V dramatické koncovce Havířov neuspěl

Tereza Košťálová, Petr Blakala, Zdeněk Kamínek ml. | 29.09.2014

Osmé prvoligové kolo odehrál havířovský AZet na ledě Ústí nad Labem. Utkání nezačali naši hokejisté zrovna nejlépe, když hned v úvodních minutách obdrželi tři branky. Havířovští však dokázali se soupeřem držet krok, hráli vyrovnanou partii a v poslední třetině zatápěli domácí obraně, když dvě minuty po sobě skóroval Marek Loskot, jenž vykřesal naději pro AZet. Ani hra bez brankáře nepomohla, a tak se hráči Havířova vracejí domů s prázdnou.

1.liga - 8.kolo po 29.9.18:00
HC Slovan Ústí nad Labem - AZ Havířov
5:4
(4:2, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Rod (Budínský, Roubík), 5. Tůma (Pořický, Kloz), 8. Meidl (Kolafa, Gengel), 14. Roubík (Černý), 46. Roubík (Rod, Budínský) – 6. Matějek (Klimša), 13. Pechanec (Krisl, Tomi), 54. Loskot (Říčka, Foltýn), 55. Loskot (Foltýn). Rozhodčí: Petružálek - Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 522. Střely na branku: 24:37. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:4.
HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek – Černý, Vágner, Kolafa, Smetana, Brož, Holomek, Zdvořáček – Budínský, Roubík, Rod – Tůma, Kloz, Pořický – Gengel, Meidl, Přeučil – Suchan, Vávra, Kuchynka
AZ Havířov: Matoušek, (21. Svoboda) – Foltýn, Dresler, Krisl, Bahounek, Ostrčil, Lenďák, Repe, Bezuška – Říčka, Loskot, Jiránek – Tomi, Šlahař, Jakúbek – Sztefek, Pechanec, Daneček – Klimša, Rimmel, Matějek

Zápas začal lépe pro domácí tým. Slovan se ujal vedení hned v polovině první minuty zásluhou Tomáše Roda. Ústeckému útočníkovi se podařilo nalézt skulinku pod vyrážečkou brankáře hostů. Druhý gól v první třetině patřil taktéž severočechům. Do "černého" se trefil David Tůma, kterému se podařilo poslat puk za záda Petra Matouška na začátku páté minuty. Snížit náskok domácích se Havířovu podařilo Tomáši Matějkovi po necelé minutě a půl. S přihrávkou od Davida Klimši si věděl rady a nedělalo mu problém zakončit. Radost hostů ale Havířovu dlouho nevydrželo a další gól padl opět ze strany domácích.

V 8. minutě zaparkoval kotouč za záda strážce hostující svatyně Václav Meidl. Ke vstřelení branky posledně jmenovanému stačilo nahození od modré čáry Tomášem Kolafou. Ve třinácté minutě zakončil svou šanci AZ Havířov. Přesilové hry totiž využil Antonín Pechanec, jenž snížil vedení domácích na jednu branku. Ústí nad Labem využilo také přesilovou hru na konci minuty čtrnácté. Skóre navýšil Jaroslav Roubík po přihrávce Kamila Černého. První dějství skončilo za stavu 4:2.

Druhá dvacetiminutovka na góly moc bohatá nebyla. Hosté hned na začátku vystřídali brankáře a mezi tři tyče AZetu se postavil Miroslav Svoboda. Hostující gólman dostal první příležitost se ukázat v šestadvacáté minutě, kdy na poslední chvíli vyrazil střelu Tomáše Roda.

Proměnit svou šanci se pokusili Havířovští v polovině druhé periody. Jejich střela sice letěla na bránu Slovanu, ale trefili pouze tyčku a kotouč se do branky neodrazil. Konec třetiny se spíše dohrával. K vidění nebyly větší šance a stav zůstal nezměněn - 4:2.

Ve třetí části prozkoušel Miroslava Svobodu Ladislav Gengel, jehož nebezpečnou střelu stihl maskovaný muž včas vyrazit. Ústečtí hokejisté se snažili dál a jejich snaha nebyla marná. V 46. minutě střílel se dokázal prosadit Jaroslav Roubík. Havířovský gólman vyjel z brány díky Tomáši Rodovi a Vítu Budínskému, kteří brankáře zmátli svou kombinací. Havířov se nevzdával. Síťku za brankářem Petráskem rozvlnil na začátku 54. minuty Marek Loskot, jenž se trefil do pravého horního rohu a zvýšil tak šanci hostů na body. Čtvrtý gól hostů patřil za minutu také Marku Loskotovi, který po vyražené střele Michaela Foltýna puk dorazil do svatyně domácích.

Konec zápasu byl velmi dramatický. Hosté využili možnost oddechového času a odehráli poslední minutu bez brankáře a domácí si museli udržet pouze jednobrankový náskok. Další utkání sehraje AZ HAVÍŘOV na domácím ledě ve středu 1. 10., kdy od 18:00 přivítáme Piráty z Chomutova.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "V závěru zápasu to bylo drama, ale utkání jsme si zkomplikovali sami. Měli jsme hrát více zezadu. Střetnutí jsme začali hodně dobře, ale nedůrazem a vlastními chybami jsme soupeře dostali na koně. Se ziskem dosavadních třinácti bodů jsme spokojení. Do Českých Budějovic pojedeme s tím, že musíme hrát ze zabezpečené obrany a vyrážet do protiútoků, abychom byli co nejméně pod tlakem a hráli jednoduše."

Tomáš Potěšil (HC AZ Havířov 2010): "Jednalo se o drama, do utkání jsme vstoupili špatně a v úvodním dějství inkasovali čtyři branky. To se ukázalo jako rozhodující, první třetinu jsme byli v autobuse. Výsledek 4:2 v hokeji nic neznamená, šli jsme do všeho následně naplno. Podařilo se nám vstřelit dva rychlé góly a za stavu 4:5 z našeho pohledu jsme se dostali do tlaku. Náznaky šancí jsme si vytvořili, na vyrovnání to ale nestačilo. Nová posila Marek Loskot je v našem týmu na hostování z Mladé Boleslavi do konce sezóny."