SDO: Dvě branky proti houževnaté Kometě AZetu k výhře nestačily

David Motloch | 20.09.2014

H A V Í Ř O V - 6. kolo RAKO Extraligy staršího dorostu přivedlo naše hráče na domácí půdu, aby se střetli s brněnskou Kometou. Hosté měli raketový úvod do utkání a již ve 4. minutě vedli o dvě branky. Družina trenéra Janečka se z této "deky" dokázala oklepat a využitou přesilovkou 5 na 3 nejprve snížila, aby ve druhé třetině zásluhou Richarda Polaka srovnala stav. Vyrovnané skóre ale na tabuli dlouho nesvítilo, a jelikož se Havířovští ve zbytku utkání již prosadit nedokázali, síťka se vlnila pouze na jedné straně. Výsledné skóre tak vyznělo lépe pro Kometu - 5:2. Další utkání sehraje starší dorost v pátek 26.9. v Porubě.

ELSD - 6.kolo so 20.9.13:30
AZ Havířov - HC Kometa Brno
2:5
(1:2, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 9. Hendrych (Mrowiec), 29. Polak (Kozubek) – 2. Lacombe, 4. Čejka (Havlát, Furch), 32. Sedláček (Heinrich), 47. Havlát, 60. Sedláček. Rozhodčí: Koliba – Mikler, Lederer. Vyloučení: 4:6 - navíc Michal Furch (KOM) 5 + KO za úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 30:31. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.
AZ Havířov: Gerža – Trombik, Mrowiec, Kiss, Dudek, Frojda, Spálovský, Kozubek – Stružík, Moravčík, Cihlář, Hendrych, Kurovský, Peterka, Polak, Langer, Kosina, Wróbel, Němec
HC Kometa Brno: Slavíček – Zukal, Trnka, Sedláček, Gotthard, Furch, Kratochvíl – Knap, Hroudný, Lacombe, Heinrich, Havránek, Mlynář, Čejka, Hasoň, Havlát

Hned v úvodním střídání zahrozil kapitán Komety Kratochvíl střelou z mezikruží, ovšem mířil těsně mimo brankovou konstrukci. Úvodní tlak hostí ale pokračoval i nadále a při další šanci Brna už se branková síťka za brankářem Geržou vlnila. To když se ve 3. minutě Eric Lacombe ocitl na malou chvíli sám s pukem před brankou a zavěsil. Hned o necelé dvě minuty později, ve 4. minutě zápasu se hosté radovali z druhé branky, když se k odraženému puku dostal jako první Jakub Čejka.

Domácí AZet v první třetině tahal za kratší konec provazu, ale dokázal využít své šance při dvojnásobné přesilovce. 9. minuta tak znamenala pro Havířov snížení stavu, když se po střele svého spoluhráče dostal k dorážce do odkryté branky Jakub Hendrych.

Také vstup do druhé třetiny patřil brněnské Kometě, a tak se v úvodním střídání dostal do velké šance útočník Heinrich, jehož ovšem vychytal parádním zákrokem brankář Gerža. Poté se potvrdilo pravidlo "Nedáš, dostaneš". Ve 29. minutě bylo v K&K Pneu Aréně srovnáno prostřednictvím Richarda Polaka, který se prosadil z další nepřehledné situace před brankou.

Hned o minutu později mohla být Kometa opět ve vedení, ale lapačka brankáře Gerži byla proti. Na střelu od modré čáry z přesilové hry z hole Davida Sedláčka už však byl i havířovský gólman krátký. Závěr druhé třetiny patřil tlaku AZetu. Ve 35. minutě však branku Havířova neuznal sudí, později neuspěl ani útočník Kurovský, jehož projektil přesouvající brankář Slavíček dokázal vychytat.

I poslední vstup do třetiny patřil hostům z Brna. Sice si tentokrát hostující hokejisté nevytvořili větší tlak, přesto těžili z využití svých šancí. Ve 47. minutě tak skóroval Robert Havlát, který tak zaznamenal pro svůj tým rozdílovou a vítěznou branku. Ve zbytku zápasu se domácí na vyrovnání již nezmohli, naopak mohli být rádi, že ve velké šanci v 58. minutě opět neinkasovali. Později však zkusili ještě hru v šesti, která pro Kometu znamenala závěrečnou branku z hole Davida Sedláčka.

Martin Janeček (AZ Havířov): Včera hráči podali jeden z výjimečných výkonů proti Zlínu, což vedlo k zisku bodů. Dnes jsme na to chtěli navázat, ale hráči k zápasu přistoupili laxněji a bruslivá Kometa nás často přečíslovala a ve výsledku jednoznačně vyhrála.