Starší dorost s Vítkovicemi opět za jeden bod

Josef Nudera | 17.11.2014

Už potřetí ze čtyř letošních vzájemných zápasů dospěl zápas starších dorostenců AZetu a Vítkovic nad 60. minutu. A opět nakonec brali dva body Vítkovičtí, zatímco na AZ zbyl jeden. Tentokrát se k této dělbě bodů dospělo po bezbrankové remíze, byť střeleckých pokusů i gólových šancí bylo na obou stranách dostatek. Střelci se však, proti skvělým gólmanům prosadili až v samostatných nájezdech, když ten rozhodující proměnil hostující Spratek. Další zápas sehraje AZ v pátek na třineckém ledě.

ELSD - 22.kolo po 17.11.16:15
AZ Havířov - HC Vítkovice Ridera
0:1sn
(0:0, 0:0, 0:0-0:0)
Branky a nahrávky:65. rozh. náj. Spratek. Rozhodčí: Trombík – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 129. Střely na branku: 42:30. Průběh utkání: 0:0, 0:1.
AZ Havířov: Gerža – Trombik, Frojda, Dudek, Hudeček, Kiss, Spálovský, Mrowiec – Wróbel, Stružík, Langer, Peterka, Hendrych, Kurovský, Němec, Macuh, Kosina, Cihlář
HC Vítkovice Ridera: Šimeček – Gabrhelík, Šendera, Ďurkáč, Čechman, Krčmář, Slíž – Raška, Malina, Maxner, Toman, Vondál, Bernát, Spratek, Stupka, Danielčak, Hartmann
Začátek utkání nabídl zajímavé šance na obou stranách. Šance havířovského Němce či příležitost Spratka na straně Vítkovic ale brankou neskončila. V 11. minutě se mohli domácí hokejisté radovat, ale obrovskou šanci před brankářem Šimečkem Filip Němec v branku nepřeměnil.

V první třetině si více vyložených příležitostí vypracoval Havířov. Například Peterkova dorážka u levé tyčky byla velkým příkladem. I přesto se Vítkovice do dobré pozice dostaly. Danielčakovo nahození ještě tečoval Raška, ale mimo prostor tří tyček.

Stejně jako úvod prvního dějství byl zajímavý i úvod druhé třetiny. Ondřej Hartmann ujel domácí obraně ve vlastním oslabení, ale obrana Havířov se stačila včas vrátit a puk mu na hranici faulu vypíchnout. Ve 23. minutě stál Cihlář mezi kruhy, ale jeho pokus švihem přeletěl branku. O dvě minuty později se odrazil puk k Dominiku Raškovi před branku, ale ani z jasné pozice nedokázal zamířit přesně.

I okolo 28. minuty se musel činit brankář Gerža. Nejprve vytěsnil dobrý pokus Danielčaka, poté se mu podařilo vyrazit i nebezpečnou střelu Ďurkače od modré.

Ve 31. minutě museli domácí řešit závar před vlastní brankou, ale puk vybojovali a vyhodili. Ve 34. minutě se dokázal Vlastimil Malina vytočit do nenápadné šance, která ale skončila na tyčce! Ve 37. minutě ujel v oslabení Spratek, ale jeho střela skončila na levém betonu Gerži.

Ve 38. minutě jsme viděli největší šanci dosavadního průběhu zápasu. Vlastimil Malina vybojoval puk, dostal se do ideální pozice, ale ani ležícího Geržu překonat nedokázal! To byl zákrok domácího brankáře z říše snů.

Ve 43. minutě tečoval Spálovského střelu od modré Kamil Wróbel, ale puk skončil pouze na horní tyčce. Ve 46. minutě museli Havířovští řešit další těžkou situaci před svou brankou, opět obstáli. V 57. minutě se sám před Šimečkem objevil Hendrych, ale puk skončil někde pod betonem vítkovického brankáře. Jako se už stalo tradicí v zápasech AZetu a Vítkovic utkání dospělo do prodloužení.

V něm si největší šanci vypracoval Jakub Dudek, ale ani jeho střela, ani dorážka brankou neskončila. Zápas musela rozhodnout dovednostní disciplína. V 2. sérii nájezdů se nejprve prosadil hostující Spratek, za Havířov v téže sérii srovnal Kamil Wróbel. O rozhodnutí se postarala 4. série. Hendrych za Havířov nedal, naopak Daniel Spratek proměnil i svůj druhý nájezd a Vítkovicím zajistil bod navíc.

Martin Janeček (AZ Havířov): Po špatném výkonu v Porubě jsme se chtěli zvednout, ale věděli jsme, že nastupujeme proti Vítkovicím, které bojují jako my o první čtyřku. Ačkoliv si hosté odváží dva body, vyhrává pouze šťastnější mužstvo. Oboustranně jsme sledovali krásný moderní hokej a na obou stranách výborné brankáře. Škoda, že jsme nevytěžili něco z těch šancí v první a třetí třetině, i když hosté zase hrozili ve druhé. Jsem s výkonem hráčů spokojený.