Vyrovnanou bitvu strhl na svou stranu Motor

Tomáš Vlček | 27.11.2015

Dneškem začala hokejistům AZetu druhá polovina letošního ročníku WSM ligy. Soupeřem jim byl českobudějovický Motor, tedy atraktivní soupeř s velkými ambicemi. Nejprve to ale byli domácí, kdo měl v zápase navrch a brankou Koríma šli i do vedení. Hosté ve druhé třetině srovnali a ve třetí bohužel vyrovnnaý zápas překlopili na svou stranu. Další utkání sehraje AZ už v pondělí doma proti Litoměřicím.

WSM liga - 27.kolo pá 27.11.18:00
AZ Havířov - HC Motor České Budějovice
1:3
(1:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. Korím (Kotala, Hudeček) – 22. Kuchejda (Mikyska, Žovinec), 45. Květoň (Chovan, Pajič), 60. Nouza (Heřman). Rozhodčí: Kopeček – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:5, navíc Mazanec (HAV) a Bohunický (CEB) 5+20 a Kotala (HAV) a Švihálek (CEB) 2+2 za hrubost. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.611. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:3.
AZ Havířov: Laco – Bahounek, Krisl "C", Štencel, Korím, Graca, Mazanec, Ostrčil – Štumpf, Pechanec, Sztefek "A" – Okál, Maliník, Kalus – Matějek, Sedláček, Kotala – Bednář, Hudeček, Gřeš – Meidl
HC Motor České Budějovice: Gába – Bohunický, Kříž, Suchánek, Zíb, Žovinec, Klinecký – Květoň, Pajič, Chovan – Nouza "A", Straka "C", Heřman – Kuchejda, Mikyska, Švihálek – Škoda, Prokeš, Babka – Guman
WSM liga se 27. kolem překlopila do své druhé poloviny. AZ Havířov hostil v K&K PNEU Aréně Motor České Budějovice. Zápas začal aktivněji domácí celek, ale první velkou šanci si připsali hosté. Po odrazu puku od zadního mantinelu musel Laco zakročit proti nebezpečné dorážce Budějovic.

V 6. minutě se domácí aréna poprvé radovala ze vstřelené branky. Karol Korím dostal nabito mezi kruhy a svou střelou propálil Gábu mezi betony – 1:0. V 9. minutě se do šance dral Pechanec, ale obrana Motoru zafungovala velmi dobře a domácího hráče do zakončení nepustila.

V 11. minutě se nejprve dostal do šance Heřman, ale přestřelil. Následně se do šance dostal Mikyska, ale Laco vytasil famózní zákrok lapačkou. Ve 13. minutě dostal Motor první početní výhodu, ale nenaložil s ní vůbec dobře, branku Havířova neohrozil. Havířov ale nehrál v pěti moc dlouho, na trestnou lavici se vrátil Pechanec a Budějovičtí mohli opravit předchozí početní výhodu. To se hostujícímu celku nepodařilo, ale následně si zahrál přesilovku znovu.

Zápas se na konci první třetině vyhrotil. Lacova lapačka, ale byla proti Nouzově střele včas na místě. České Budějovice, ale nedokázaly využít ani tuto přesilovku. Do kabin šel s vedením 1:0 havířovský AZ.

Na začátku třetiny se dostal do dobré šance Maliník, ale Gába dokázal betonem puk s vypjetím všech sil vyrazit. Ve 22. minutě se podařilo hostujícímu celku vyrovnat. David Kuchejda dokázal puk několika dorážkami dostat za ležícího Laca – 1:1. Ve 24. minutě zahrozil Motor znovu. Nahození od modré tečoval Žovinec, Laco puk vytěsnil špičkou betonu. Dobrou šanci si připsal Meidl, který vypálil velmi rychle, ale Gába do jeho střely vložil svůj beton.

V přesilovce se nedařilo ani Havířovu. Jedinou větší šanci si připsal Maliník, ale Gába jeho pokus vyrazil. Domácím se nepodařil ani následný pokus po faulu Bohunického, stav utkání se tak neměnil. Ve 36. minutě ujel do šance Sedláček, ale jeho zakončení někde mezi betony Gáby skončilo neúspěšně, brankář Motoru byl velmi pohotový. Ve 37. minutě ujel ve vlastním oslabení obraně Havířova Švihálek, celou situaci vyřešil až pozorný Laco.

Závěr druhé třetiny nabídl hned dvě bitky. Kotala se Švihálkem a Mazanec s Bohunickým. První souboj rozhodčí trochu nepochopitelně rozdělili a bránili v něm, druhý ale proběhl a Mazanec hned nadvakrát položil Bohunického. Hala bouřila a Mazanec s Bohunickým zamířili do šaten.

Na začátku třetí periody si zahráli domácí přesilovku a vedlo se jim hodně dobře. Vytvořili si velké množství šancí, ale například Sztefek v jedné z nich netrefil odkrytou branku! Havířov soupeře zatlačil, ale Budějovice se i přes tlak domácích ubránily.

Havířovu patřil úvod třetí třetiny, Korímova střela skončila ve výstroji Gáby, který si vůbec nebyl jistý, kde puk je. Ve 45. minutě se i přesto prosadil hostující Motor a dostal se tak poprvé v utkání do vedení. Lukáš Květoň dostal nabito do druhé vlny a jeho bomba skončila u tyče domácí branky – 1:2. O minutu později jsme viděli gólovky na obou stranách. Nejprve netrefil Straka přihrávku v akci dva na jednoho, na druhé straně Gába vychytal Koríma.

Ve 48. minutě udělal Havířov chybu v rozehrávce a Suchánkova střela orazila tyčku brankové konstrukce Laca! O tři minuty později byl ve velké šanci Štumpf, ale puk propadl Gábovi těsně vedle tyčky. V 51. minutě měli hrát domácí přesilovku, ale během ní faulovali a poměr sil na ledě se srovnal. Paradoxně ve vlastním oslabení zahrozil domácí Štumpf, ale jeho tvrdě střela byla sražena mimo branku.

Necelých 6 minut před koncem třetí třetiny prozkoušel Gábu Kotala, ale puk skončil v jeho výstroji. Havířov se i nadále snažil zápas srovnat, ale to se nedařilo. V 58. minutě se do útočné třetiny prohnal Štencel, jeho střelu vyrazil Gába těsně vedle levé tyčky! Následně si Havířov vzal oddechový čas a odvolal brankáře Laca, zkusil to v šesti hráčích v poli. Štumpfův pokus, ale skončil v lapačce Gáby.

Havířov soupeře zatlačil a připravil si šance, ale byl to na druhé straně Tomáš Nouza, který trefil odkrytou branku – 1:3. Zapečetil tak výhru Budějovic v poměru 3:1.

Štefan Mikeš (AZ Havířov): S Budějovicemi jsme se utkali již potřetí a dnes to byl z naší strany jednoznačně nejlepší výkon. Musíme však uznat, že k poražení tak kvalitního soupeře potřebujeme, aby se sešlo více faktorů v náš prospěch a to se dnes nestalo.

Petr Rosol (České Budějovice): Máme za sebou těžké a vyrovnané utkání, které jsme však nakonec zvládli a odvážíme si všechny tři body. Utkání bylo v průběhu vyhrocené a bylo potřeba hráče také uklidňovat, ve třetí třetině jsme si nemohli dovolit zbytečná vyloučení i proto, že jsme zápas dohrávali jen s pěti obránci.