Starší dorost neuspěl ani v Boleslavi

Tomáš Vlček | 17.01.2015

Po páteční prohře 1:3 v Jihlavě nastoupili dnes starší dorostenci AZetu v Mladé Boleslavi. Nezachytili nástup Bolky do zápasu a i tentokrát vstřelili jen jednu branku. Jejím autorem byl Nikolas Stružík (na snímku). A protože domácí se prosadili čtyřikrát, zůstaly body ve středních Čechách. Další zápas sehraje AZ v pátek v Kladně.

ELSD - 36.kolo so 17.1.15:00
BK Mladá Boleslav - AZ Havířov
4:1
(3:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Straka, 8. Kerda (Straka), 20. Planý (Vaníček), 45. Prokop (Mattis, Kroni) – 19. Stružík. Rozhodčí: Coufal – Tasch, Špringl. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Střely na branku: 43:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
BK Mladá Boleslav: Krofta – Kalus, Marček, Mlčoch, Mattis – Prokop, Kroni, Straka, Vaníček, Rypar, Planý, Kerda, Skořepa, Dančišin.
AZ Havířov: Gerža – Trombik, Dudek, Spálovský, Mrowiec – Moravčík, Polak, Wróbel, Stružík, Langer, Peterka, Hendrych, Pacoň, Kurovský, Macuch, Kosina, Cihlář.

Domácí si střelecké hody ze zápasu s Porubou přenesli i proti dalšímu slezskému klubu. Už v 1. minutě se trefil Patrik Straka, který pressingem na hostujícího obránce donutil soupeře k chybě, uzmul kotouč a nikým neatakován si to rozdal tváří v tvář gólmanovi a uspěl. V dalších momentech se hosté snažili rychle srovnat, jenže Boleslav dobře bránila, navíc v 8. minutě se jí povedl brejk, z něhož Dušan Kerda navýšil na 2:0. Hosté však nepřestali útočit a byli krátce poté i blízko snížení, jenže boleslavský brankář Krofta dobře zachytal. Následovaly momenty, kdy se hrálo nahoru dolů, ale bez efektu. Nakonec se Havířov snížení dočkal v 19. minutě, když ubránil boleslavský tlak a na druhé straně využili zmatků před Kroftou, který nevěděl, kde má puk. První ho našel Nikolas Stružík, který jej uklidil do sítě. Z kontaktního gólu se ale AZ neradoval dlouho, neboť Jakub Planý bleskově odpověděl.

Po přestávce se dal očekávat další tlak Havířova, který skutečně přišel, ale za minutu a půl nedokázali najít recept. Nikolas Stružík měl poté pěknou příležitost a u dorážky mu chyběl kousek, aby byla zužitkovaná. Kolem poloviny zápasu si oba celky vyzkoušely po jedné početní výhodě. Avšak obrany fungovaly dobře a o dalekonosné pokusy se postarali oba gólmani. Obraz hry se v průběhu prostřední části oproti první nezměnil, jen chyběly góly. Brankáři Krofta i Gerža své týmy podrželi. První jmenovaný hlavně při Spálovského brejku a druhý při ostřelování své svatyně od Prokopa a Kroniho, přičemž jednou to bylo o vlásek.

Poslední dějství načali aktivněji domácí, kteří potřebovali znemožnit rychlý nástup soupeře. A přineslo to výsledek. Ve 45. minutě byl gólman Gerža ostřelován, ale šance Boleslavi zlikvidoval. Jenže při jedné takové byl nucen trochu povyjet a puk odrazil do míst, odkud přiletěl zpět, a do brány. Na nakonec konečných 4:1 tak upravil Jan Prokop. Na tuto branku Havířov reagoval podrážděně a začalo se vylučovat. Početní výhody však již změnu skóre nepřinesly a Mladá Boleslav si své vedení už pohlídala až do konce. V 54. minutě ještě mohla vstřelit pátý gól, jenže ten padl až po odpískání, takže nemohl být uznán.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Z utkání máme obrovskou radost, a to nejenom z dnešních a včerejších tří bodů, ale i z předvedené hry. My jsme hráli velice dobře, bojovně, s nadšením. Konečně jsme v této sezóně dokázali zužitkovat to, co jsme prostě trénovali.

Martin Janeček (AZ Havířov): Nezachytili jsme počáteční tlak soupeře a začátek jsme nezvládli. Dva z těch gólů jsme si dali sami a soupeř si pak celý zápas hlídal výsledek. My jsme se potom zkoušeli vrátit do zápasu, ale místo toho jsme dostali další branku. Já si myslím, že soupeř poctivě bránil, a díky tomu zaslouženě vyhrál.