V juniorském derby podlehl AZ Porubě

Petr Blakala | 26.10.2014

Havířovské juniory čekal v dnešním 13. kole východní skupiny ligy juniorů velice těžký soupeř. Porubští mladíci totiž patří do top trojice týmů spoutěže a potvrdili to i na havířovském ledě. AZ šel sice v zápase do vedení, ale hosté ještě v první třetině skóre otočili a zejména jej pak v té druhé navýšili až na rozdíl čtyř branek. Poslední třetina už přinesla jen po jedné brance na každé straně a tak se z výhry 6:2 radují Porubští. Další zápas sehraje AZ už v úterý, kdy jej od 18:00 doma čeká dohrávka odloženého zápasu s Prostějovem.

LJ - 13.kolo ne 26.10.17:45
AZ Havířov - HC RT TORAX Poruba
2:6
(1:2, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Křibík (Churý, Graca), 51. Šmíd (Polák, Caruk) – 10. Baca (Mládek), 14. Fibrich (Schwarz), 32. R. Gola (Soukal, Smrčka), 37. Schwarz (Rataj, Baca), 39. Mládek (Havránek, Ryška), 58. Baca (Rataj, Schwarz). Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: . Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5, 2:6.
AZ Havířov: Turšner – Graca, Gawlas, Heinzl, Chroboček, Regoš, V. Potočný, J. Potočný – Křibík, Vyčesaný, Churý, Šmíd, Caruk, Polak, Staš, Taras, Sap, Schmied, Lejčko
HC RT TORAX Poruba: Šrámek – P. Gola, Pobuta, R. Gola, Baca, Štěpán, Kurnik, Schwarz, Ščurek, Gálik – Stoklásek, Fibrich, Rataj, Bartoň, Mládek, Smrčka, Ryška, Holaň, Soukal, Havránek, Hranoš

Lepší vstup do utkání mezi havířovským AZetem a Porubou měli právě domácí hráči, kteří se už v 5. minutě dostali do střelecké pozice. Graca totiž tvrdým projektilem vyzkoušel pozornost brankáře Šrámka. Z počátku osmé minuty se blýskl zákrokem brankář Turšner, jenž vychytal protiútok Poruby. Z následujícího tažení vstřelili Havířovští úvodní branku utkání. Do samostatného úniku se totiž dostal Jan Křibík - ten si povodil brankáře Šrámka a následným blafákem umístil kotouč mezi jeho nohy, čímž rozvlnil síť porubské svatyně. Porubě stačily přesně dvě minuty na to, aby odpověděla. Přesilovou hru totiž zužitkoval Jakub Baca, který mířil přesně do levého horního rohu Turšnerovy svatyně. Do další šance Havířova se dostal Taras, jehož prokličkování mezi obránci Poruby mělo smysl, avšak touš mu pak sjel z čepele těsně před brankovištěm. Jak se říká nedáš-dostaneš. Poruba z následného útoku vytěžila maximum, když přihrávku Schwarze umístil za brankovou čáru Josef Fibrich.

Do druhé periody vletěly oba celky velmi aktivně. Ve 23. minutě byl blízko vyrovnání havířovský tým, jenže poslední obránce Poruby zažehnal nebezpečí, když puk poskakoval brankovištěm. Další úspěšný zákrok si na své konto připsal brankář Šrámek. Ten vychytal osamoceného Křibíka, jenž se vydal na cestu k porubské bráně středem kluziště. 32. minuta znamenala navýšení brankového rozdílu. Robin Gola mířil od modré čáry přesně a kotouč zapadl ke vzdálenější tyčce havířovské klece. To nebylo od hostů vše - ve 37. minutě úřadoval na ledě Jakub Schwarz, který využil přesilovou hru svého týmu a dvě minuty na to upravoval skóre Jonáš Mládek. Porubský Mládek měl před sebou zcela odkrytou klec AZetu, a tak by byl hřích, aby tuto šanci neproměnil.

Ve třetím dějství vynikl brankář Turšner. Ten v 50. minutě nepustil kotouč za svá záda ani ze čtyř dorážek a v poslední vteřině jednapadesáté minuty se prosadil Havířov. Jan Šmíd si udělal výlet k brance Šrámka po pravém křídle, kde si následně položil brankáře Poruby a uklidil puk za brankovou čáru. Domácím hokejistům nevyšlo několik samostatných úniků, ve kterých proti nim stál gólman hostujícího celku. Poslední gólová situace nastala dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou, kdy přesně zamířil Jakub Baca, čímž upravil skóre na konečných 6:2.

Michal Janeček (HC AZ Havířov): Od začátku utkání jsme tahali za kratší konec. Naše mužstvo chvilkama působilo hodně ospale a s tak kvalitním mužstvem jako je Poruba se to nevyplácí. Až třetí třetinu jsme si vytvořili několik slibných šancí, ale bohužel žádný náš hráč je nedokázal proměnit. S týmy jako je Poruba, Přerov nebo Vsetín se do utkání musí dát mnohem víc, jinak nemůžeme uspět.