Velkou bitvu s Prostějovem vyhrál AZ těsně 2:1

Tomáš Vlček | 14.11.2016

Druhý zápas z "hanáckého dvojboje" měli dnes na programu havířovští hokejisté, a tentokrát s úspěšnějším koncem. Po opatrném začátku byli lepším týmem a také získali v první třetině díky Michalu Hlinkovi a Marku Haasovi rozhodující dvoubrankový náskok. Ten se sice hostům podařilo ve třetí třetině snížit, ale více už nestihli a tak zůstaly veledůležité body v Havířově. Další utkání sehraje AZ ve středu v Č. Budějovicích.

WSM liga - 24.kolo po 14.11.18:00
AZ Havířov - LHK Jestřábi Prostějov
2:1
(2:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Hlinka (Kotala, Pořízek), 20. Haas (Dvořáček, Kalus) – 43. Žálčík (Venkrbec, Luňák). Rozhodčí: Trombík – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.567. Střely na branku: 33:23 (11:4, 17:8, 5:11). Průběh utkání: 2:0, 2:1.

AZ Havířov: M. Laco – Petran, Lenďák, Krisl (C), Chroboček, Škůrek, Korím, Dudek – Kalus, Haas, Dvořáček – Gřeš, Hubáček, Štumpf – Bednář, Kanko, Tomi – Pořízek, Hlinka, Kotala.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – A. Holík, Vokurka, V. Zadražil, D. Kolář, Grebeňuk, Protivný – Žálčík, Moskal, Luňák – Šlahař, Venkrbec (C), Korhoň – Martin Novák, Rudovský, L. Krejčík – Půhoný, Hozák, Augustin – Zabloudil.

Oba týmy nastoupily do zápasu odhodlaně, hrálo se v dobrém tempu nahoru dolů, prvních pět minut bez přerušení, ale také bez větších šancí. První gólovku si vypracovali domácí, konkrétně Dvořáček, který se dostal před Neužila, jenže jeho rána skončila na pravém betonu gólmana Jestřábů.

V 10. minutě se dostal do brejku havířovský Štumpf, zkusil zakončit mezi Neužilovy betony, ale hostující gólman předvedl, jak rychlé má nohy. Za necelou minutu už K&K PNEU Aréna vybuchla nadšením, když Michal Hlinka zakončoval po Kotalově přihrávce do odkryté branky.

Hosté se k ničemu nebezpečnému nedostali, naopak inkasovali další branku, když se čtyři vteřiny před koncem třetiny nejlépe v brankovišti zorientoval Marek Haas. Po dvaceti minutách tedy vedl AZet 2:0.

Do druhé třetiny domácí hráči vlétli, šance střídala šanci. Nejvíce toho bylo k vidění mezi 24. a 25. minutou, když se do přečíslení dostal Dvořáček, jehož tečovaná střela těsně minula pravý horní růžek Neužilovy branky. Poté přišel samostatný únik Bednáře, ten byl faulován a proto nezakončil tak, jak by chtěl. Při nařízeném trestném střílení si mohl samostatný nájezd zopakovat, zkusil forhendový blafák, ale ztroskotal na levém betonu Neužila. Poslední z domácích šancí v tomto krátkém intervalu byla gólovka Hlinky, kdy na tohoto útočníka zívala odkrytá branka, ale trefil jen tyč.

Od 32. minuty hráli Jestřábi přesilovku, ale málem sami inkasovali. Nejprve přišla šance Kanka, jehož ránu Neužil zastavil perfektním semaforem, po něm se k dobré střele dostal Tomi, který minul branku a následně i Hubáček, jehož pokus Neužil zastavil vyrážečkou.

Ve 37. minutě hrál přesilovku domácí AZet, ale paradoxně přišla největší šance Jestřábů. Novák s Krejčíkem jeli 2 na 1, jenže Laco zastavil střelu i dorážku hostujících hráčů. Ve zbytku třetiny už se nic zajímavého nestalo a tak stále platil stav 2:0 pro domácí.

Začátek třetí třetiny nepřinesl žádné zajímavé akce, až 43. minutě hosté vyrazili do rychlého protiútoku. Venkrbec se prosmýkl po levém křídle a naservíroval puk před branku, kde Lukáš Žalčík jen vložil hůl do dráhy puku a tím jej poslal pod horní tyč Lacovy branky.

Po vstřeleném gólu Jestřábi ožili, byl jich plný led a jen málo chybělo, aby vyrovnali. Nejblíže byli v 50. minutě, kdy Laco nadvakrát zlikvidoval šance Žalčíka při přesilovce hostí.

I poté byli hokejisté Prostějova více na puku a v 53. minutě mohl vyrovnat Korhoň, jenže mířil jen do Laca.

V 58. minutě vyslal dělovku Zadražil, ale Laco vytáhnul skvělý zákrok lapačkou. Něco málo přes minutu před koncem hráli Jestřábi power-play, ale nic z této situace nevytěžili. Naopak málo ke skórování chybělo domácímu Tomimu, jenž trefil tyč opuštěné branky a chvíli po něm minul prázdnou klec Bednář. Nakonec tak zůstaly všechny body v Havířově po vítězství 2:1.

Martin Janeček (AZ Havířov): Z naší strany tam bylo od začátku obrovské odhodlání. Díky tomu jsme šli do dvoubrankového vedení. Dvě třetiny jsme byli jednoznačně aktivnější a lepší mužstvo. Hosté snížili z nenápadné akce a šikovného zakončení. Tím se dostali do hry a my se trochu báli o výsledek a stáhli jsme se. Ale díky obětavosti všech hráčů a výbornému brankáři jsme získali cenné body, kterých si moc vážíme. Veké poděkování patří i fanouškům, kteří byli naším šestým hráčem.

David Kočí (Jestřábi Prostějov): Já jsem si svou premiéru na střídačce užil. Škoda jen té porážky. Nezačali jsme dobře, ale naše hra se postupem zápasu zvedala. Jsme s hráči v tréninku teprve třetí den, zapracováváme do hry spoutu nových věcí. S některými jsme spokojeni, na něčem ještě musíme zapracovat. V tréninku tým pracuje tvrdě, ale porážky k hokeji také patří.