Venkovní mizérie zlomena, AZ veze z Třebíče tři body

Tomáš Vlček | 07.10.2015

Čtyři venkovní zápasy, čtyři porážky - s takovou bilancí odjížděli dnes havířovští hokejisté na led Třebíče. Jenže každá série jednou končí a tuto se podařilo zlomit AZetu právě na horáckém ledě. Zasloužili se o to především tři střelci branek - dvougólový Petr Kanko a také Antonín Pechanec s Janem Marunou, ale pochvalu za kompaktní a zodpovědný výkon zaslouží celý tým. Výhru z venkovního kluziště bude chtít AZ jistě potvrdit i v sobotu doma, kdy od 17:00 hostí poslední tým tabulky Most. Vstup na utkání mají všichni do 16 let zdarma! Přijďte povzbudit AZ na jeho cestě tabulkou vzhůru.

WSM liga - 11.kolo st 7.10.17:30
SK Horácka Slavia Třebíč - AZ Havířov
2:4
(0:1, 1:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 34. Polodna (Wasserbauer, Pekr), 54. Zuzin – 20. Pechanec (Kalus, Korím), 49. Kanko (Maruna), 52. Kanko, 56. Maruna (Maliník). Rozhodčí: Přikryl – Adamec, Poruba. Vyloučení: 1:1, navíc Sztefek (HAV) 5+20. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.280. Střely na branku: 32:25 (12:10, 11:4, 9:11). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.
SK Horácka Slavia Třebíč: Vejmelka – Bilčík, Malena, Niko, Čejka, Přibyl, Šaur – Mrázek, Dolníček, Zuzin – Pekr, Polodna, Wasserbauer – Svoboda, Psota, Kusko – Čech, Baldwin, Šik.
AZ Havířov: Vošvrda – Bail, Krisl, Lenďák, Korím, Ostrčil, Graca – Kanko, Maliník, Maruna – Sztefek, Pechanec, Kalus – Tomi, Káňa, Staněk – Kotala, Rimmel, Matějek – Bednář.

Úvodní buly první třetiny sice vyhráli domácí, ale AZet vzápětí dostal Horáckou Slavii pod tlak. Nicméně od čtvrté minuty převzali iniciativu bílé hvězdy. Zajímavé akce připravili Peter Zuzin, Matěj Pekr nebo po celý zápas velmi aktivní Tomáš Svoboda. Třebíčští po zbytek první třetiny tlačili hosty, kteří příležitostně odpovídali ataky, jimž ovšem chyběla razance a přesnost. Proto bylo pro všechny velkým překvapením, když sekundu před přestávkou Marek Kalus našel Antonína Pechance, který vstřelil první havířovský gól.

Do druhé třetiny vstoupila Horácká Slavia s vervou, která vedla na straně hostů k chybám a ke dvěma vyloučením, přičemž to druhé v podání Michala Sztefeka bylo na pět minut + do konce zápasu po zásahu zezadu s naražením na mantinel. Přestože Václav Čejka nevypadal dobře, na střídačku odejel sám za potlesku fanoušků a do hry se opět zapojil. Domácí však početní výhodu nevyužili a na vyrovnávací gól Matěje Pekra si museli počkat až do čtrnácté minuty. Stav 1:1 vydržel až do konce druhé třetiny.

Pokud by se daly třetiny hodnotit podle chuti, poslední byla pro domácí hořká. Havířov postupně zvyšoval tlak, který přinesl hostům v deváté minutě třetí třetiny vedoucí gól. Petr Kanko za asistence Jana Maruny zvýšil na 2:1. Havířov se dostal do pohody a po třech minutách zvyšoval na 3:1 opět produktivní Petr Kanko. O dvě minuty později vlil naději do žil Horácké Slavii Peter Zuzin, který snížil na 2:3, ale vidinu eventuálního prodloužení vzal bílým hvězdám o dvě minuty později Jan Maruna za asistence Romana Maliníka. Havířov si tak z Třebíče odváží tři body a v tabulce WSM ligy se posunul na 11. příčku s jen minimálmím odstupem na střed tabulky.

Radek Novák (SK Horácká Slavia Třebíč): Já souhlasím s tím tempem, to opravdu dneska nebylo vysoký. My jsme chtěli soupeře zatlačit, chtěli jsme být aktivní do koncovky, být úspěšní brankově. To se nám nepodařilo a udělali jsme tam dnes neskutečné chyby v defenzivě. Jak při dobruslování, tak při rozehrávce a nakonec to pečetil gól po standardce. Prostě jsme prohráli a soupeř zaslouženě vyhrál.

Martin Janeček (AZ Havířov): Tak prvně bych chtěl poděkovat domácímu klubu, že měl strpení s naším příjezdem, protože jsme měli problém po cestě. Já bych hodnotil utkání tak, že se mi zdálo, že nemělo úplně velké tempo, ale my jsme hráli poctivě zezadu, čekali jsme, co s námi soupeř vyvede. Poctivou hrou zpátky a těsným obsazováním v obranném pásmu a čekáním na brejky a trpělivou hrou jsme skórovali a udrželi těsné vítězství.