SDO: Parádní výkon celého týmu vedl k výhře nad Zlínem

Tomáš Vlček | 19.09.2014

Páteční podvečer přinesl na havířovském ledě souboj starších dorostenců AZetu a PSG Zlín. Havířovští mladíci favorita v úvodu zaskočili a získali dvoubrankové vedení. Hosté sice snížili, ale hattrick Daniela Kurovského (na snímku) ve druhé třetině a bojovnost celého týmu po celý zbytek zápasu nedovolilo Zlínu v Havířově bodovat. Další zápas sehraje AZ v sobotu od 13:30 s Kometou Brno.

ELSD - 5.kolo pá 19.9.16:30
AZ Havířov - PSG Berani Zlín
6:4
(2:1, 3:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Hendrych (Dudek), 9. Langer (Cihlář), 21. Kurovský (Spálovský, Moravčík), 22. Kurovský (Moravčík), 28. Kurovský (Moravčík, Kiss), 45. Hendrych (Němec, Polak) – 15. Werbik (Gago, Sirota), 25. Gago (Werbik, Krečiřík), 28. Krejčiřík (Werbik, Gago), 54. Strmiska (Dlabaja, Fryšara). Rozhodčí: Mikula - Řezáč, Konvička. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 112. Střely na branku: 26:46. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4.
AZ Havířov: Gerža – Trombik, Frojda, Dudek "C", Kiss, Spálovský, Mrowiec – Polak, Moravčík, Wróbel, Stružík, Langer, Peterka, Hendrych, Kurovský, Němec, Kosina, Cihlář Trenér: Martin Janeček
PSG Berani Zlín: Ling (OD 22. Odložilík) – Padrnos, Sirota, Hradila, Schmied, Kosorin, Budil, Gazda – Fryšara, Strmiska, Peška, Miko, Krejčiřík, Stiksa, Rezek, Karafiát, Bainar, Gago, Dlabaja, Werbik Trenér: Robert Svoboda

Skóre zápasu se otevřelo na začátku 4. minuty, když se Dudkovo nahození od modré odrazilo od Jakuba Hendrycha a zapadlo za překvapeného Linga v brance Zlína. Za 5 minut se při přesilovce dostal v mlýnici před brankovištěm k dorážce Jakub Langer a nad betonem zlínského brankáře poslal puk podruhé do branky. PSG skóroval poprvé také v přesilovce a to na začátku 15. minuty. Po dvou nevyužitých velkých šancích jejich další bleskovou kombinaci zakončil do prázdné branky Nicolas Werbik, a snížil na 1:2.

Druhou třetinu začal AZ dohrávkou přesilovky a už po 25 vteřinách to proměnil ve třetí branku. Daniel Kurovský napřáhl na levém kruhu a jeho bomba se zastavila až v síti. Neuplynula ani minuta už to bylo 4:1. Daniel Kurovský našlápl ve středním pásmu, natlačil se před Linga a pak poslal puk pod víko. Zlínský gólman tím ukončil své působení v brankovišti a na jeho místo nastoupil Odložilík.

Ve 25. minutě hrál Zlín podruhé přesilovku a opět ji využil. Tentokrát stačilo Michalu Gagovi na skórování jen 14 vteřin. Gólová přestřelka pokračovala ve 28. minutě. Nejprve totiž zkompletoval hattrick Daniel Kurovský. Hosté si pak vzali oddechový čas a hned po něm udeřili i oni. Ujeli 2 na 1 a Vojtěch Krejčiřík doklepával do prázdné. Skóre se po dvou třetinách ustálilo na 5:3.

Ve třetí třetině se hosté snažili o další snížení, ale naopak inkasovali. Jakub Hendrych dostal zadovkou puk od Němce před okrytou branku a tuto luxusní pozici proměnil v gól. Úsilí PSG o snížení vrcholilo v následné přesilovce, ale domácí gólman Gerža vše, včetně obrovské šance Fryšary, vychytal. Hosté se nakonec ještě jednou prosadili. V 54. minutě předvedl krásnou stahovačku na obránce i střelu švihem do šibenice Petr Strmiska. To už ale bylo ze střeleckého účtu vše. AZ tak v kvalitním a pohledném zápase porazil Zlín 6:4.

Tomáš Urbánek (AZ Havířov): Předvedli jsme zodpovědný a bojovný výkon. Pomohl nám dobrý vstup do utkání a vstřelené dvě branky. Vyšel nám i vstup do 2. třetiny, kdy jsme dvěma rychlými góly odskočili na 4:1. Trochu jsme si to zkomplikovali chybou a gólem na nepříjemných 5:3, ale v závěrečné třetině to kluci odmakali a odbojovali a my jim za to můžeme jen poděkovat.

Robert Svoboda (PSG Zlín): Myslím, že jsme viděli kvalitní utkání. Domácí nám v úvodu odskočili, přestože jsme se na jejich nástup připravovali. My jsme se vrátili do zápasu díky přesilovkám, které jsme dnes hráli velmi dobře. Ale to nestačilo a domácí tak zaslouženě v zápase vyhráli.