Také junioři vezou z Opavy všechny tři body

Tomáš Vlček | 19.10.2014

Více než týden čekali havířovští junioři na své soutěžní utkání. Jejich duel s Prostějovem byl minulou neděli totiž odložen a v pátek měli volno. Až dnes se tak vydali do Opavy na zápas 11. kola. Proti domácímu Slezanu měli dobrý vstup do utkání a rychle vedli. Pak o své vedení sice přišli díky dvěma slepeným gólům, ale ještě do sirény vyrovnali a v dalším průběhu si třemi brankami zajistili výhru 5:2. Hlavním strůjcem úspěchu byl útok Křibík-Vyčesaný-Churý, který zařídil čtyři branky. Další zápas sehraje AZ v pátek v Brně, doma se představí v neděli s Porubou.

LJ - 11.kolo ne 19.10.12:00
HC Slezan Opava - AZ Havířov
2:5
(2:2, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Ondruch (Rybka, Slavík), 11. Ondruch (Rybka) - 2. Křibík (Churý), 15. Křibík (Churý), 30. Vyčesaný (Křibík), 39. Churý (Vyčesaný, Křibík), 58. Hendrych (Wróbel, Spálovský). Vyloučení: 9:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5.
HC Slezan Opava: Marek - Hlaváček, Blaževič, Rohovský, Slavík, Zbytek, Hon, Černý - Horák, Krupa, Hula, Hlista, Klapetek, Pražák, Volf, Ostřanský, Rousek, Ondruch, Rybka.
AZ Havířov: Turšner - Chroboček, Heinzl, Staš, Dudek, Spálovský, Potočný J. Potočný V. - Křibík, Vyčesaný, Churý, Polak, Caruk, Šmíd, Moravčík, Hendrych, Wróbel, Taras, Lejčko.

Slezan měl do zápasu výborný nástup a už po 12 vteřinách vedl díky Matěji Ondruchovi 1:0. Jenže v čase 1:57 bylo srovnáno, protože za AZ se trefil Jan Křibík. Pak domácí ubránili přesilovku a na přelomu poloviny třetiny šli opět do vední. Autorem branky byl opět Matěj Ondruch. Havířovu se však podařilo v 15. minutě opět zásluhou Jana Křibíka srovnat skóre na 2:2.

Ve druhé třetině musel AZ odolávat dvěma přesilovkám soupeře, ale jinak to bylo on, kdo měl více ze hry a v polovině zápasu šel podruhé do vedení. Jan Křibík se tentokrát změnil v nahrávače, a Michal Vyčesaný upravil skóre na 3:2 pro Havířov. Ještě do konce prostřední dvacetiminutovky už byl náskok Havířova dvoubrankový. Spolupráci se svými spoluhráči z útoku tentokrát v branku přetavil Radomír Churý – 2:4.

Závěrečná část zápasu už byla pod kontrolou AZetu, který ještě využil jedno z mnoha vyloučení Slezanu ke vstřelení své páté branky. Tentokrát se prosadily mladé pušky, alias věkem ještě starší dorostenci. Souhru Spálovského s Wróbelem dotáhl do brankového vyjádření Jakub Hendrych a stanovil tak konečné skóre na 5:2 pro AZ.

První čtvrtinu soutěže tak havířovští mladíci končí, prozatím bez odloženého zápasu s Prostějovem, se ziskem 19 bodů na 4. místě tabulky.