Vítězná tečka mladších dorostenců, AZ porazil Porubu 4:3

David Motloch | 09.03.2015

Poslední zápas letošní sezóny mladšího dorostu se svěřencům trenéra Tomáše Potěšila podařilo odehrát s vítěznou tečkou na konci. V derby s Porubou šli naši hokejisté do rychlého tříbrankového vedení, ale tak jednoduché to nakonec přeci jen neměli. Domácí hokejisté totiž předváděli po celý zápas houževnatý výkon a dotahovali až do poslední vteřiny. Havířov nakonec udržel těsné vítězství v poměru 4:3, když se dvěma brankami na tomto vítězství hodně podílel Dominik Pawliczek. Sezónní pouť 2014/15 tak pro mladší dorostence končí, hráče nyní čeká zasloužené volno.

ELMD - 38.kolo ne 8.3.13:30
HC RT TORAX Poruba - AZ Havířov
3:4
(0:2, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 28. Pitucha (Pliska, Střondala), 48. Bochnak (Takáč, Vojtášek), 50. Havránek (Pliska, Střondala) – 9. Pawliczek (Ševěček), 20. Ligocký (Adámek, Teplanský), 24. Pawlas (Piš), 50. Pawliczek (Srníček). Rozhodčí: Krenželok D. – Tuizal, Zicháček. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 20:26. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4.
HC RT TORAX Poruba: Remiáš (od 31. minuty Mrázek) – Pitucha , Kroček, Glumbík, Pliska, Vojtášek, Žídek, Havránek, Střondala, Takáč, Mrva, Plachý, Anlauf, Bochnak, Häring, Zicháček
AZ Havířov: Dufek (od 40. minuty Šembera) – Szturc, Srníček, Ševěček, Teplanský, Pavelek, Piskoř, Pawlas, Adámek, Pawliczek, Ligocký, Piš, Smička, Juhász, Skalka, Zíka, Bambula, Hýsek, Potočný

Domácí do utkání nevstoupili velice dobře. Havířovští se od začátku chopili kotouče a dotěrně útočili na Remiáše, který dlouho havířovskému tlaku odolával. Po chybě domácích ujel Dominik Pawliczek až k bráně a v plné rychlosti se strefil pod gólmanovu ruku. Domácí se po celou dobu marně pokoušeli stav dorovnat a hosté již obtížně obcházeli porubské obránce. Domácí se neustále pokoušeli vstřelit vyrovnávací branku, jenomže Havránek, Střondala, Plachý a další střelci neuspěli. Ke konci třetiny se o gól pokusil i mladičký Häring, ale jeho prudká střela pouze orazítkovala pravou tyč. Pravidlo nedáš, dostaneš, je mocné a platilo i v tuto chvíli. Josef Ligockývyužil příležitosti a stav šest vteřin před koncem třetiny navýšil.

Uběhlo pouze pár minut další části a Havířov vstřelil třetí branku po střele Mateusze Pawlase. Sice se jej Zicháček pokusil zastavit, vrazil mu i pod nohy hůl, ale i tak se havířovský hráč strefil. Hosté dlouho odolávali porubskému tlaku a domácí čekali na svou první branku, ale ne moc dlouho. Již ve 28. minutě, kdy hrála Poruba přesilovou hru, se za Dufka strefil Jakub Pitucha. V půli utkání domácí v kleci vystřídali gólmany a místo Matěje Remiáše nastoupil Kryštof Mrázek. Mrázek neměl moc práce, neboť střely většinou létaly mimo něj. I Dufek měl do konce třetiny klid, neboť většinu herního času trávily obě mužstva ve středním pásmu neustálými tahanicemi o kotouč.

Poslední část patřila domácím, kteří se po své první brance vzchopili a ujali se hry zodpovědněji. Vpády do havířovského teritoria byly častější a útoky tvrdší. Daniel Šembera, který se postavil do brány místo Michala Dufka, měl co dělat, aby nevpustil puk za svá záda. Jenomže domácí byli vytrvalejší a ve 48. minutě Šembera podlehl ráně Ernesta Bochnaka. Havířov se nechtěl vzdát výhry snadno a přidal další branku. Dominik Pawliczek navýšil stav na 2:4. Netrvalo ovšem dlouho a Marek Havránek stav snížil. Poruba se uvelebila v útočném pásmu a do konce utkání se pokoušela srovnat. Bohužel to nevyšlo a body sbíral Havířov.