třinec se znovu radoval. Po delším kombinování před modrou čarou putoval kotouč na hůl Macha, ten poslal pas na Kaukiče, odražený kotouč poté zachytil před branou Jan Kalus a zakončil tak jeho dlouhou cestu střelou mezi tři tyče. Během dalších minut padala jedna střela za druhou, celkově otestovalo pozornost brankáře Gerži 63 střeleckých pokusů! Na konečných 6:2 upravoval v závěru utkání Grzegorz Radzienciak .