Starší dorost si vyšlápl na Kometu

Jozef Valenčík | 08.10.2016

Sobotní odpoledne patřilo v K&K PNEU Aréně starším dorostencům, kteří vyzvali Kometu Brno. AZ se favorita nezalekl a zásluhou tří přesilovkových gólů ve druhé třetině a vychytané nule Michala Dufka (na snímku) zvítězil 5:0. Další utkání odehrají starší dorostenci v pátek 14.10. ve Vsetíně.

ELSD - 12.kolo so 8.10.13:30
AZ Havířov - HC Kometa Brno
5:0
(0:0, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 27. Ševeček (Potočný), 38. Pawliczek (Raček, Kuchař), 39. Szturc (Klíma, Potočný), 50. Klíma (Piš), 56. Bambula (Janeček, Juhász). Rozhodčí: Kašinský – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 4:8 + Holík (KOM) 10 min. OT. Využití: 3:0. Diváci: 95. Střely na branku: 37:39. Průběh utkání: 0:0, 5:0.

AZ Havířov: Dufek – Pliska, Máca, Zíková, Szturc, Ševěček, Pavelek, Klus, Kuchař – Bambula, Urban, Hýsek, Hilšer, Klíma, Janeček, Potočný, Juhász, Piš, Raček, Pawliczek (C), Pastor
HC Kometa Brno: Holík – Vězník, Jurnečka, Kučeřík, Kučera (C), Mlčák, Jeřábek – Süss, Svoboda, Minárik, Střondala, Krejčí, Matula, Novák, Frydrych, Lašák, Kunc, Plášek, Kadlic

Ve dvanáctém kole NOEN extraligy staršího dorostu přivítal AZ Havířov na svém ledě Kometu Brno, který přijel v roli favorita. O tom, že to hosté dnes nebudou mít snadné, se mohli přesvědčit hned v první minutě, kdy brankář Holík skončil i mimo brankoviště, jenže gól z toho ještě nebyl.

V první třetině bylo Brno přece jen aktivnější a jasně to ukazoval i poměr střel, který se po prvních dvaceti minutách zastavil na poměru 7:16. V bráně AZ však dnes stál Michal Dufek, který zachytal výborně a pochytal soupeřům několik loženek.

Ve druhé periodě o sobě jako první dal výrazněji vědět brněnský Süss, který ujel Zíkové, ale sám před Dufkem neuspěl. Následovalo několik vyloučení Brna, které ve 27. minutě vedly k prvnímu gólu. Vojtěch Ševeček využil přesilovku pět na tři a nakopl tím domácí tým.

Brno se z vyloučení nepoučilo a přestože samo mělo několik šancí na skórování, tak v oslabení inkasovalo. Opět seděli na trestné lavici dva hráči Brna a využít toho dokázal Dominik Pawliczek. To navíc nebylo vše. V následné přesilovce pět na čtyři udeřil Daniel Szturc. Tři využité přesilovky a skóre 3:0 po čtyřiceti minutách bylo velmi pozitivním pohledem pro domácí příznivce.

Kometa to však rozhodně nevzdala, ve třetí třetině začala aktivně napadat a vypracovala si několik šancí na snížení. V polovině závěrečné části dokonce hosté dostali kotouč do sítě, jenže to bylo rukou a tak branka nemohla být uznána. Z protiútoku se navíc trefil havířovský Kamil Klíma a bylo tak de facto rozhodnuto. Pomyslný poslední hřebíček přidal po zmatku v brankovišti Jan Bambula, kterému musel být gól uznán dodatečně.

AZ tak porazil Kometu vysoko 5:0 a zaslouženě si mohl užít pozápasovou oslavu ve středovém kruhu.

Tomáš Urbánek (AZ Havířov): Já bych chtěl dnes kluky pochválit, protože si myslím, že jsme předvedli slušný výkon. Oboustranně to byl výborný a pro diváka koukatelný hokej. Kometa hrála výborně, ale my jsme naší jednoduchou hrou šli do vedení a tím se celý manšaft strhl a tvrdou prací si došel pro tři body.