Starší dorost s přehledem porazil Opavu

Tomáš Vlček | 02.10.2015

9. kolo ELIOD extraligy staršího dorostu postavilo do cesty jako soupeře Havířovu Slezan Opava. Poslední celek soutěže nebyl pro havířovské mladíky obtížnou překážkou v cestě za vítězstvím a třemi body. Výhra 4:0 po šesti porážkách tak může AZet povzbudit do dalších zápasů. Hned ten další sehraje tým v sobotu v Porubě. Na dnešní výhře se výrazně podílel třemi body Daniel Kurovský (na snímku).

ELSD - 9.kolo pá 2.10.18:00
AZ Havířov - HC Slezan Opava
4:0
(2:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Peterka (Cihlář), 16. Pawliczek (Kurovský), 39. Kurovský (Pawliczek, Hudeček), 60. Raček (Kurovský). Rozhodčí: Koziol – Bojda, Řezáč. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 104. Střely na branku: 59:23. Průběh utkání: 0:0, 4:0.
AZ Havířov: Sonnek – Aulehla, Chujac, Frojda, Hudeček, Szturc, Ševěček, Srníček, Mrowiec – Juhász, Strakoš, Pecka, Kristian, Peterka, Piš, Lenomar, Kurovský, Raček, Pawliczek, Cihlář.
Trenér: Martin Janeček
HC Slezan Opava: Huzlík – Kupka, Mar, Štěpánek, Lelek, Cibulka – Fedor, Pělucha, Blecha, Langer, Hladoník, Timko, Döhner, Adolf, Konečný, Adamczyk, Bitomský.
Trenér: Karel Suchánek

AZ hned od počátku zápasu tahal za delší konec. Měl puk častěji na hokejkách a v 6. minutě otevřel skóre. Cihlář přenechal v rohu útočné třetiny puk za sebe do jízdy Lukáši Peterkovi, ten si s ním vybruslil před branku a s přehledem poprvé překonal opavského gólmana Huzlíka. Pak Slezan přežil dvě přesilovky, ale na začátku 16. minuty se skóre opět měnilo ve prospěch Havířova. Kurovský zavezl puk do pásma, Dominik Pawliczek jej jen tak z úhlu nahodil na branku a kotouč se od brusle hostujícího brankáře odrazil za čáru – 2:0. Minutu poté trefil z mezikruží tyčku opavské branky Kristian, ale skóre se už do první přestávky neměnilo.

Ani ve druhé třetině se obraz hry nezměnil. Domácí měli navrch a Opava byly většinou pod velkým tlakem. Nicméně ji v zápase držel svými zákroky gólman Huzlík. Ve 22. minutě zastavil průnik Pawliczka, ve 35. šanci Kurovského, a ve 37. střelu Juhásze. Domácí mezitím zazdili další dvě přesilovky a branku vstřelili až při hře ve čtyřech. Jejím střelcem byl po rychlé akci a souhře se spoluhráči ve 39. minutě reprezentant ČR do 18 let Daniel Kurovský.

Jestliže v prvních dvou třetinách byla úroveň hry jen sotva průměrná, tak v té třetí šla ještě dolů. Hosté se sice snažili, ale byli bezzubí, Havířov ztroskotával na spolehlivém Huzlíkovi. Až v závěru utkání byly k vidění jakž takž zajímavé momenty. Na přelomu 58. minuty zazvonili během 20 vteřin na tyče soupeřovy branky opavský Štěpánek a havířovský Peterka. No a 22 vteřin před koncem se prosmýkl po křídle Kurovský, před brankou našel Patrika Račka a ten se trefil přesně mezi Huzlíkovy betony – 4:0.

Martin Janeček (AZ Havířov): Vzhledem ke kvalitě dnešního utkání jsem zděšen úrovní naší extraligy staršího dorostu. Měli jsme velkou převahu a utrpěli povinné vítězství. Nicméně jsme rádi, že jsme po delší době vybojovali tři body a věřím, že nás tato výhra snad alespoň nakopne do dalších zápasů.

Karel Suchánek (Slezan Opava): V první třetině nebyl náš výkon dobrý, ale myslím, že jsme se postupně zlepšovali. Bojovali jsme a chvílemi i dostali domácí pod tlak. Stále je však v naší hře spousta chyb a nedostatků. Přesto stále věřím, že se tento mančaft zachrání.