VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

​Do města přijedou Kozli, AZ chce potvrdit vítězství s Litoměřicemi

30.11.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - V úterý 1. prosince se na ledě GASCONTROL Arény představí nováček Chance ligy SC Kolín. V tabulce sedmnáctí Kozli naposledy těsně padli na Porubě 4:3. To AZ doma vyhrál nad Litoměřicemi 6:3 a poskočil na 13. místo. Zápas začíná v 16:00.

SC Kolín – 17. místo, 7z. (1 – 1 – 1 – 4), 6 bodů, skóre 20:26

Tým z města na Labi v CHANCE lize odehrál sedm zápasů. Dvakrát vyhrál (nad Vsetínem a v prodloužení se Zubry). Pětkrát odešli Kozli z ledu poraženi. Nad jejich síly zůstalo Kladno, Přerov, Prostějov, Benátky, Kadaň a naposledy Poruba. V RT TORAX Aréně přitom na Ostravany vypustili více střel (38:31). Kolín hrál aktivní hokej a Poruba se dlouho adaptovala na hru týmu z Čech. Překvapení se nakonec nekonalo, ale favorit vyhrál pouze o jediný gól 4:3.

Trenér Petr Martínek po zápase na Porubě řekl:Odehráli jsem utkání proti soupeři, který má ambice na postup do Extraligy a dokážu říct, že jsme tady byli víc než rovnocenným soupeřem. Dokonce si myslím, že jsme si alespoň bod zasloužili. Bohužel jsme ho nezískali. Nedokázali jsme totiž využít naše šance a srdíčkem, kterým jsme tady hráli, jsme domácím hodně znepříjemnili život.

Sestava SC Kolín v Porubě: Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Váchal, Zdeněk – Jankovský, Šafránek, Král – Krejčík, Veselý, Stehlík – Semirád, Štohanzl, Petržilka – Zumr, Martínek, Němec – Síla.

Trocha statistiky

Kolín vystřelí na branku v průměru 29.71 střely za zápas, na svého gólmana jich povolí 35.29. Z 25 oslabení jich ubránil 20 (11. v lize). Z 29 přesilovek využil čtyři a je na úspěšnosti 13.79 %.

Hned trojice hráčů Kolína skórovala třikrát a sice Václav Husa, David Šafránek a Václav Jankovský. V kanadském bodování je lídrem obránce Jakub Husa, který v sedmi zápasech nastřádal 11 bodů (3+8). Za ním jsou osmibodoví David Šafránek, Václav Jankovský (oba 3+5) a Zdeněk Král (2+6). Nejproduktivnějším obráncem pochopitelně už zmiňovaný Jakub Husa (3+8), druhý je Miroslav Kukla (1+3). Jakub Husa získal i 8 plusových bodů a ovládl i tuto statistiku. Gólman Martin Sejpal nastoupil do 7 zápasů, průměr má 3.75 gólu za zápas a jeho úspěšnost je 88.94 %.

V zápase s Havířovem by měl nastoupit útočník Jan Veselý (loni nastupoval za Motor), vrací se po operaci čéšky.

AZ HEIMSTADEN Havířov – 13. místo, 8z. (2 – 1 – 1 – 4), 9 bodů, skóre 22:25

Vstup do sezóny nebyl pro tým ze Slezska nejpovedenější. V osmi zápasech vyhrál jen třikrát. Po koronavirové pauze získal čtyři body. Nejprve bral bod za prohru v prodloužení v Jihlavě 2:1, ve Frýdku–Místu podlehl 6:4, ale naposledy se doma představil proti Litoměřicím a poprvé od 19. září z toho byly výhra za tři body. Nad Stadionem zvítězil 6:3. V dobrém světle se v zápase ukázala nová posila Radek Prokeš, který si připsal tři body (1+2) a na ledě měl největší ice – time mezi útočníky.

Trenér Jiří Režnar po zápase s Litoměřicemi kvitoval výkon svých svěřenců i zisk bodů: „Výhru už jsme hodně potřebovali. Podali jsme opět velmi dobrý výkon, který nám na rozdíl od minulého utkání ve Frýdku-Místku přinesl 3 body. Dnes bylo důležité, že jsme dávali góly, akorát jsme si to ve třetí třetině trochu zkomplikovali. Zaplať pánbůh za 3 body a jedeme dál.

Sestava AZetu v posledním zápase: Groh – Kočí, Bořuta, Mrowiec, Rašner, L. Rutar, Chroboček – Adamský, Prokeš, Kotala – O. Procházka, F. Seman, R. Szturc – Doktor, Cihlář, L. Bednář – Mrva, Maruna, Fridrich – Ivan.

Zranění

Dlouhodobě zraněný je Tomáš Dajčar. Gólman Aleš Stezka by měl být ještě minimálně týden mimo hru kvůli zranění, které si přivodil v zápase na Dukle. Do posledního zápasu nenastoupili Jan Rudovský a Ondřej Kachyňa kvůli nemoci.

Statistické okénko

Nejlepším střelcem AZetu je Roman Szturc, který dal čtyři góly. Kanadské bodování vede sedmibodový Jakub Doktor (3+4). Nejproduktivnějším obráncem je Alex Rašner, ten nasbíral pět bodů (2+3). Nejvíce plusových bodů nastřádali Martin Adamský s Ludvíkem Rutarem +3. Zraněný gólman Aleš Stezka má úspěšnost 92.19 %(2.45). Ze Znojma povolaný Dominik Groh je na tom o něco hůře, jeho úspěšnost je 87.10 % (4.00).

Ač AZ v posledním zápase využil dvě přesilové hry, tak mu v CHANCE lize patří za úspěšnost 8.57 % poslední příčka. Z 35 přesilových her využil tři. Ze 34 oslabení (což je po Kolínu druhé nejnižší číslo v soutěži) Havířov inkasoval 6 branek, úspěšnost ubráněných je 82.35. Podíl času stráveného v oslabení je 10.32 (2. nejnižší číslo v lize). Střely na branku jsou v průměru 27.18 směrem na soupeřovu bránu, opačně projde 31.52. V průměru každá 10. střela skončí v síti.

Zprávy z kabiny:

Manažer Pavel Zdráhal před utkáním s Kozly řekl toto: „Po sobotním vítězném zápase, který jsme moc potřebovali, je před námi další důležitý úkol. Chceme vyhrát nad nováčkem soutěže, který sehrál velmi vyrovnané, alespoň co se skóre týče, utkání v Porubě. Potvrdil, že to v úterý nebude vůbec jednoduchý soupeř. My jsme po výhře nad Stadionem při chuti, chceme potvrdit sobotní výsledek.“

Obránce Ludvík Rutar by na zápas s Kolínem nic neměnil: „Musíme hrát to, co jsme praktikovali v posledním zápase. Musíme bruslit, hrát odpovědně zezadu, aktivně napadat. Prostě hrát ten náš hokej. Ta deka z nás spadla a doufám, že budeme dále vyhrávat a bodovat.“

Útočník Jakub Doktor o nadcházejícím střetnutí: „Jsme rádi, že jsme vyhráli nad Litoměřicemi. Toto vítězství chceme potvrdit v úterním zápase s Kolínem. Do zápasu musíme jít s pokorou a dobře nastavenými hlavami a hrát od první minuty. Kozli mají kvalitu, což ukázali na ledě první Poruby.“

Zápas budete moci sledovat na HOKEJKA TV a prostřednictvím online přenosu, který pro Vás připravujeme.