SDO: Proti Vsetínu potvrdil AZ roli favorita a s chutí si zastřílel

Josef Nudera | 31.10.2014

V 18. kole RAKO extraligy staršího dorostu přivítal doma AZ vsetínský VHK. Proti sedmému celku tabulky byl určitě favoritem, což po dvě třetiny i potvrzoval. Vybudoval si velký brankový náskok, a i když hosté ve třetí třetině skóre snížili, vyhrál AZ přesvědčivě 7:3. Další zápas sehrají havířovští mladíci už v sobotu ve Zlíně.

ELSD - 18.kolo pá 31.10.18:00
AZ Havířov - VHK Robe Vsetín
7:3
(2:1, 5:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Kosina (Frojda), 18. Spálovský (Wróbel), 23. Peterka, 29. Peterka (Cihlář), 32. Peterka (Kosina), 33. Macuh (Hendrych), 36. Stružík (Hendrych, Kurovský) – 6. Toman (Bártek), 50. Bártek (Humplík, Toman), 56. Weintritt M. (Kovář). Rozhodčí: Mrkva – Bartek, Ganger. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 127. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1, 7:3.
AZ Havířov: Sonnek – Trombik, Mrowiec, Kiss "A", Hudeček, Frojda, Spálovský, Dudek "C" – Stružík, Moravčík, Němec, Cihlář, Hendrych "A", Kurovský, Peterka, Langer, Kosina, Wróbel, Macuh
VHK Robe Vsetín: Bechný (od 40. Herman) – Jenáček, Bártek, Richter, Weintritt J., Vítek, Ševčík, Vodák, Rýpar "A" – Abazaj, Toman, Lainka "C", Humplík, Gharibyar, Weintritt M., Kostka, Kovář, Janošek "A"
Zápas mezi Havířovem a Vsetínem měl svého favorita a tabulkové postavení se v utkání přeci jen projevilo. Už ve 2. minutě se domácí celek ujal vedení. Nenápadnou střelou z ostrého úhlu se prosadil Ondřej Kosina - 1:0.

Ve 4. minutě se zaskvěl výborným zákrokem havířovský Sonnek, který vytěsnil střelu Lainky. V 6. minutě to už ale hostům ze Vsetína vyšlo. Adam Toman se vytočil zpoza branky před Sonnka a prostřelil jej mezi betony – 1:1. Ve 12. minutě se trefil Wróbel pouze do tyčky. V 18. minutě předvedli havířovští mladíci pohlednou akci. Kamil Wróbel poslal střílenou přihrávku před branku najíždějícímu Adamu Spálovskému, který jen puk usměrnil za záda Bechného – 2:1.

AZ začal skvěle i druhou třetinu. Ve 23. minutě vypíchl Lukáš Peterka puk obránci, projel před branku a spolehlivě zakončil – 3:1. Ve 27. minutě se mohl radovat Toman, ale tečovanou střelu Weintritta vyrazil Sonnek.

Ve 29. minutě se opět prosadili domácí hráči. Po 14 vteřinách dokázal využít přesilovou hru Lukáš Peterka - 4:1.

Ve 30. minutě ujal havířovské obraně ve vlastním oslabení David Kovář, ale jeho bekhendový blafák Sonnek vyrazil. Ve 32. minutě dokončil čistý hattrick Lukáš Peterka. Celou akci vymyslel Kosina, který mu puk na střelu z první poslal – 5:1.

Ve 33. minutě pokračoval brankostroj domácích. Rok Macuh dostal puk před branku, kde měl spoustu času a prostoru, aby svou střelu zamířil za bezmocného Bechného, kterému obránci příliš nepomáhali – 6:1. Když ve 36. minutě nejprve nevyužil velkou šanci hostující Bártek, domácí mohli udeřit z protiakce posedmé. Puk se po ose Kurovský – Hendrych dostal až k Nikolasi Stružíkovi, který něměl problém Bechného překonat – 7:1.

Do třetí třetiny se postavil mezi tři tyče hostující branky David Herman. Ve 45. minutě musel řešit tento brankář velký závar před svou brankou, který nakonec vyřešil, když lapil střelu Kurovského. V 50. minutě se po dlouhé době prosadili také hráči Valašského hokejového klubu. Humplík přehrál obránce u pravého hrazení a puk naservíroval Michalu Bártkovi před branku, odkud už jen puk doklepl za záda Sonnka – 7:2.

Havířov ve třetí třetině pod vlivem velkého vedení polevil, a to se také projevilo. Konečnou úpravu skóre provedl v 56. minutě vsetínský Michal Weintritt, který dostal puk přímo na hůl od Kováře, sám pak u pravé tyčky jen dorazil puk do branky – 7:3.

Celé utkání zakončila velká šance Ondřeje Kosiny, který z mezikruží orazítkoval v 59. minutě jen levou tyčku. AZ si tak připsal tři body, hosté odjíždějí z Havířova bez bodu.

Martin Janeček (AZ Havířov): Věděli jsme, že to nebude jednoduché utkání. Nám se podařilo do něj výborně vstoupit a brzy si vypracovat potřebný náskok k tomu, abychom mohli utkání v poklidu dohrát. Parádní výkon podala trojice Peterka-Kosina-Cihlář. Ale jestli si myslí klíčoví hráči jako je Wróbel, že odehraje utkání a bude mít po výsledku 7:3 na kontě -3, tak se někteří budou do zítřka hodně divit.

Zdeněk Čech (VHK Vsetín): Dnes jsme stíhali domácím pouze v první třetině. Druhou třetinu jsme odehráli katastrofálně a ta jasně rozhodla o osudu celého zápasu. Podali jsme tady celkově špatný výkon a zaslouženě jsme prohráli.