Starší dorost opět veze bodík z Vítkovic

Tomáš Vlček | 24.10.2014

V 15. kole RAKO extraligy staršího dorostu hráli v pátek odpoledne havířovští mladíci derby na ledě Vítkovic. Do zápasu měli výborný nástup a brzy vedli 2:0, jenže domácí skóre do poloviny zápasu otočili. Pět minut před koncem AZ srovnal a tak se šlo do prodloužení. V něm si domácí díky vstřelené brance připsali druhý bod. Další zápas staršího dorostu AZetu je na programu už v sobotu doma od 13:30 proti Třinci.

ELSD - 15.kolo pá 24.10.13:00
HC Vítkovice Ridera - AZ Havířov
4:3p
(1:2, 2:0, 0:1-1:0)
Branky a nahrávky: 18. Danielčak (Malina, Raška), 21. Danielčak (Malina, Raška), 31. Raška (Hartmann, Toman), 62. Danielčak (Hartmann) – 8. Kosina (Mrowiec, Kurovský), 12. Moravčík (Wróbel), 55. Moravčík (Wróbel). Rozhodčí: R. Šír, Z. Kubičík – L. Ševčík, J. Gebauer. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.
HC Vítkovice Ridera: Šimeček – Gabrhelík, Štěpánek, Šendera, Ďurkáč, Krčmář, Slíž, Bartek – Franz, Raška, Malina, Maxner, Toman, Vondál, Gřesík, Slánský, Stupka, Danielčak, Hartmann, Šala
AZ Havířov: Gerža – Trombik, Frojda, Dudek, Hudeček, Kiss, Spálovský, Mrowiec – Pawliczek, Moravčík, Wróbel, Peterka, Hendrych, Kurovský, Němec, Macuh, Kosina, Cihlář

V úvodu zápasu měli, i díky přesilovce, více ze hry domácí. AZ však oslabení úspěšně přežil a pak sám udeřil. V polovině 8. minuty dostal přesnou přihrávku od Mrowiece Ondřej Kosina a otevřel skóre zápasu. V 10. minutě zakročil včas na brankovišti havířovský gólman Gerža proti Hartmanovi a pak se zase blýsklo na druhé straně. Dominik Moravčík střelou z hranice kruhu nachytal nepozorného Šimečka a AZet vedl 2:0. Vítkovičtí snížili v polovině 18. minuty. Jejich druhou přesilovku využil dorážkou u tyče Josef Danielčak.

Na začátku druhé třetiny dohrával AZ neúspěšně přesilovku. Hned po jejím skončení napřáhl ze střední vzdálenosti k prudké střele Josef Danielčak a podruhé prostřelil Geržu – 2:2. V dalším průběhu byla hra poněkud neurovnaná a šancí se moc nerodilo. Až v polovině zápasu se podařilo domácím strhnout vedení poprvé na svou stranu. Spolupráci s Hartmannem zakončil brankou Dominik Raška. Pak bylo sice k vidění několik přesilovek, ale branka už do druhé sirény nepadla.

Ani ve třetí třetině se nemohlo dlouho brankově urodit. AZ měl sice velkou převahu a usilovně mířil za vyrovnáním, ale podařilo se mu to až šest minut před koncem. Ve velké šanci nejprve lapačkou vychytal Šimeček Dudka a pak už se havířovští mohli radovat. Tentokrát nahrál Dominiku Moravčíkovi Wróbel a následná střela havířovského útočníka zapadla přesně pod břevno – 3:3.

Zasloužené vyrovnání mohl AZ ještě vylepšit v samém závěru v přesilovce, ale Vítkovice se s vypětím všech sil ubránily. Z následného prodloužení neuplynuly ani dvě minuty a bylo u konce. Nahození Dominika Danielčaka si šťastně našlo cestu až za Geržu, a znamenalo nejen hattrick domácího útočníka, ale i druhý bod pro Vítkovice. AZ si po dobrém výkonu odnáší z velmi kvalitního souboje bod.