VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

​Dokáže AZ napodruhé zdolat Znojmo?

29.08.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - V úterý 31. srpna dorazí do Havířova znojemská letka, která v posledním zápase dokázala AZ doma porazit jasně 5:0. Havířov to má po poslední prohře v přípravě na zápasy 2:4. To Orli přidali druhý vítězný korálek na šňůru přípravných zápasů. K nim mají ještě dvě prohry na samostatné nájezdy a porážku s Kometou. Zápas začíná v GASCONTROL Aréně v 17:30. Využije AZ šanci na reparát?

Vstupenky zakoupíte zde:

HC ORLI Znojmo

Jak se všeobecně ví, loni se tým z úplného jihu Moravy přesunul z mezinárodní Bet-at-home ICE Hokey ligy (dříve EBEL) po dlouhé době do českého systému soutěží. Důvodem byla ekonomická nejistota v době pandemie. Orli působili až ve druhé lize, v níž si, do uzavření soutěže, připsali 5 výher. Už v říjnu však pro ně sezona prakticky skončila.

Letos se Znojmo rozhodlo vrátit zpět do mezinárodní bet-at-home Ice hockey league. V ní by chtělo patřit k týmům, které budou hrát v popředí. Největšího úspěchu zde dosáhli v roce 2016, když došli až do finále. Ambicím odpovídá i posílení kádru, který se s tím loňským, s ním  měli AZeťáci dvě zkušensti v přípravě, nedá srovnávat.

Posily:

Ze zámoří se vrátil útočník Anthony Luciani,  k němu přivedl management klubu Huntera Fejese. Ten naposledy hrál ve švédském Hästenu, ale soutěž dobře zná, prošel si Štýrským Hradcem i Lincem. Nejde o žádné ořezávátko, dokázal sbírat téměř bod na zápas. V Havířově je dobře známý Radek Prokeš, který byl v loňské, nepříliš vydařené, sezóně skvělým okysličením a sběračem bodů. Orli posilovali i v brankovišti, k Dominiku Grohovi přibyl Pavel Kantor. Ten má bohaté zkušenosti z Extraligy (Hradec, Boleslav a Pardubice), ale vyzkoušel si také zahraniční soutěže a svou kvalitu a preciznost ukázal i ve čtvrtečním utkání, když vynuloval havířovské střelce. Do obrany přišel útočně laděný bek z Kanady Jordon Southorn, který na Slovensku sbíral bod na zápas.

V přípravě to není, podobně jako u AZetu, žádná hitparáda. Po benefičním zápase pro Moravu s Kometou, odešli znojemští poražení (4:6). Následovalo na góly chudé utkání v Třebíči, kde padli 1:2 po nájezdech. Jediná výhra přišla doma opět s Třebíčí, kterou těsně porazili 4:3.  Znojmo nestačilo na Jihlavu 4:5 po sn.

Poslední zápas Orli odehráli doma s Havířovem a po opticky vyrovnané první třetině vedli 1:0, hrálo se nahoru a dolů. Podobný obraz hry vydržel zhruba do poloviny utkání. Jenže pak dali domácí dva slepené góly a šli si za vítězstvím. Skóre 5:0 je sice pro havířovské nehezké, ale vypovídající tomu, co bylo v Nevoga aréně k vidění.

Sestava Znojma v posledním zápase: Kantor – Culkin, Sedlák, Southorn, Haman, Tejnor, Bartko, Walters – Svoboda T., Němec, Ahl – Luciani, Matuš (C), Fejes – Gorčík, Prokeš, Köver – Kvasnica, Svoboda O., Oščádal.

AZ HEIMSTADEN Havířov

Neveselo až truchlivo bylo po zápase ve Znojmě v havířovském táboře, AZ podruhé za sebou inkasoval pětigólový příděl. Ještě nejde o body, skóre a vítězství, tým hledá svou tvář. Po velké rekonstrukci kádru, se ani není čemu divit. Obranné dvojice si musí najít své automatismy a sehrát se, stejně tak útočné trojice. Další věcí je, že v kádru je množství mladých hráčů, kteří si musí zvykat na jiný styl hokeje a naučit se hrát pro tým.

Trenér Jiří Režnar to po zápase ve Znojmě řekl trochu jadrněji : „Síla Znojma na ledě byla znát. Naši mladí kluci se z toho s prominutím podělali. Zbývá nám čtrnáct dnů do ligy, pořád je co zlepšovat."

Sestava AZetu v posledním zápase: Kořének – Chroboček, Hlaváč, Kabelka, Mrowiec, Pastor, Kočí, Lytvynov – Bednář, Pechanec, Veselý – Doktor (C), Horváth, Dostálek – Stuchlík, Becher, Mrva – Hrubec, Soltys.

Příchody, odchody a zranění:

Během přípravy do AZetu z Motoru dorazil obránce Ivan Lytvynov a útočník Matouš Hrubec. Na zkoušce v Havířově neuspěli obránce Dominik Ficek, útočníci Jakub Veselý, Jan Vašenka a Ján Petriska. Zranění jsou nadále kapitán Jan Maruna a útočník Jan Hudeček.

Manažer a asistent trenéra Pavel Zdráhal před zápasem hlásí: „ Hudeček s Marunou jsou zatím stále mimo hru. Několik hráčů mělo po zápase ve Znojmě zdravotní potíže, ale měli by se dát do úterního zápasu dohromady. I nadále jednáme o příchodu hráčů, v úterý by se mohly objevit další posily.“

Aktualizace 31. 8. :

Info ke kádru

Na hostování z HC Olomouc přichází zkušený 29letý obránce Tomáš Valenta.
Na zkoušku přichází 22letý útočník Dan Przybyla (loni FM).Oba nastoupí už dnes do utkání proti HC Orli Znojmo.
Do brány se dnes postaví Jan Lukáš z HC Olomouc, který bude, v případě potřeby, AZetu k dispozici pro nadcházející sezónu.

Ze zápasu pro Vás připravujeme textový onlajn přenos

Autorem fotografií je: Kamila Chmel (hcorli.cz)