VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

​CHANCE liga začíná – v sobotu dorazí HC Baník Sokolov

11.09.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Datum 12. září 2020 mají příznivci týmu AZ HEIMSTADEN Havířov v kalendáři poznačeno červeně. V prvním kole nového ročníku Chance ligy totiž do města dorazí HC Baník SOKOLOV. AZet byl v nedohrané sezóně po skončení základní části pátý, Sokolov poslední. To všechno je minulost a v sobotu se od 17:00 v havířovské GASCONTROL Aréně začíná od nuly.

HC Baník Sokolov

Přípravné zápasy

Slavia – Sokolov 4:3 PP

Sokolov – Klatovy 7:2

Sokolov – Slavia 3:2 SN

Benátky – Sokolov 6:3

Kadaň – Sokolov 0:4

Litoměřice – Sokolov 6:2

Sokolov – Karlovy Vary 5:4 SN

Po sezóně přibyla ve tvářích fanoušků Baníku nejedna vráska navíc. Klub přišel o hlavního sponzora (Sokolovskou uhelnou) a rýpalové věstili týmu, který v první lize začíná druhou sezónu podobný osud jako Chomutovu. Krize se ale zažehnala, klub do ligy nastoupil a oznámil spolupráci s extraligovou Spartou, Sokolov už přitom spolupracuje s týmem HC Energie Karlovy Vary. Trenérskému duu Tomáš Hamara a Petr Holejšovský spolupráce s dvěma týmy z Extraligy jistě přijde k duhu, protože výsledky Sokolova v přípravě byly jako na houpačce.

Osobnosti týmu

Baníku se oproti loňské sezóně podařilo navýšit rozpočet a přivedl do svých řad útočníky Martina Kadlece a Davida Tůmu. Pokud vám první jmenovaný nic neříká, tak se jedná o nejlepšího střelce minulého ročníku. Loni nasázel 32 gólů ve Stadionu a po sezóně ho vítr zavál do Sokolova. Pokud bude Sokolovu k dispozici gólman Jakub Neužil (aktuálně je to trojka v pražské Spartě), tak mezi třemi tyčemi Baník mít problémy určitě nebude. Loni v Kadani svými zákroky podržel všemi odepisovaný manšaft. Obrana týmu loni, slušně řečeno, moc nefungovala. Do týmu přišel bek s útočnými choutkami Jan Pohl, kterému je 29 let. Velkým příslibem je mladý Patrik Kadeřávek, ten už dokonce stihl nastoupit i za Spartu. Krom Kadlece je největší útočnou posilou zkušený útočník David Tůma, který loni na Vsetíně posbíral 38 bodů (18+20). Fanouškům z nejmladšího města je dobře známý útočník Jakub Vrána, který loni na konci sezóny odehrál osm zápasů za AZet.

AZ HEIMSTADEN Havířov

Přípravné zápasy:

Havířov – Šumperk 4:3
Havířov – Znojmo 3:4
Osvětim – Havířov 2:1
Havířov – Frýdek – Místek 4:2
Znojmo – Havířov 2:2
Havířov – Osvětim 4:2
Havířov – Vítkovice 5:2
Havířov – Jastrzebie 3:2 Sn

Jastrzebie – Havířov 2:4

Havířov v přípravě šestkrát odcházel z ledu jako vítěz, jednou remizoval a dvakrát prohrál. Tým posílili Martin Adamský, Roman Szturc a Antonín Bořuta, kteří by měli přinést jednak klid, ale hlavně zkušenosti. Po sezóně z Havířova odešli Jakub Matai, Jakub Kotala, Jan Bambula a Lubomír Malina, kteří měli prsty ve většině gólů Havířova, tento bodový příděl by měli obnovit první tři jmenovaní hráči.

Dobře se v přípravě jeví posila ze Stadionu Dominik Sklenář, který hraje, jako by byl „pokropen živou vodou“. Střílí góly, nahrává a nevypustí žádný souboj. Dominik není jediným mladým hráčem, od kterého můžeme čekat góly. Na tryoutu uspěl Jakub Mrva (produkt vítkovické mládeže). Z havířovské juniorky do týmu nakoukli útočníci Jan Vašenka a Jan Petriska.

Příchody odchody a zranění:

Do utkání zranění nepustí obránce  Antonína Bořutu a Jaroslava Mrowiece. Ondřej Kachyňa a Ivan Lytvynov v týdnu absolvovali zdravotní testy a do sobotního zápasu by měli nastoupit.

Manažer a asistent trenéra Pavel Zdráhal před zápasem hlásí: „Je to pro nás první soutěžní utkání, do Havířova přijede kvalitní soupeř, který před sezónou posílil a má ambice měřit se, v nové sezóně, s těmi nejlepšími. Doma budeme chtít zvítězit a potěšit fanoušky našeho týmu.“

Útočník AZetu Ondřej Procházka na startu sezóny upozorňuje: „Se Sokolovem musíme hrát svoji hru. Dobře bruslit, puky dávat rychle a přesně do hokejky, no a chodit důrazně do brány. Zápas chceme vyhrát a potěšit havířovské fanoušky, pro všechny byla soutěžní pauza dlouhá.“

Lístky na utkání si můžete zakoupit zde.

Pokud nebudete přímo v GASCONTROL Aréně, tak z utkání pro Vás připravujeme online přenos