Vyrovnané utkání s Jihlavou skončilo fotbalově 0:1

Petr Miklas | 03.12.2016

Dnes byli domácí možná mírně lepší, ale své šance nevyužili. Hosté se prosadili z protiútoku v 7. minutě a od té doby jsme branku neviděli. Proto si Jihlava odváží všechny tři body.

WSM liga - 30.kolo so 3.12.17:30
AZ Havířov - HC Dukla Jihlava
0:1
(0:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Zeman (Čachotský, Šidlík). Rozhodčí: Přikryl, Koziol – Bryška, Adamec. Vyloučení: 7:3. Bez využití. Diváci: 2972. Střely na branku: 29:23 (6:7, 9:8, 14:8). Průběh utkání: 0:1.

AZ Havířov: M. Laco – L. Doudera, Petran, Korím, Chroboček, Lenďák, D. Seman, Dudek – Kalus, Haas, Dvořáček – Gřeš, Hubáček, Maruna – Sztefek, Hlinka, Kanko – Pořízek, Bednář, Kotala.
HC Dukla Jihlava: M. Svoboda – Kajínek, Říha, Dundáček, Bilčík, Szathmáry, Šidlík, Dobrovolný – Jergl, F. Seman, Důras – Protasenja, Stoklasa, Březina – Diviš, Zeman, Čachotský – Jícha, Danišovský.

Úvod zápasu přinesl opatrný hokej, ve kterém však měli malinko více ze hry domácí a ti si zahráli také na počátku páté minuty přesilovou hru. V té měl největší šanci Hubáček, jenže Svoboda jeho pokus vyrazil ramenem a následná dorážka Lenďáka orazítkovala pouze tyč. Trest za nevyužitou přesilovou hru na sebe nenechal příliš dlouho čekat, na konci sedmé minuty ujel Tomáš Čachotský s Adamem Zemanem a druhý jmenovaný otevřel skóre zápasu.

Krátce poté dostal AZ výhodu druhé přesilové hry, ani v té však recept na pozorného Svobodu nenašel. Ve 14. minutě to zkoušel dobře mladý obránce Doudera, jeho pokus od modré měl gólové parametry, jenže k tomu, aby skončil mezi třemi tyčemi, mu chybělo pár centimetrů. Právě Doudera o tři minuty později zastavil nebezpečnou šanci Jihlavy faulem, při jeho vyloučení se však Dukla k výraznější šanci nedostala a tak se skóre po prvních dvaceti minutách zastavilo na 0:1 a nezabránil tomu ani Marunův pokusv samém závěru třetiny.

Úvod druhé třetiny patřil AZetu, už v ve třiadvacáté vteřině mohlo být srovnáno, ale dělovku Kaluse nedokázal Haas ani nadvakrát dorazit do branky. AZ nadále pokračoval v aktivní hře a obraz hry tak připomínal první třetinu, kdy Dukla hrozila hlavně z bleskových protiútoků. Hra se však postupně velmi vyrovnala a vycházela především ze zabezpečených obran, které toho příliš nepovolily.

Ve 34. minutě si faulem pomohl Marcel Petran, AZ však oslabení zvládal velmi dobře a dokonce sám mohl zahrozit v útočném pásmu, Bednářovi však v rozhodující chvíli kotouč sjel z čepele. S blížícím se závěrem druhé třetiny se Havířovu povedlo dostat do dvou velkých šancí, nejprve ve 37. minutě zakončoval Gřeš, jenže on a ani dorážející Hubáček nebyli úspěšní. Krátce poté to zkoušel z otočky Hlinka, puk se po jeho zakončení proskákal těsně kolem tyčky jihlavské svatyně. V poslední minutě druhé třetiny nejprve zablokoval rukou střelu Jihlavy a s bolestivou grimasou odjížděl na střídačku, aby pár vteřin na to AZet šel do čtyř, po sekání Doudery. Krátkou přesilovku Jihlava nevyužila a tak jsme ve druhé třetině branku neviděli.

Také do třetí třetiny vstoupili o něco aktivněji svěřenci trenéra Janečka, postupný tlak mohl gradovat v přesilové hře na počátku šestačtyřicáté minuty, jenže krátce po vyloučení jihlavského Kajínka mířil za katr také kapitán AZetu Seman a hrálo se tak ve čtyřech. Přesně dvanáct minut před koncem závěrečné periody byl za dohrání souboje u mantinelu vyloučen Kotala a nejblíže využití početní výhody byl Szathmáry, jenže Laco jeho pokus betonem vyrazil do ochranné sítě.

Domácí si hru v plném počtu příliš dlouho neužili a v dalším oslabení měla čtveřice hráčů Havířova co dělat, v jednu chvíli dokonce jeden z bránícího kvarteta přišel o hůl, ale i tuto situaci AZ zvládl a živil tak naději na zisk bodů z tohoto zápasu.

S přibývajícím časem se AZ stále více tlačil do útočného pásma, jenže žádná výraznější šance z toho nepřicházela. Zřejmě největší šanci měli domácí na srovnání v čase 58:25, ale přihrávku Semana nedokázal jeho spoluhráč využít a následně právě havířovský kapitán poslal bekhendem kotouč mimo hrací plochu a dostal dvouminutový trest. To vše 76 sekund před závěrečnou sirénou. Jihlava v tento čas také sáhla po oddechovém čase, domácí čtveřice to však nevzdala a drala se za srovnáním. Svoboda v brance však odolal a nakonec vychytanou nulou zajistili Dukle tři body.

Martin Janeček (AZ Havířov): Celý Jihlavský celek výborně brání a nepouští protihráče do brejků. Ačkoliv jsme se o to celou dobu snažili, tak hráči Jihlavy dodržovali taktiku a drželi si své místo na ledě. Naopak jsou velmi nebezpeční ve svých útočných výpadech, z nichž jeden jim vyšel. I proto jsou tak vysoko v tabulce.

František Zeman (Dukla Jihlava): Tohle vítězství se nerodilo lehce, musím pochválit domácí, kteří hráli výborně. O to více si našeho vítězství 1:0 ceníme. My moc gólů nedáváme, ale dnes nám stačil jeden a naše cesta domů bude o to veselejší.