Starší dorost na nulu porazil Vítkovice

Jozef Valenčík | 15.10.2016

Sobotní odpoledne patřilo v havířovské K&K PNEU Aréně starším dorostencům. Ti přivítali Vítkovice a po velmi bojovném výkonu a také zásluhou skvěle chytajícího Jiřího Matouška (na fotografii) si připsali cenné tři body do tabulky. Vedení AZetu zajistil ve 35. minutě z přesilovky Kuchař, výhru poté pečetil gólem do prázdné branky Klus. Příští utkání odehrají starší dorostenci ve čtvrtek 20. října v Třinci.

ELSD - 14.kolo so 15.10.13:30
AZ Havířov - HC Vítkovice Ridera
2:0
(0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 35. Kuchař (Potočný, Juhász), 59. Klus (Potočný). Rozhodčí: Šutara – Bojda, Mikler. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 150. Střely na branku: 22:44 (10:16, 6:15, 6:13). Průběh utkání: 0:0, 2:0

AZ Havířov: Matoušek – Pliska, Máca, Zíková, Ševěček (C), Pavelek, Klus, Kuchař – Bambula, Urban, Hýsek, Hilšer, Klíma, Janeček, Potočný, Juhász, Piš, Raček, Pastor
HC Vítkovice Ridera: Malík – Kaláb, Vícha, Vondál, Šulák, Vacula, Kunc, Malík – Gřesík, Žemba, Fridrich (C), Baláž, Urban, Bochnak, Toman, Beránek, Mrva, Konečný, Věntus

Vyrovnaná první třetina branku nepřinesla

Extraligové utkání starších dorostenců proti nedalekým Vítkovicím začalo pro domácí nevalně. Hned ve druhé minutě zápasu AZ špatně střídal, ale hosté toho využít nedokázali. V šesté minutě si přesilovku zahrál také Havířov, Bambula byl při hrazení tvrdě sestřelen Kalábem. Ten však na trestné lavici mohl zůstat klidný, domácím tato početní výhoda vůbec nevyšla.

První výraznější šanci Vítkovic jsme viděli na počátku desáté minuty, kdy se Matoušek musel rychle přesouvat po brankové čáře ke druhé tyči. Poté si Havířov zahrál další přesilovku, ale ani v té nebyl nebezpečný a tak mohlo udeřit na druhé straně. Vícha dostal nabídku mezi kruhy, jenže nezamířil přesně. Závěrečnou pětiminutovku odehrál lépe domácí tým, nejprve se na brankovišti neujala ani jedna ze dvou dorážek a poté v devatenácté minutě při již celkově čtvrtém oslabení zachránil hosty Malík. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Výborný Matoušek a využitá přesilovka AZetu za 12 sekund

Druhou třetinu zahájilo vyloučení vítkovického Kalába, překvapivě největší šanci při jeho vyloučení měli však Vítkovice. Nastřelený Gřesík na modré čáře uháněl do brejku, stihl však pouze nepřesně vystřelit. Přesilovou hru si v sedmadvacáté minutě zahrály také Vítkovice a tlak měli hráči v modré více než slušný. Matoušek však svou svatyni začaroval.

Neuvěřitelný zákrok předvedl havířovský brankář, který odchytal již pár minut také za A tým, ve 33. minutě, kdy v sedě a bez hokejky načapal Kunce. Krátce poté dohrál tvrdě u hrazení protihráče Beránek a Havířov dokázal tuto přesilovku během dvanácti vteřin proměnit v úvodní branku, když se do listiny střelců zapsal Dominik Kuchař. Hosté se snažili o odpověď do konce druhé periody, ale obrana Havířova v čele s Matouškem všechny šance zneškodnila a poradila si také s oslabením v posledních dvou minutách třetiny.

Pojistka AZetu do prázdné branky

Vítkovice do třetí třetiny vstoupily odhodlaně s cílem co nejdříve vyrovnat. Byly střelecky aktivnější a tlačily se do zakončení, jenže havířovská defenzíva dnes fungovala velmi dobře a navíc vše jistil perfektní Matoušek v brance.

Definitivu celému výsledku dala situace z 59. minuty, kdy se hosté odhodlali ke hře bez brankáře. V té nejprve vyhozený puk přes celé hřiště těsně minul pravou tyčku. O pár vteřin později se však Dominik Klus již trefil mezi tři tyče a pojistil tím vítězství domácích.

Tomáš Urbánek (AZ Havířov): My jsme dneska doslova a do písmene vydřeli pro nás nádherné tři body. Naše houževnatost, bojovnost a touha za vítězstvím byla dnes enormní, kluci k tomu přidali tvrdou práci na ledě a zaslouží pochvalu. Vše navíc podpořil výborný výkon gólmana.

Jan Vavrečka (HC Vítkovice): My jsme samozřejmě s výsledkem nespokojeni. Kdybych měl zápas shrnout, tak rozhodla bojovnost havířovského celku a výborný gólman, který nám dělal obrovské problémy a nedokázali jsme se proti němu vůbec prosadit. Takže odjíždíme s prázdnou a nespokojeni.