SDO: AZet porazil Porubu s přehledem 6:2

Petr Miklas | 18.10.2014

H A V Í Ř O V - V dnešním utkání byli domácí hráči AZetu naprostou většinu zápasu dominantním týmem, dostali se už do vedení 6:0, ale v závěru polevili a dvakrát inkasovali. Viděli jsme branky v přesilovce, v oslabení, ve čtyřech i při hře pět na pět.

ELSD - 14.kolo so 18.10.13:30
AZ Havířov - HC RT TORAX Poruba
6:2
(2:0, 3:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 3. Stružík (Cihlář), 14. Spálovský (Peterka, Wróbel), 22. Moravčík (Spálovský), 27. Hendrych (Dudek), 40. Peterka (Trombik), 41. Wróbel (Peterka) – 52. Nardelli (Široký), 54. Irgl (Horvát). Rozhodčí: Mikula – Bartek, Hlavatý. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 51. Střely na branku: 35:23. Průběh utkání: 6:0, 6:2.
AZ Havířov: Sonnek – Trombik, Frojda, Dudek, Hudeček, Kiss, Spálovský, Mrowiec - Stružík, Moravčík, Wróbel, Peterka, Hendrych, Pacoň, Kurovský, Němec, Macuh, Kosina, Cihlář.
HC RT TORAX Poruba: Škoda (od 27. Dobečka) – Široký, Olšr, Prokeš, Boháč, Prepsl, Skokan, Pažický – Nardelli, Horvát, Korec – Csabala, Malát, Šustala – Irgl, Stach, Konvička – Žídek, Veselý, Dang.

Hosté do utkání doslova vlétli, tlačili se do útoku, ale nakonec to byli oni, kdo poprvé inkasoval. Z rychlého protiútoku se prosadil Nikolas Stružík, který nadvakrát překonal Škodu, po pěkné Cihlářově asistenci.

Poté hráli hosté dvakrát přesilovku, ale využít těchto příležitostí nedokázali. Naopak Azet využil hned svou první přesilovou hru, když se v čase 13:13 po nahození Adama Spálovského zastavil puk až v síti. Hosté měli největší šanci o dvě minuty později při přesilovce, když pálil z první Horvát, ale Sonnek jeho ránu pokryl. V závěru se ještě mohl individuálně prosadit Dudek, ale ztroskotal na hostujícím gólmanovi. Po první části tedy domácí vedli 2:0.

Havířov se rychle prosadil i ve druhé třetině, když ve vlastním oslabení Spálovský vyslal, po šťastném odrazu od mantinelu, do úniku Dominka Moravčíka, který se trefil přesně k pravé tyči Škodovy branky. Ve 27. minutě už domácí vedli o čtyři branky, když Škoda vůbec neviděl střelu Jakuba Hendrycha, tím zápas pro brankáře Škodu skončil, v brance Poruby jej nahradil Jan Dobečka.

V závěru třetiny se do obrovské šance dostal Peterka, který ujížděl sám na Dobečku, ale jeho rána o milimetry minula pravý horní roh branky. To však Lukáše Peterku nemuselo mrzet, protože si o chvíli později vybruslil z rohu a přesnou ranou nedal Dobečkovi šanci. Vedení AZetu po dvou třetinách narostlo na 5:0.

Na začátku třetí části se domácí dostali už do šestibrankového vedení, když si Kamil Wróbel vyjel zpoza branky a přesně umístěnou střelou pod víko nedal Dobečkovi šanci. Hosté se však ani za takového stavu nevzdávali a bojovali. To se jim vyplatilo, protože se v 52. minutě prosadil David Nardelli, jehož střela po ledě zapadla přesně k levé tyči Sonnkovy branky.

V 54. minutě hosté snížili dokonce při vlastním oslabení na 6:2, když se k puku po nedůslednosti domácích obránců dostal Horvát, který puk přenechal Lukáši Irglovi a útočník hostí předvedl pěknou bekhendovou kličku.

I poté se hrál atraktivní hokej, oba celky se snažily útočit, viděli jsme hru nahoru dolů, ale další branky už nepadly. Azet tak nakonec zaslouženě zvítězil 6:2.

Martin Janeček (AZ Havířov): Po minulém núspěšném zápase jsme šli do utkání s odhodláním a jsem rád, že jsme ukázali, že Poruba nehraje v šesti a zaslouženě jsme vyhráli.