Starší dorostenci selhali v koncovce a vezou si z Brna porážku

Petr Miklas | 16.10.2014

Starší dorost sehrál poměrně vyrovnané utkání s Kometou Brno, ale rozhodla schopnost domácích skórovat. AZet dal pouze jednu branku, zatímco hráči Komety se trefili šestkrát.

ELSD - 13.kolo čt 16.10.
HC Kometa Brno - AZ Havířov
6:1
(2:0, 3:1. 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Mlynář (Sedláček, Gotthard), 13. Gotthard (Heinrich, Havránek), 27. Mlynář (Ferda), 36. Lacombe (Kratochvíl, Mlynář), 39. Gotthard (Sedláček), 44. Havránek (Heinrich) – 24. Pawliczek. Rozhodčí: Dědek – Linhart, Šustr. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:0. Diváci: 71. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.
HC Kometa Brno: Slavíček - Trnka, Vágner, Furch, Sedláček, Zukal, Kratochvíl, Gotthard – Mlynář, Havlát, Heinrich, Hasoň, Čejka, Horký, Lacombe, Hroudný, Ferda, Havránek
AZ Havířov: Gerža (od 29. Sonnek) – Srníček, Trombik, Frojda, Dudek, Hudeček, Kiss, Spálovský, Mrowiec – Pawliczek, Moravčík, Wróbel, Stružík, Langer, Peterka, Hendrych, Kurovský, Němec, Macuch, Kosina, Cihlář

Úvodní dějství začali lépe hosté z Havířova, kteří si v úvodních minutách vytvořili skvělý tlak. Brněnský Zdeněk Slavíček ale všechny střely jdoucí na jeho svatyni pochytal. V osmé minutě ale Kometa dokázala prolomit obranu hostů na modré a Jakub Čejka otevřel herní účet zápasu. V čase 12:11 zbývaly dvě sekundy do konce trestu hostujícího Langera, na modré napřáhl Lukáš Gotthard a propálil vše, co mu stálo v cestě. Více puků ze své sítě Dominik Gerža vytahovat nemusel. Do první dvacetiminutovky se toho více nevešlo.

Druhá perioda byla velmi živější. Nejprve v čase 23:04 okradl Dominik Pawliczek brněnského beka na modré a pohodlně snížil na rozdíl jedné branky. Tím však zásahy Havířova v této části skončily a na řadu přišla střelba Komety. Nejprve Tomáš Mlynář zavinil nebezpečné přečíslení hostů, to ale vzápětí odčinil třetím gólem Brna. Čas 35:47 a před hostující svatyní stál samotný Eric Lacombe, který dostal puk a úspěšně jej poslal do sítě. A ještě minutu a půl před druhou sirénou přidal pátou branku Komety Lukáš Gotthard, jenž se správně ujal touše mezi kruhy a zametl jej za brankovou čáru. Do kabin tak odešli výrazně spokojenější domácí.

Závěrečná třetina byla na góly nejchudší. Jediný úspěšný střelec byl domácí Tomáš Havránek, který v čase 43:58 kličkou překonal hostujícího beka a bekhendem zavěsil nad beton brankáře Havířova. Tomáš Mlynář svůj hattrick nezavršil, i když k tomu měl několik možností. Hned čtyřikrát bylo v této třetině vyloučeno Brno, jednou dokonce hrálo ve třech. Ovšem ne celé dvě minuty, poněvadž trest Davida Sedláčka ukončila závěrečná siréna.

Další utkání sehrají starší dorostenci v sobotu na ledě K&K PNEU Arény proti Porubě.

Marek Moskal (Kometa Brno): Zápas jsme nezačali dobře. Prvních několik střídání byl Havířov u nás v pásmu, vytvořili si šance, ale potom jsme se od páté minuty zvedli a využili několik přesilovek. Ve druhé třetině Havířov snížil na 2:1 a byl chvíli na koni. Myslím si, že po třetím gólu jsme přebrali iniciativu a zápas jsme již nadále kontrolovali. Dneska máme zasloužené body.

Martin Janeček (AZ Havířov): Vyškolila nás skupina malých šikulů. Obrovský rozdíl byl v koncovce. Měli jsme zhruba stejně gólových šancí jako soupeř, ale Kometa dala šest gólů a my bohužel jen jeden. Když jsme se začali zvedat, udělali jsme zbytečný faul a ve čtyřech se proti soupeři jako je Brno vyhrát nedá.