SDO: Havířov nadějné vedení neudržel, nakonec ale Opavu porazil po nájezdech

David Motloch | 27.11.2015

H A V Í Ř O V - 23. kolo NOEN extraligy staršího dorostu zavezlo starší dorostence na domácí půdu proti Opavě. V zápase byl favorizován celek pod taktovkou Martina Janečka, avšak body se nakonec rozdělovaly na obou stranách. Nadějné vedení 2:0, které postupně vypracovaly branky Kristiana a Pawliczka, nevydrželo. Ve třetí třetině Slezan srovnal a zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů. V nich se stal jediným úspěšným exekutorem Pavel Lenomar, díky němuž AZ zvítězil 3:2 po nájezdech. Další utkání sehraje SDO již v sobotu 28.11. ve 13:30 v Opavě.

ELSD - 23.kolo pá 27.11.14:30
AZ Havířov - HC Slezan Opava
3:2sn
(1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Kristian (Cihlář, Peterka), 32. Pawliczek (Aulehla, Chujac), rozh. náj. Lenomar – 56. Bitomský (Pělucha), 60. Řečinský (Hladoník, Štěpánek). Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Ševčík. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 112. Střely na branku: 29:44. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
AZ Havířov: Matoušek – Mrowiec, Chujac, Frojda, Srníček, Szturc, Adámek, Aulehla – Janeček, Pecka, Peterka, Pawliczek, Strakoš, Piš, Lenomar, Raček, Kristian, Cihlář
HC Slezan Opava: Lamla – Kupka, Lelek, Štěpánek, Cibulka – Fedor, Pělucha, Bitomský, Langer, Hladoník, Döhner, Skalka, Řečinský, Adamczyk, Blecha

Do utkání vstupovali jako favorité hokejisté Havířova, kteří své role dostáli velmi rychle. Již v 5. minutě se totiž dočkali úvodní branky zápasu, o kterou se postaral střílející Peter Kristian. Havířovský útočník překonal brankáře Lamlu po střele z vrcholu kruhu.

Příliš atraktivní hokej se v první dvacetiminutovce nehrál, ale do přestávky se havířovským přeci jen podařilo vytvořit ještě trochu vzruchu. O ten se postaral pálící Pawliczek, jehož střela 29 vteřin před koncem první třetiny orazítkovala tyč branky bezmocného Lamly.

Na další branku si přítomní diváci museli počkat až do poloviny zápasu, přesněji do 32. minuty. V tu dobu totiž hráli domácí přesilovou hru, kterou také bleskově využili. O branku na 2:0 se postaral Dominik Pawliczek, jehož rána z mezikruží do protipohybu brankáře Lamly slavila úspěch. Útočník AZetu si tak vynahradil nastřelenou tyč z konce první části.

Zanedlouho poté se ale Opavští mohli dostat zpět do hry. Radim Štěpánek se totiž dostal s kotoučem za obranu domácích a ujížděl na branku. Fauloval jej však Jaroslav Mrowiec, po jehož zákroku sudí nařídili trestné střílení. To ale Štěpánek neproměnil, když jeho záměr o kličku do bekhendu brankář Matoušek včas vystihl.

Následovala třetí část a s ní také drama v podobě srovnání Slezanu. Když se ve 42. minutě dostal ke kotouči těsně před brankou pálící Pělucha, ještě opavská střídačka jásat nemohla. Důvod dostala až v 56. minutě, kdy se o první branku hostí postaral Jakub Bitomský, jehož střela tak trochu překvapila lapačku brankáře Matouška.

Dílo zkázy bylo dokonáno v poslední 60. minutě zápasu, když se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Radek Řečinský, který volný kotouč pohotově uklidil do branky. Následní prodloužené rozdílovou branku nepřineslo, a tak přítomní diváci viděli samostatné nájezdy. Z šesti exekutorů se trefil pouze jediný - havířovský Pavel Lenomar, který tak zařídil pro svůj tým vítězství nad Opavou v poměru 3:2 po samostatných nájezdech.

Mezinárodní turnaj v Liberci

Starší dorost AZetu Havířov se i letos zúčastní mezinárodního turnaje v Liberci. Trenér Martin Janeček k tomu říká: Turnaj se letos hraje v netradičním termínu 30.11. - 1.12.2015, ale i když je to normálně během soutěže, nemohli jsme jinak, než se takhle kvalitního turnaje zúčastnit. Pro hráče to bude jednoznačně konfrontace s mezinárodním hokejem na vysoké úrovni. S pobytem v Liberci je pro nás spojena ještě jedna zajímavost. Dostali jsme se, díky vstřícnosti domácího klubu TJ Bílí Tygři Liberec, na nedělní (29.11.) extraligové utkání Liberec - Zlín, takže budeme mít další určitě krásný zážitek :-)

Účastníci turnaje:

HC AZ Havířov 2010
HC Mountfield Hradec Králové
TJ Bílí Tygři Liberec
Red Bull Salzburg
Lillehammer IK

Martin Janeček (AZ Havířov): Dnes jsme vyhráli nezaslouženě a s velkým štěstím. Děkovat můžeme našemu brankáři Jiřímu Matouškovi, díky kterému bereme vítězství 3:2 po nájezdech.